NieuwsAandelenMerck & Co. (MRK) Aandeel Stijgt 3,84% nu Omzet Q3 2026 Met 5% Groeit tot $18,1 Miljard

Merck & Co. (MRK) Aandeel Stijgt 3,84% nu Omzet Q3 2026 Met 5% Groeit tot $18,1 Miljard

Auteur: Blockonomi·

Belangrijkste punten

  • •De wereldwijde omzet over het derde kwartaal van 2026 steeg met 5% naar $18,085 miljard, of 4% zonder valutaeffecten, ten opzichte van $17,276 miljard in dezelfde periode een jaar eerder.
  • •KEYTRUDA en KEYTRUDA QLEX boekten gezamenlijk een omzet van $8,601 miljard, een stijging van 6% en meer dan de helft van de omzet van de farmaceutische divisie, terwijl WINREVAIR met 93% steeg naar $694 miljoen.
  • •De GAAP-winst per aandeel daalde met 12% naar $2,04 en de aangepaste EPS daalde met 3% naar $2,49, waarbij beide cijfers een eenmalige last van $0,12 omvatten in verband met de wereldwijde licentieovereenkomst met SciBrunch Therapeutics.
  • •De omzet van JANUVIA en JANUMET daalde met 39% naar $380 miljoen nadat de marktexclusiviteit in de VS verloren ging aan generieke concurrentie, terwijl de GARDASIL-omzet met 14% groeide naar $1,995 miljard.
  • •Merck verhoogde het middelpunt van de omzetprognose voor heel 2026 naar een versmalld bereik van $66,8–$67,3 miljard en meldde voortgang in de pijplijn, waaronder prioritaire beoordeling door de FDA van de biologica-aanvraag voor sacituzumab tirumotecan bij endometriumkanker.
Merck & Co. (MRK) Aandeel Stijgt 3,84% nu Omzet Q3 2026 Met 5% Groeit tot $18,1 Miljard

De aandelen van Merck & Co. (NYSE: MRK) stegen op 29 oktober met 3,84% naar $146,34, een winst van $5,41 tijdens de handelssessie, nadat het farmaceutische bedrijf een omzet van $18,1 miljard over het derde kwartaal van 2026 meldde, een stijging van 5% ten opzichte van een jaar eerder. Het aandeel voegde na beursuren nog 0,74% toe en kwam uit op $147,42, nu de financiële resultaten een blijvende productvraag en voortgang in de pijplijn lieten zien.

Omzet Derde Kwartaal Bereikt $18,1 Miljard

Merck realiseerde in het derde kwartaal een wereldwijde omzet van $18,085 miljard, een stijging ten opzichte van $17,276 miljard in dezelfde periode van 2025. Valutaschommelingen verminderden de gerapporteerde groei, waardoor de omzet zonder valutaeffecten met 4% steeg. Inkoop patronen droegen in het kwartaal ongeveer $550 miljoen bij aan de groei van de farmaceutische omzet.

De farmaceutische divisie boekte een omzet van $16,268 miljard, een stijging van 4% ten opzichte van het voorgaande jaar. De groei kwam vooral van KEYTRUDA, WINREVAIR, GARDASIL, WELIREG en ENFLONSIA, samen met de toevoeging van de omzet van OHTUVAYRE. Dalende verkopen van JANUVIA, JANUMET, BRIDION en LAGEVRIO tenietdeden deze winsten gedeeltelijk.

Merck meldde een GAAP-winst per aandeel van $2,04, een daling van 12% ten opzichte van $2,32 een jaar eerder. De aangepaste non-GAAP-winst per aandeel daalde met 3% van $2,58 naar $2,49 in dezelfde periode. Beide winstcijfers omvatten een eenmalige last van $0,12 per aandeel in verband met een wereldwijde licentieovereenkomst met SciBrunch Therapeutics.

KEYTRUDA en WINREVAIR Aanjagers van Productomzetgroei

KEYTRUDA en KEYTRUDA QLEX realiseerden gezamenlijk een omzet van $8,601 miljard, een stijging van 6% op jaarbasis. Dat bedrag kwam neer op meer dan de helft van de kwartaalomzet van de farmaceutische divisie, een maatstaf voor het gewicht van deze francheze in de totale resultaten van Merck. De vraag steeg bij eerdere stadia van indicaties, waaronder drievoudig negatieve borstkanker, baarmoederhalskanker, hoofd- en halskanker en blaaskanker. Ook metastatische indicaties, waaronder urotheelcarcinoom, droegen bij aan een sterkere wereldwijde vraag, terwijl KEYTRUDA QLEX $830 miljoen genereerde.

WINREVAIR boekte een omzet van $694 miljoen, een stijging van 93% ten opzichte van $360 miljoen in het derde kwartaal van 2025. Hogere vraag en gunstige inkoop patronen ondersteunden de groei in de Verenigde Staten, terwijl lanceringen op internationale markten de commerciële prestaties van het product uitbreidden, met Europa en Japan als bijdragende regio's.

De omzet van GARDASIL en GARDASIL 9 steeg met 14% naar $1,995 miljard, ondersteund door sterkere verkopen in de VS en gunstige inkoop patronen in de publieke sector. De omzet van PROQUAD, M-M-R II en VARIVAX steeg met 7% naar $730 miljoen, als gevolg van een hogere vraag in geselecteerde Europese markten. Daartegenover daalden de verkopen van JANUVIA en JANUMET met 39% naar $380 miljoen na generieke concurrentie nadat de geneesmiddelen de marktexclusiviteit in de VS verloren. Het contrast illustreerde de verNieuwingscyclus van portefeuilles die kenmerkend is voor de farmaceutische industrie, waarbij nieuwere merken een groter aandeel in de omzet krijgen naarmate gevestigde geneesmiddelen exclusiviteit verliezen aan generieken.

Voortgang Pijplijn en Verhoogde Prognose voor Heel 2026

Merck presenteerde cruciale Fase 3-oncologiegegevens op het ESMO-congres (European Society for Medical Oncology) van 2026, als teken van voortgang in de ontwikkelingspijplijn. Het bedrijf meldde resultaten van de TroFuse-005-studie, die sacituzumab tirumotecan evalueerde bij bepaalde patiënten met gevorderde of terugkerende endometriumkanker. De Amerikaanse Food and Drug Administration heeft de bijbehorende biologica-aanvraag voor prioritaire beoordeling geaccepteerd. Prioritaire beoordeling plaatst de aanvraag op een versneld regelgevingspad, waardoor het een mijlpaal op korte termijn binnen de pijplijn is.

Merck presenteerde ook Fase 3-bevindingen van INTerpath-001, waarin intismeran autogene in combinatie met KEYTRUDA werd geëvalueerd als adjuvante behandeling van gerezecceerde melanoom in stadium IIB-IV. Het programma wordt uitgevoerd in samenwerking met Moderna en bevordert het onderzoek van het bedrijf naar therapeutische kankervaccins. Daarnaast meldde Merck positieve Fase 2b-resultaten voor tulisokibart bij matige tot ernstige hidradenitis suppurativa en presenteerde het eenjarige resultaten van de BRUNELLO-studie van remigromig bij volwassenen met diabetisch macula-oedeem.

Naast de klinische updates verhoogde Merck het middelpunt van zijn wereldwijde omzetprognose voor heel 2026 en versmalde het de prognose naar $66,8–$67,3 miljard. Het bedrijf versmalde ook het verwachte bereik voor de non-GAAP-winst per aandeel naar $2,77–$2,82, een bereik dat de last van $0,12 met betrekking tot de SciBrunch-overeenkomst omvat. De bijgewerkte prognose weerspiegelt voortgezette commerciële bijdragen van gevestigde geneesmiddelen en nieuwere producten, naast ontwikkelingen in de bredere farmaceutische pijplijn.

De resultaten van Merck over het derde kwartaal combineerden een sterkere omzet en aanzienlijke WINREVAIR-groei met een daling van de gerapporteerde winst op jaarbasis. De verhoogde jaaromzetprognose en de vorderende klinische programma's vormden het kader voor de koerswinsten van MRK op 29 oktober.