Aandeel Veeva Systems (VEEV) stijgt 20% naar $294,54 na beste Vault CRM-kwartaal ooit
Belangrijkste punten
- •De omzet steeg met 18% op jaarbasis naar $928 miljoen, boven de Wall Street-schatting van $905 miljoen.
- •De aangepaste winst per aandeel steeg met 18% naar $2,35, boven de consensusverwachting van $2,22.
- •Veeva verhoogde de richtlijn voor de omzet over boekjaar 2027 naar $3,68 miljard tot $3,69 miljard en verhoogde de richtlijn voor de aangepaste winst per aandeel naar $9,21.
- •De abonnementsomzet klom met 16% naar $766,8 miljoen en de non-GAAP bedrijfsmarges bleven boven de 44%.
- •Eli Lilly en Biogen sloten zich tijdens het kwartaal aan bij Vault CRM, waarmee het totale gebruik onder de top 20 biofarmaceutische bedrijven op 12 komt.

Veeva Systems (VEEV) noteerde donderdag zijn grootste dagstijging ooit, met een koerssprong van 20% naar $294,54, nadat het cloudsoftwarebedrijf voor de levenswetenschappen in het tweede kwartaal van boekjaar 2027 op elke belangrijke metriek duidelijk beter presteerde dan verwacht.
Het bedrijf, gevestigd in Pleasanton, Californië, in 2007 mede opgericht door voormalig Salesforce-technologiebestuurder Peter Gassner en sinds 2017 beursgenoteerd, ontwikkelt cloudsoftware specifiek voor de levenswetenschappenindustrie, die onderzoek, klinische, regelgevende en commerciële activiteiten omvat. De oorspronkelijke vlaggenschip-CRM was gebouwd op het platform van Salesforce, een partnerschap dat Veeva's eerste decennium bepaalde.
Resultaten Q2 FY2027
De omzet bedroeg $928 miljoen, een stijging van 18% op jaarbasis en boven de $905 miljoen die Wall Street verwachtte. De aangepaste winst per aandeel van $2,35 overtrof de schatting van $2,22 en steeg eveneens met 18% op jaarbasis.
Het non-GAAP bedrijfsresultaat bereikte $415,9 miljoen, boven de schatting van $395 miljoen en 18% hoger dan een jaar eerder, terwijl de non-GAAP nettowinst van $387,4 miljoen de prognose van $365 miljoen overtrof, een stijging van 16% op jaarbasis.
Het management verhoogde de richtlijn voor de omzet over het hele boekjaar 2027 naar $3,68-$3,69 miljard, boven de eerdere analistenconsensus van ongeveer $3,65 miljard. De richtlijn voor de aangepaste winst per aandeel over het hele jaar werd verhoogd van $9,05 naar $9,21.
VEEVA SYSTEMS $VEEV Q2’27 EARNINGS HIGHLIGHTS
🔹 Revenue: $928.0M (Est. $905M) 🟢; +18% YoY
🔹 Adj. EPS: $2.35 (Est. $2.22) 🟢; +18% YoY
🔹 Non-GAAP Oper Income: $415.9M (Est. $395M) 🟢; +18% YoY
🔹 Non-GAAP Net Income: $387.4M (Est. $365M) 🟢; +16% YoYFY27 Guide: 🔹 Revenue:…
— Wall St Engine (@wallstengine), August 26, 2026
De abonnementsomzet, Veeva's meest gevolgde metriek, groeide met 16% op jaarbasis naar $766,8 miljoen en vormt het grootste deel van de totale verkopen. De non-GAAP bedrijfsmarges bleven boven de 44%, wat aantoont dat de groei niet ten koste gaat van de winstgevendheid.
CEO Peter Gassner zei dat "Vault CRM zijn beste kwartaal ooit had en Veeva Falcon snel aan tempo won", verwijzend naar de AI-agent die Veeva bouwde voor medical science liaisons, en voegde daaraan toe dat AI "het volgende grote hoofdstuk voor Veeva en de levenswetenschappen opent".
Twee extra klanten uit de top 20 van biofarmaceutische bedrijven, Eli Lilly en Biogen, verbinden zich tijdens het kwartaal aan Vault CRM. Daarmee komt het totaal op 12 van de top 20 bedrijven in de sector op het platform.
Vault CRM draait op Veeva's eigen Vault-platform in plaats van op de Salesforce-infrastructuur die het oorspronkelijke product aandreef. De langlopende commerciële overeenkomst tussen de twee bedrijven liep in september 2025 af, en Veeva heeft toegezegd de resterende op Salesforce gebaseerde implementaties tot 2030 te ondersteunen terwijl klanten de overstap voltooien. Omdat de migratie van een wereldwijde farmaceutische verkooporganisatie naar een nieuwe CRM een onderneming van meerdere jaren is, wordt elke toezegging uit de top 20 gevolgd als maatstaf voor de voortgang van de overgang. Salesforce promoot op zijn beurt zijn eigen Life Sciences Cloud bij dezelfde klantenbasis.
Naar aanleiding van de resultaten verhoogden bijna 20 analistenhuizen hun koersdoelen voor het aandeel, variërend van bullish tot meer voorzichtige partijen.
Reacties van analisten
Saket Kalia van Barclays verhoogde zijn koersdoel van $275 naar $315, met behoud van een Overweight-beoordeling, en wees op de versnelling van de abonnementsomzet als een uitstekend groeisignaal.
Piper Sandler begon de dekking met een Overweight-beoordeling en een koersdoel van $295. Guggenheim verhoogde zijn koersdoel van $276 naar $310, met behoud van een Buy-beoordeling, en noemde Veeva "onmisbaar voor zijn klanten".
Craig Hettenbach van Morgan Stanley verhoogde zijn koersdoel van $215 naar $275. Hij wees de jaarlijkse investeerdersdag van het bedrijf op 5 november aan als de volgende belangrijke katalysator en noemde deze "een referendum over de AI-strategie van het bedrijf".
Zelfs de sceptici namen een stap richting het bullskamp. Canaccord verhoogde zijn koersdoel van $220 naar $260, maar behield een Hold-beoordeling, en noemde het kwartaal een van de "schoonste" in lange tijd.
Brede marktcontext
Deze beweging vond niet plaats in een vacuüm. Salesforce steeg dezelfde dag meer dan 20% na het overtreffen van de Q2-verwachtingen en de uitbreiding van zijn partnerschap met Anthropic, terwijl ook ServiceNow en Datadog sterke stijgingen boekten. De cijfers van Nvidia eerder die week leken de eetlust voor technologie- en softwareaandelen in bredere zin weer aan te wakkeren.
De Nasdaq steeg donderdag met 1,1% en de S&P 500 met 0,5%. Veeva was op die dag de op één na beste performer in de S&P 500, na Salesforce.
Het aandeel noteerde in de pre-market $264, ruim boven de openingskoers van $239,87, waarna de stijging zich gedurende de sessie verder uitbreidde.
Veeva's volgende grote gebeurtenis is de jaarlijkse investeerdersdag op 5 november, waar het management naar verwachting de AI-strategie in detail uiteen zal zetten.
Bron: CoinCentral