Portfel Vanguard w Indiach: 12 akcji zyskało do 190% w CY26, w tym 3 multibagery i 3 nowe pozycje
Najważniejsze informacje
- •Udziały Vanguard w 47 spółkach notowanych na BSE były warte 96 715 crore rupii według stanu na 28 sierpnia 2026 r., o 46% więcej niż 66 403 crore rupii w IV kwartale 2025 r.
- •Najlepszym wynikiem była MTAR Technologies, której akcja zyskała 189% w CY26, rosnąc z 2 421 do 6 997 rupii, przy udziale Vanguard wynoszącym 1,02% o wartości około 220 crore rupii.
- •Pozostałymi multibagerami były Sansera Engineering i TD Power Systems, które w CY26 zyskały odpowiednio 130% i 115%.
- •Najlepiej radzące się akcje w portfelu koncentrują się w sektorach inżynierii precyzyjnej i dóbr inwestycyjnych, związanych z cyklem indyjskich wydatków na produkcję i infrastrukturę.
- •W II kwartale 2026 r. Vanguard dodał trzy nowe spółki: Sammaan Capital (udział 2,6%), Mphasis (1%) i MTAR Technologies (1%).

Portfel Vanguard w Indiach: 12 akcji zyskało do 190% w CY26, w tym 3 multibagery i 3 nowe pozycje
Portfel Vanguard Fund mocno zaznacza swoją obecność na indyjskim rynku akcji, a liczby mówią same za siebie. Vanguard, należący do trzech największych aktywnych zagranicznych inwestorów instytucjonalnych (FII) w kraju, zbudował poprzez swoje globalne fundusze znaczny portfel indyjskich akcji. Dane o udziałach FII są w Indiach uważnie śledzone, ponieważ kwartalne sprawozdania przekazywane giełdom stanowią jedno z niewielu publicznych okien na to, jak duzi globalni inwestorzy pozycjonują się w spółkach o średniej i dużej kapitalizacji.
Według stanu na 28 sierpnia 2026 r. wartość udziałów Vanguard w 47 spółkach notowanych na BSE wynosiła 96 715 crore rupii, na podstawie danych o strukturze akcjonariatu za II kwartał 2026 r. Oznacza to wzrost o aż 46% względem 66 403 crore rupii w IV kwartale 2025 r.
Według niedawnej analizy ETMarkets 11 kluczowych akcji w portfelu Vanguard przyniosło od początku CY26 stopy zwrotu w zakresie od 25% do 190%, a trzy z nich stały się multibagerami. Analiza wskazuje także trzy spółki nowo dodane do portfela Vanguard. (Źródło danych: ACE Equity, Trendlyne) Najlepsze wyniki koncentrują się w sektorach inżynierii precyzyjnej i dóbr inwestycyjnych, związanych z cyklem indyjskich wydatków na produkcję i infrastrukturę.
MTAR Technologies
Akcja zyskała 189% od początku CY26, rosnąc z 2 421 do 6 997 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 1,02% udziałów w spółce o wartości około 220 crore rupii. MTAR Technologies znalazła się również wśród nowych pozycji w portfelu Vanguard Funds dodanych w II kwartale.
Sansera Engineering
Akcja zyskała 130% od początku CY26, rosnąc z 1 677 do 3 860 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 1,01% udziałów o wartości około 244 crore rupii.
TD Power Systems
Akcja zyskała 115% od początku CY26, rosnąc z 351 do 753 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 2,1% udziałów o wartości około 243 crore rupii.
Sona BLW Precision Forgings
Akcja zyskała 70% od początku CY26, rosnąc z 479 do 814 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 2,1% udziałów o wartości około 1 043 crore rupii.
Restaurant Brands Asia
Akcja zyskała 60% od początku CY26, rosnąc z 63 do 101 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 1,03% udziałów o wartości około 74 crore rupii.
VA Tech Wabag
Akcja zyskała 60% od początku CY26, rosnąc z 1 303 do 2 082 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 1,04% udziałów o wartości około 135 crore rupii.
Navin Fluorine International
Akcja zyskała 44% od początku CY26, rosnąc z 5 920 do 8 511 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 1,05% udziałów o wartości około 458 crore rupii.
Redington
Akcja zyskała 35% od początku CY26, rosnąc z 272 do 366 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 2,1% udziałów o wartości około 603 crore rupii.
Hindustan Construction Company
Akcja zyskała 30% od początku CY26, rosnąc z 19 do 25 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 2,3% udziałów o wartości około 147 crore rupii.
The Federal Bank
Akcja zyskała 29% od początku CY26, rosnąc z 267 do 344 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 2,1% udziałów o wartości około 1 790 crore rupii.
Apollo Hospitals Enterprise
Akcja zyskała 26% od początku CY26, rosnąc z 7 043 do 8 846 rupii. Według stanu na II kwartał 2026 r. Vanguard Funds posiadał 1,05% udziałów o wartości około 1 336 crore rupii.
3 nowe pozycje w czerwcu 2026 r.
W II kwartale 2026 r. Vanguard Funds dodał do portfela trzy nowe akcje: Sammaan Capital z udziałem 2,6%, Mphasis z udziałem 1% oraz MTAR Technologies z udziałem 1%. To, czy te pozycje zostaną utrzymane, powiększone czy zlikwidowane, będzie widoczne dopiero w kolejnych kwartalnych sprawozdaniach o strukturze akcjonariatu.