NieuwsAandelenRobinhood mist Q3-verwachtingen nu omzet voorspellingsmarkten en crypto groeit

Robinhood mist Q3-verwachtingen nu omzet voorspellingsmarkten en crypto groeit

Auteur: Decrypt·

Belangrijkste punten

  • •De omzet van Robinhood in het derde kwartaal van $1,42 miljard was een bedrijfsrecord maar bleef licht achter bij de ongeveer $1,43 miljard die analisten verwachtten; ook de winst per aandeel van $0,51 miste de voorzien $0,55.
  • •Event-contracts produceerden $173 miljoen aan omzet en overtroffen de crypto-handelsomzet voor het tweede kwartaal op rij, waarbij klanten een recordaantal van 16,4 miljard contracts verhandelden, meer dan zeven keer het volume van een jaar eerder.
  • •De crypto-handelsomzet steeg van $100 miljoen naar $120 miljoen ten opzichte van het tweede kwartaal, maar bleef 55% onder het niveau van een jaar eerder, waarbij $29 miljard van de totale crypto-omzet van $50 miljard dit kwartaal via Bitstamp liep.
  • •Enkele uren vóór de publicatie van de resultaten kondigde Robinhood een deal met Ripple aan om de RLUSD-stablecoin, met een marktwaarde van meer dan $2,5 miljard, naar Robinhood Chain en Bitstamp te brengen, met een uitrol in de app gepland later dit jaar.
  • •Robinhood verfijnde de prognose voor 2026 voor aangepaste operationele kosten en aandelenbeloning naar een range van $2,675 miljard tot $2,75 miljard, waarmee de bovengrens van de eerdere prognose met $25 miljoen werd verlaagd.
Robinhood mist Q3-verwachtingen nu omzet voorspellingsmarkten en crypto groeit

Robinhood meldde dinsdag een recordomzet van $1,42 miljard voor het derde kwartaal, net onder de ongeveer $1,43 miljard die analisten verwachtten, terwijl ook de winst per aandeel onder de projections van Wall Street uitkwam.

De handelsapp, waar meer dan 28 miljoen mensen geld aanhouden om aandelen en crypto te kopen en die nu ook inzetten op sport en verkiezingen, boekte een winst van $0,51 per aandeel, onder de $0,55 die analisten hadden voorzien en lager dan de $0,61 een jaar eerder. Winst per aandeel is de winst gedeeld door het aantal uitstaande aandelen, en het is het cijfer waarmee beleggers een kwartaal als meevaller of tegenvaller bestempelen. Robinhood bracht commissievrij handelen naar een generatie eerstejaarsbeleggers, waardoor het kwartaalrapport een van de duidelijkste indicaties is van wat gewone mensen met hun geld doen: wanneer klanten meer handelen, meer storten of zich op nieuwe producten storten, wordt dat in deze cijfers zichtbaar.

De nettowinst bedroeg $476 miljoen, een daling van 14% ten opzichte van $556 miljoen een jaar eerder en 17% ten opzichte van $573 miljoen in het tweede kwartaal. Het kwartaal omvatte een ongerealiseerd verlies van $67 miljoen — een waardevermindering op papier — op Robinhood Ventures Fund I, dat $0,07 per aandeel kostte. De aangepaste winst per aandeel, die bepaalde posten uitsluit, kwam uit op $0,60, een daling van 3% ten opzichte van een jaar eerder.

Voorspellingsmarkten vielen opnieuw op. Event-contracts, de ja-of-nee-inzetten die $1 uitkeren als een wedstrijd, een verkiezing of een economisch rapport een bepaalde kant opgaat, brachten $173 miljoen op, tegen $156 miljoen in het tweede kwartaal, toen het product voor het eerst de crypto-omzet overtrof. Klanten handelden een recordaantal van 16,4 miljard contracts, meer dan zeven keer het volume van een jaar eerder. Met de nieuwste cijfers is de omzet uit event-contracts nu voor het tweede kwartaal op rij hoger dan de crypto-handelsomzet, wat de omslag die in Q2 voor het eerst plaatsvond voortzet.

"Ik denk dat we aan het allereerste begin staan van een supercyclus voor voorspellingsmarkten", zei CEO Vlad Tenev in december vorig jaar, toen Robinhood NFL-spelercontracts en parlay-achtige combinaties toevoegde die alleen uitbetalen als elke uitkomst klopt.

De crypto-handelsomzet steeg van $100 miljoen naar $120 miljoen ten opzichte van het tweede kwartaal, maar bleef 55% lager dan de $268 miljoen die Robinhood in het derde kwartaal van 2025 verdiende. Klanten handelden dit kwartaal voor $50 miljard aan crypto, een daling van 38% ten opzichte van een jaar eerder, waarvan $21 miljard via de Robinhood-app en $29 miljard via Bitstamp, de crypto-beurs die het bedrijf heeft overgenomen. Meer dan de helft van de crypto-handelsomzet van het kwartaal — $29 miljard van de totale $50 miljard — liep via Bitstamp, wat de schaal onderstreept die de overgenomen beurs nu bijdraagt aan de digitale-activabedrijfstak van het bedrijf.

Robinhood Chain ging op 1 juli live als layer-2-netwerk, dus een blockchain die bovenop Ethereum draait om transacties goedkoper en sneller te maken. De eerste weken werden aangedreven door meme coins, grap-georiënteerde tokens, in plaats van door de getokeniseerde aandelen waarvoor het is gebouwd — digitale versies van bedrijfsaandelen die op een blockchain verhandeld worden. Eind augustus had de chain in 30 dagen ongeveer $3,13 miljoen aan fees verdiend, meer dan Ethereum en Base, die respectievelijk op $2,47 miljoen en $2,89 miljoen uitkwamen.

Enkele uren vóór de publicatie kondigde Robinhood een deal met Ripple aan die RLUSD — een stablecoin, een crypto-token dat ontworpen is om één dollar waard te blijven — naar Robinhood Chain en Bitstamp brengt, met een uitrol in de app gepland later dit jaar. RLUSD heeft een marktwaarde van meer dan $2,5 miljard, en Ripple levert ook de treasury-software van Robinhood en kredietfaciliteiten voor Bitstamp-handelaren. De geplande uitrol in de app later dit jaar is de volgende mijlpaal in de integratie van de stablecoin binnen het platform van Robinhood.

Het aandeel Robinhood sloot dinsdag op ongeveer $94,61 en zakte na slotkoers. Het aandeel is dit jaar ongeveer 18% gedaald en ligt ongeveer 37% onder zijn 52-weken-hoogte van $150,47.

Naast de resultaten verfijnde Robinhood de prognose voor 2026 voor aangepaste operationele kosten en aandelenbeloning naar een range van $2,675 miljard tot $2,75 miljard, waarmee de bovengrens van de range van $2,675 miljard tot $2,775 miljard die in juli werd vastgesteld, werd verlaagd. De ondergrens blijft ongewijzigd terwijl het verwachte uitgavenplafond met $25 miljoen daalt, waarmee de kostennorm wordt vastgesteld waaraan de resultaten van volgend jaar worden afgemeten.