YesAsia Holdings odnotowała rekordowe przychody i zysk w pierwszym półroczu dzięki globalnej ekspansji
Najważniejsze informacje
- •Przychody YesAsia w okresie od stycznia do 30 czerwca 2026 r. wzrosły o 23,2% do 301,51 mln USD, a zysk netto wzrósł o 30,0% do 18,30 mln USD.
- •Platforma B2C YesStyle wygenerowała 215,07 mln USD przychodów, wzrost o 30,5%, co stanowi 71,3% całkowitych przychodów, natomiast platforma B2B AsianBeautyWholesale wniosła 82,75 mln USD, wzrost o 6,2%.
- •YesStyle otworzył swój pierwszy stacjonarny sklep konceptowy w rejonie Zatoki San Francisco, co stanowi krok w strategii integracji online-to-offline firmy.
- •Dywersyfikacja rynków ograniczyła ryzyko geopolityczne: przychody z Ameryki Łacińskiej wzrosły o 178,4%, z Europy o 22,1%, a z Bliskiego Wschodu o 33,4%, podczas gdy USA pozostały największym rynkiem.
- •Ekosystem ponad 557 000 influencerów wygenerował 85,70 mln USD, blisko 40% przychodów YesStyle, i przyczynił się do wzrostu średniej wartości zamówienia w ABW Online o 38,6% do 3 590,60 USD.

YesAsia Holdings Limited (2209.HK), wiodąca platforma e-commerce specjalizująca się w azjatyckich produktach kosmetycznych i lifestylowych, ogłosiła rekordowe wyniki za okres od stycznia do 30 czerwca 2026 r. Przychody wzrosły o 23,2% w ujęciu rocznym do 301,51 mln USD, a zysk netto wzrósł o 30,0% do 18,30 mln USD, co odzwierciedla zdolność firmy do radzenia sobie z wyzwaniami geopolitycznymi i dotyczącymi łańcucha dostaw.
Zysk brutto wzrósł o 28,2% do 93,98 mln USD, a marża brutto zwiększyła się do 31,2%. Zysk operacyjny wzrósł o 30,1% do 24,29 mln USD, a marża netto poprawiła się do 6,1%. Zysk na akcję wzrósł do 4,39 centa USD z 3,43 centa USD w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Na wyniki wpłynęło silne globalne zapotrzebowanie na produkty K-Beauty — branża, która z niszowego zainteresowania rozwinęła się w istotną siłę na światowym rynku kosmetycznym, a koreańskie marki kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry zdobywają przestrzeń półek sklepowych i grona wiernych klientów w Ameryce Północnej, Europie i innych regionach. Trend ten jest widoczny w wynikach YesAsia, zwłaszcza dzięki platformie B2C YesStyle, która osiągnęła przychody w wysokości 215,07 mln USD, wzrost o 30,5%, co stanowi 71,3% całkowitych przychodów. Platforma B2B AsianBeautyWholesale (ABW) wniosła 82,75 mln USD, wzrost o 6,2%, czyli 27,4% całkowitych przychodów.
Kluczowym kamieniem milowym strategicznym było otwarcie pierwszego stacjonarnego sklepu konceptowego YesStyle w rejonie Zatoki San Francisco — istotny krok w integracji online-to-offline (O2O) firmy, strategii, którą podejmuje wielu graczy e-commerce, aby pogłębiać relacje z klientami i zdobywać popyt, którego czysto internetowe kanały mogą nie docierać. Obecność stacjonarna, wraz z takimi aktywacjami jak pop-up café w Madrycie i wydarzenia Yesful Land w Seulu, wygenerowała miliony wyświetleń, wzmacniając zaangażowanie klientów w markę i ich lojalność.
Strategia dywersyfikacji rynków okazała się skuteczna w ograniczaniu ryzyka geopolitycznego — podejście istotne dla sprzedawców transgranicznych narażonych na napięcia handlowe, niepewność celną i zmieniające się nastroje konsumenckie na poszczególnych rynkach. Choć USA pozostały największym rynkiem, przychody z Europy i krajów stowarzyszonych wzrosły o 22,1%, a Ameryka Łacińska odnotowała wzrost o 178,4%. Bliski Wschód również zanotował stabilny wzrost o 33,4% mimo napięć regionalnych.
Inwestycje w infrastrukturę logistyczną w Hongkongu, Korei Południowej, USA i Europie, wraz z technologiami automatyzacji, takimi jak autonomiczne roboty mobilne (AMR), wzmocniły odporność łańcucha dostaw. Ta elastyczność pozwoliła grupie wchłonąć skoki cen frachtu i paliw, utrzymując wzrost kosztów operacyjnych znacznie poniżej wzrostu przychodów. Koszt frachtu jako odsetek przychodów spadł do 19,0%.
Marketing w mediach społecznościowych pozostał kluczową mocną stroną — ekosystem ponad 557 000 influencerów wygenerował 85,70 mln USD, czyli blisko 40% przychodów YesStyle, co podkreśla, jak commerce oparty na influencerach stał się głównym kanałem pozyskiwania klientów w sektorze beauty. Zwiększona ekspozycja marki pobudziła także zagraniczny popyt B2B: średnia wartość zamówienia w ABW Online wzrosła o 38,6% do 3 590,60 USD.
Pan Joshua Lau, założyciel, dyrektor wykonawczy i CEO YesAsia Holdings, skomentował: „K-Beauty pozostaje na ścieżce wzrostu, stając się głównym graczem w globalnym biznesie kosmetycznym. Patrząc w przyszłość, wierzymy, że YesAsia Holdings ma duże pole do wzrostu zarówno w segmencie detalicznym, jak i hurtowym na całym świecie”.
Firma kontynuuje wzmacnianie swojej pozycji konkurencyjnej dzięki obsłudze klienta wspartej sztuczną inteligencją, zwinności łańcucha dostaw oraz strategiom O2O, dążąc do tworzenia długoterminowej wartości w szybko zmieniającym się rynku. Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie grupy: YesAsia Holdings.