NieuwsCryptoInjective (INJ) stijgt 10,79% naar $7,96 nu on-chain data 87,4% wash-trading-ratio signaleert

Injective (INJ) stijgt 10,79% naar $7,96 nu on-chain data 87,4% wash-trading-ratio signaleert

Auteur: AI Crypto Core·

Belangrijkste punten

  • •INJ steeg op 5 november 2026 met 10,79% naar $7,96, terwijl aggregators ongeveer $100 miljoen aan handelsvolume in 24 uur rapporteerden.
  • •On-chain analyse markeerde 87,4% van het INJ-overdrachtsvolume als wash trading, met slechts 320 van 20.000 gescande transacties als schoon geclassificeerd en 548 wallets geïdentificeerd in wash-patronen.
  • •De stromen bij gecentraliseerde beurzen waren neutraal op 5 november na twee weken gedomineerd door netto-uitstroom, waarbij de enige opvallende instroom 940 tokens was op 2 november.
  • •Zeven accumulator-wallets hebben holdings rechtstreeks naar Binance en Bybit gestuurd, waaronder posities van 1.800 en 414 tokens, wat past bij winstname bij koerskracht.
  • •GoPlus-beveiligingsanalyse vond geen kritieke contractmarkeringen, wat bevestigt dat het INJ-token niet mintable is, geen honeypot is en geen pauzefunctie heeft.
Injective (INJ) stijgt 10,79% naar $7,96 nu on-chain data 87,4% wash-trading-ratio signaleert

Injective (INJ) staat per 5 november 2026 op $7,96, een stijging van 10,79% in de afgelopen 24 uur, waarbij aggregators ongeveer $100 miljoen aan handelsvolume in 24 uur rapporteren. On-chain analyse vertelt een complexer verhaal: de rally ging gepaard met een wash-trading-ratio van 87,4% bij token-overdrachten en feitelijk neutrale beursstromen, wat vragen oproept of de stijging echte vraag weerspiegelt of gecoördineerde volumekunstmatigheid.

Twee weken netto-uitstroom bij beurzen

INJ heeft de afgelopen twee weken een patroon van uitstroom bij gecentraliseerde beurzen laten zien, met opnamen die sinds eind oktober op de meeste dagen hoger waren dan stortingen. Gisteren, 4 november, werd een netto-uitstroom van 30 tokens geregistreerd, terwijl op 3 november een netto-uitstroom van 136 tokens werd vastgesteld. De enige opvallende instroom kwam op 2 november, toen netto 940 tokens naar beurzen verhuisden — een signaal dat sommige houders zich op verkoop voorbereidden. De stroom bij gecentraliseerde beurzen (CEX) is vandaag feitelijk neutraal, zonder noemenswaardige stortings- of opnameactiviteit.

Stroomgegevens worden zo geïnterpreteerd omdat tokens op een beurs op elk moment verkocht kunnen worden; stortingen worden daarom gezien als potentiële verkoopdruk, terwijl aanhoudende opnamen doorgaans worden uitgelegd als munten die naar self-custody verhuizen.

Over de volledige 14-daagse CEX-stroomkalender overheersen de uitstroomdagen, wat suggereert dat tokens in balans van beurzen weg zijn verhuisd in plaats van ernaartoe. De onderliggende data werd geproduceerd door de Coincu on-chain engine, op basis van het INJ Ethereum-contract 0xe28b3b…ca30.

Kop van $100 miljoen volume vereist kanttekening

De $100 miljoen aan 24-uursvolume die aggregators noemen lijkt fors, maar on-chain wash-trading-analyse markeert 87,4% van het INJ-overdrachtsvolume als kunstmatig opgeblazen. De engine identificeerde 548 wallets die betrokken waren bij wash-patronen, waaronder netto-nultransacties, roundtrips en sybil-clusters. Van de 20.000 gescande transacties werden slechts 320 als schoon geclassificeerd.

Dat betekent niet dat de hele prijsbeweging gefabriceerd is, maar wel dat het volumecijfer op zichzelf niet moet worden behandeld als bewijs van brede organische vraag. Naast elkaar gelegd laten de cijfers ook zien waarom een tweecijferige dagwinst in combinatie met een negencijferige volumekop overtuigender kan lijken dan de onderliggende transactiedata ondersteunt.

Op beursniveau is het beeld minder alarmerend. Binance, goed voor 14,8% van het gerapporteerde INJ-handelsvolume, heeft een middelmatige wash-risicoscore, terwijl Bybit, Kraken, MEXC en WhiteBIT allemaal als schoon scoren. De wash-trading-markeringen zijn geconcentreerd in token-overdrachtsactiviteit on-chain, niet noodzakelijk in de spot-orderboeken van de grote platforms.

Accumulator-wallets sturen holdings naar beurzen

Zeven accumulator-wallets die in de on-chain scan zijn geïdentificeerd, hebben hun holdings rechtstreeks naar beursstortingsadressen gestuurd. De grootste, 0xf44013…9bc, hield 1.800 tokens — circa $14.300 tegen de huidige koers — verzameld over 15 dagen, en stuurde deze naar een Binance Cold wallet. Een tweede accumulator, 0xf11328…009, verplaatste 414 tokens, ongeveer $3.300 tegen de huidige niveaus, naar Bybit.

Dit zijn geen grote posities ten opzichte van de totale voorraad, maar het patroon van korte-duur-accumulatie gevolgd door routing naar CEX's past bij handelaren die winst nemen bij koerskracht. De leeftijd van wallets in de dataset wordt gemeten vanaf de eerste inkomende transactie van elke wallet.

Contrastrisico en tokenstructuur

GoPlus-beveiligingsanalyse van het INJ Ethereum-contract (0xe28b3b…ca30) toont geen kritieke markeringen: het token is niet mintable, is geen honeypot en heeft geen pauzefunctie. Deze controles richten zich op de mechanismen die het vaakst tegen houders worden gebruikt — een uitbreidbare voorraad, posities die niet verkocht kunnen worden, of transacties die kunnen worden bevroren — dus een schone uitslag sluit een van de meest voorkomende structurele faalwijzen in digitale activa uit. Er werden geen verdachte oorsprongspatronen gedetecteerd bij de drie root-wallets die in de scan zijn geïdentificeerd. Vanuit het perspectief van smart contracts is het token structureel schoon, wat één categorie neerwaarts risico wegneemt van de huidige beweging.

Waar je nu op moet letten

Het belangrijkste signaal om in de gaten te houden is of de neutrale CEX-stroom van vandaag verschuift naar aanhoudende netto-instroom. Accumulator-wallets die in de afgelopen twee weken zijn ontstaan, sturen al tokens naar Binance en Bybit; een bredere verhuizing van tokens naar beurzen zou erop wijzen dat vroege kopers uitstappen tijdens de rally.

De wash-trading-ratio verdient ook voortdurende aandacht. Als het on-chain overdrachtsvolume boven de 80% kunstmatig blijft terwijl spotprijzen blijven stijgen, wordt de beweging waarschijnlijk eerder aangedreven door een klein aantal gecoördineerde actoren dan door brede marktdeelname.

In breder verband kunnen de dynamiek die de koers van één mid-cap protocol aandrijft vaak parallel worden waargenomen bij gecorreleerde activa tijdens periodes van verhoogde sectorvolatiliteit.

Dit artikel vormt geen beleggingsadvies. On-chain data weerspiegelt de omstandigheden per 5 november 2026 en kan veranderen. Crypto- en digitale activamarkten brengen aanzienlijke risico's met zich mee; doe altijd onafhankelijk onderzoek voordat je financiële beslissingen neemt.