AktualnościAkcjeLululemon (LULU) zyskuje 4%, gdy inwestorzy instytucjonalni budują pozycje przed wynikami

Lululemon (LULU) zyskuje 4%, gdy inwestorzy instytucjonalni budują pozycje przed wynikami

Autor: Coincentral·

Najważniejsze informacje

  • Akcje Lululemon zyskały 4,4%, do około 120,07 USD, po nowych ujawnieniach zakupów instytucjonalnych przez OMERS Administration Corp i Algert Global.
  • Akcje straciły od początku roku około 45% w obliczu presji na marki premium athleisure ze strony tańszych konkurentów i zmieniających się wydatków konsumentów.
  • Ostatni kwartał przyniósł skorygowany EPS 1,69 USD przy przychodach 2,47 mld USD — powyżej szacunków, ale poniżej EPS 2,60 USD rok wcześniej.
  • Analitycy pozostają ostrożni: Stifel i Jefferies obniżyły ceny docelowe odpowiednio do 134 i 115 USD, a BNP Paribas Exane obniżył rating do underperform z celem 88 USD.
  • Raport za II kwartał 3 września to kolejny kluczowy katalizator, z prognozą EPS 1,76–1,81 USD na ten kwartał.
Lululemon (LULU) zyskuje 4%, gdy inwestorzy instytucjonalni budują pozycje przed wynikami

Lululemon Athletica (LULU) zyskały w piątek 4,4%, sięgając w trakcie sesji 120,07 USD, po czym ustabilizowały się w pobliżu tego poziomu; w poprzedniej sesji akcje zamknęły się po 115,00 USD. Obrót wyniósł około 2,29 mln akcji, czyli około 25% poniżej średniego dziennego wolumenu.

Wzrost zbiegł się w czasie z nowymi ujawnieniami zakupów instytucjonalnych. OMERS Administration Corp i Algert Global należały do firm raportujących nowe pozycje w LULU, co najwyraźniej skłoniło traderów do powrotu na rynek. Akcje straciły od początku roku około 45%, a część kupujących traktuje ten spadek jako punkt wejścia przed raportem za II kwartał 2026 r., zaplanowanym na 3 września. Spadek ten nastąpił w okresie szerszej presji na marki premium athleisure, które zmagają się z zaostrzoną konkurencją ze strony tańszych linii odzieży sportowej oraz zmieniającymi się wydatkami konsumentów na odzież.

Wyniki powyżej szacunków, ale poprzeczka była nisko

W ostatnim kwartale Lululemon osiągnął skorygowany EPS na poziomie 1,69 USD, minimalnie powyżej konsensusu wynoszącego 1,67 USD. Przychody wyniosły 2,47 mld USD, wyżej niż oczekiwane przez analityków 2,44 mld USD i o 4,3% więcej rok do roku.

Dla porównania, rok wcześniej w tym samym kwartale firma osiągnęła EPS na poziomie 2,60 USD. Spadek zysków rok do roku uwypukla presję na biznes mimo przekroczenia prognoz przychodów — wzór widoczny w całym sektorze odzieżowym w tym roku, gdzie umiarkowany wzrost przychodów towarzyszył cieńszym marżom z powodu aktywności promocyjnej i zmian w miksie produktowym.

Lululemon ustalił prognozę EPS na rok finansowy 2026 w przedziale 10,95–11,15 USD, a na II kwartał 1,76–1,81 USD. Analitycy jako grupa oczekują EPS za cały rok na poziomie 10,93 USD — nieco poniżej dolnej granicy własnego przedziału firmy, co podkreśla sceptycyzm wobec tej prognozy.

Analitycy pozostają ostrożni

Wall Street nie okazała akcjom większej sympatii. Stifel Nicolaus obniżył cenę docelową ze 176 do 134 USD, utrzymując rating „hold”. Jefferies obniżył cel ze 145 do 115 USD, również przy „hold”. BNP Paribas Exane poszedł dalej, obniżając rating LULU do „underperform” z celem 88 USD.

Bieżący konsensus to „Reduce”, ze średnią ceną docelową 148,38 USD. Spośród analityków śledzonych przez MarketBeat 25 ma rating hold, pięciu sprzedaż (sell), jeden kupno (buy), a jeden mocne kupno (strong buy).

Średnia krocząca z 50 dni wynosi 117,76 USD, a z 200 dni — 138,56 USD. Przy bieżących cenach LULU notowane są poniżej obu.

Aktywność instytucji i insiderów

Inwestorzy instytucjonalni posiadają 85,2% akcji. Wśród większych ostatnich ruchów California State Teachers Retirement System zwiększyła w II kwartale swoją pozycję o ponad 10 000% i posiada obecnie ponad 17 mln akcji. BlackRock w tym samym okresie otworzył nową pozycję o wartości około 1 mld USD.

Dyrektor Charles V. Bergh kupił w czerwcu 4 275 akcji po średniej cenie 117,05 USD, za łącznie około 500 000 USD, zwiększając swój udział o 70,2%.

Kapitalizacja rynkowa firmy wynosi 14,19 mld USD, wskaźnik C/Z 9,65, a beta 0,86. Jednocyfrowy wskaźnik C/Z to wyraźne odejście od premii wyceny, jaką Lululemon cieszył się w latach dynamicznego wzrostu, gdy akcje notowano regularnie przy znacznie wyższych mnożnikach zysków — zmiana odzwierciedla obniżone oczekiwania rynku co do wzrostu, a nie jakiekolwiek zmiany w polityce dywidendowej czy strukturze kapitałowej firmy.

Raport za II kwartał 3 września będzie kolejnym poważnym testem — uwaga skupi się na tym, czy wyniki zmieszczą się w widełkach prognozy EPS 1,76–1,81 USD oraz co zarząd zapowie na temat dalszej części perspektywy na rok finansowy 2026.

Artykuł Lululemon (LULU) Stock Jumps 4% as Institutional Buyers Move In Ahead of Earnings ukazał się pierwotnie na CoinCentral.