NieuwsAandelenChargePoint (CHPT)-aandeel stijgt 18% in premarket na verrassend beter dan verwacht Q2-resultaat

ChargePoint (CHPT)-aandeel stijgt 18% in premarket na verrassend beter dan verwacht Q2-resultaat

Auteur: Coincentral·

Belangrijkste punten

  • •De omzet van ChargePoint in fiscaal Q2 2027 van $116,1 miljoen steeg 18% op jaarbasis en overtrof de analistenconsensus van ongeveer $105 miljoen.
  • •Het aangepaste EBITDA-verlies daalde tot $4,8 miljoen, een verbetering van circa 78% op jaarbasis en ruim beter dan het geschatte verlies van $16,4 miljoen.
  • •De non-GAAP brutomarge bereikte 38%, 500 basispunten hoger dan een jaar eerder, al omvat dit een eenmalige tariefterugbetaling van $4,2 miljoen waardoor het aangepaste cijfer dichter bij 35% ligt.
  • •Het management gaf een Q3-omzetprognose van $105 miljoen tot $115 miljoen, iets lager dan het voorgaande kwartaal maar grotendeels in lijn met analistenverwachtingen van rond $109 miljoen.
  • •Ondanks de premarket-stijging van 18,3% naar $6,14 staat CHPT de afgelopen 12 maanden meer dan 51% lager en ver onder het 52-weken hoog van $12,61.
ChargePoint (CHPT)-aandeel stijgt 18% in premarket na verrassend beter dan verwacht Q2-resultaat

ChargePoint Holdings (NYSE: CHPT), een van de grootste exploitanten van laadnetwerken voor elektrische voertuigen in Noord-Amerika en Europa, zag haar aandelen op donderdag 3 september met 18,3% stijgen naar $6,14 in de premarket handel, tegenover een slotkoers van $5,19, nadat het bedrijf fiscale Q2-resultaten over 2027 rapporteerde die zowel op omzet als winst de verwachtingen van Wall Street overtroffen. Ter context: ChargePoint verkoopt laadhardware samen met terugkerende software en diensten voor zakelijke, wagenpark- en particuliere klanten, waardoor omzettrends in het netwerklaadbedrijf een belangrijke graadmeter zijn voor de vraag naar EV-adoptie door bedrijven en bestuurders.

Q2-resultaten

Voor het kwartaal dat eindigde op 31 juli 2026 rapporteerde ChargePoint een omzet van $116 miljoen ($116,1 miljoen), een stijging van 18% op jaarbasis die boven de analistenconsensus van ongeveer $105 miljoen uitkwam.

Onder aan de lijn rapporteerde het bedrijf een aangepast verlies per aandeel van $1,35, waarmee het de voorspelde $1,60 met $0,25 overtrof.

Het non-GAAP aangepaste EBITDA-bedrag was een verlies van $4,8 miljoen, aanzienlijk beter dan het geschatte verlies van $16,4 miljoen en een verbetering van 78% op jaarbasis. Het bedrijf noemde daarnaast een aangepast EBITDA-verlies van circa $5 miljoen voor het kwartaal.

CHARGEPOINT $CHPT Q2'27 EARNINGS HIGHLIGHTS

🔹 Revenue: $116.1M (Est. $105M) 🟢; +18% YoY
🔹 Non-GAAP Adj. EBITDA: -$4.8M (Est. -$16.4M) 🟢; -78% YoY
🔹 Non-GAAP Gross Margin: 38%; +500 bps YoY

Q3 Guide: 🔹 Revenue: $105M-$115M (Est. $109M) 🟡

— Wall St Engine (@wallstengine), September 2, 2026: https://x.com/wallstengine/status/2095241794732896755?ref_src=twsrc%5Etfw

Verbetering van de brutomarge

ChargePoint rapporteerde voor het kwartaal een non-GAAP brutomarge van 38%, een stijging van 600 basispunten ten opzichte van Q1 en 500 basispunten ten opzichte van Q2 van het voorgaande jaar. Dat 38%-cijfer omvat een eenmalige tariefterugbetaling van $4,2 miljoen; zonder deze terugbetaling komt de aangepaste brutomarge dichter bij 35% te liggen.

De trend in de brutomarge is een van de sterkere elementen van het rapport, met marges die in de afgelopen kwartallen van de lage naar de hoge dertig verschoof, wat operationele vooruitgang laat zien, al blijft winstgevendheid nog ver weg. De tariefterugbetaling zelf past in een bredere handelsomgeving waarin invoerrechten op laadapparatuur de hardwarekosten in de hele EV-laadsector onder druk hebben gezet, waardoor de eenmalige terugvordering van $4,2 miljoen een opvallende, maar niet-terugkerende bijdrage vormt.

In aanloop naar het rapport kende ChargePoint in de afgelopen 90 dagen drie positieve EPS-herzieningen en geen negatieve, wat de lat relatief gunstig legde.

Q3-prognose

Het management gaf een omzetprognose voor Q3 van $105 miljoen tot $115 miljoen. Dat is iets lager dan het Q2-resultaat van $116 miljoen, maar grotendeels in lijn met de verwachtingen van analisten van ongeveer $109 miljoen. De sequentiële daling van de prognose verdient aandacht, aangezien deze het tijdstip van hardwareorders en projectimplementaties kan weerspiegelen, wat in de laadinfrastructuursector per kwartaal kan variëren.

De InvestingPro-financiële gezondheidsscore van ChargePoint staat te boek als "weak performance", wat de doorlopende verliezen en het kasverbrandingsprofiel van het bedrijf weerspiegelt. Branchegenoten Blink Charging en EVgo opereren in dezelfde EV-laadmarkt en dienen als de meest vergelijkbare bedrijven ter context; de sector als geheel kampt met investeringsskepsis over het tempo van EV-adoptie en de kapitaalsintensiteit van de uitrol van laadnetwerken.

Aandelencontext

Ondanks het sterke kwartaal staat CHPT de afgelopen drie maanden nog ongeveer 28% lager en de afgelopen 12 maanden meer dan 51% lager. Zelfs na de premarket-stijging naar $6,14 noteert het aandeel ver onder het 52-weken hoog van $12,61. Premarket-bewegingen houden bovendien niet altijd stand zodra de reguliere handel begint, dus de omvang van de stijging bij de opening is het eerste waar investeerders naar kijken, gevolgd door de vraag of de kleiner wordende EBITDA-verliezen in de komende kwartalen aanhouden.

De bredere markt bewoog donderdagochtend nauwelijks, met een vlakke S&P 500 en een iets lager noterende Nasdaq, waardoor de premarket-beweging van CHPT grotendeels door de eigen resultaten werd gedreven.

Bron: CoinCentral | Yahoo Finance