NieuwsAandelenVertiv (VRT) 18% hoger na sterker dan verwachte Q2-cijfers en verhoogde vooruitzichten

Vertiv (VRT) 18% hoger na sterker dan verwachte Q2-cijfers en verhoogde vooruitzichten

Auteur: Coincentral·

Belangrijkste punten

  • Vertiv rapporteerde over Q2 2026 een geadjusteerde winst per aandeel van $1,52, 60% hoger dan een jaar eerder, op nettobezettingsopbrengsten van $3,27 miljard, een stijging van 24,1%.
  • De geadjusteerde operationele winst steeg 51% naar $738 miljoen met een margeverbetering van 410 basispunten tot 22,6%, terwijl de geadjusteerde vrije kasstroom met 234% naar $925 miljoen steeg.
  • De nettobezettingsopbrengsten in Amerika en Azië-Pacific groeiden elk met 29% op jaarbasis, terwijl EMEA zwak bleef met een organische omzetdaling van 2%, hoewel het management in H2 2026 een terugkeer naar groei verwacht.
  • Het bedrijf verhoogde de richtlijnen voor 2026 naar $13,8–$14,2 miljard aan nettobezettingsopbrengsten, $6,65–$6,75 geadjusteerde winst per aandeel en $2,4–$2,6 miljard geadjusteerde vrije kasstroom.
  • Het gemiddelde koersdoel van Wall Street van $338,79 impliceert 28,4% upside, en de Zacks Consensus EPS-schatting is in de afgelopen maand 5,1% gestegen met zeven opwaartse herzieningen en geen verlagingen.
Vertiv (VRT) 18% hoger na sterker dan verwachte Q2-cijfers en verhoogde vooruitzichten

Het aandeel Vertiv (VRT) is in de maand na de Q2 2026-resultaten 18,4% gestegen en sloot recent op $263,81 — een beweging die de S&P 500 over dezelfde periode ruim overtrof. Vertiv levert de cruciale stroom-, koelings- en infrastructuurapparatuur die datacenters draaiende houdt, een bedrijf dat een stormachtige vraag ervaart nu hyperscalers en bedrijven capaciteit opbouwen voor AI-workloads.

Resultaten en omzet

Vertiv rapporteerde over Q2 een geadjusteerde winst per aandeel van $1,52, een stijging van 60% op jaarbasis en 6,29% boven de Zacks Consensus Estimate. De nettobezettingsopbrengsten bedroegen $3,27 miljard, 24,1% hoger dan het voorgaande jaar, hoewel dat cijfer 3,41% onder de consensusverwachting bleef.

De organische omzet groeide met 18%, waarbij overnames 5% toevoegden en wisselkoerseffecten 1% bijdroegen aan de bezettingsopbrengsten.

Regionale groei over de hele linie

De nettobezettingsopbrengsten in Amerika gingen voorop met een stijging van 29% op jaarbasis naar $2,07 miljard, waarvan 21% organische groei. Azië-Pacific boekte eveneens een winst van 29% tot $720 miljoen, gedreven door 26% organische groei. De kracht in beide regio's weerspiegelt de intensieve datacenterbouw van cloud- en AI-infrastructuuraanbieders.

EMEA was de zwakke plek, met slechts 2% hogere nettobezettingsopbrengsten en een organische omzetdaling van 2%. Het management zei te verwachten dat EMEA in de tweede helft van 2026 terugkeert naar organische groei.

De serviceomzet viel positief op met een stijging van 32,9% op jaarbasis naar $627,6 miljoen, waarmee de groei van 22,2% in productomzet werd overtroffen. Diensten rond geïnstalleerde apparatuur zijn doorgaans terugkerend van aard, en hun snellere groei naast de productverkoop vormt een stabielere inkomstenlaag voor het bedrijf.

De geadjusteerde operationele winst steeg 51% naar $738 miljoen, $28 miljoen boven het middelpunt van de richtlijn. De geadjusteerde operationele marge verbeterde met 410 basispunten tot 22,6%, 140 basispunten boven de richtlijn.

Kasstroom en balans

De kaspositie van Vertiv versterkte aanzienlijk. De geadjusteerde vrije kasstroom steeg met 234% naar $925 miljoen. De netto kasstroom uit activiteiten bereikte $1,10 miljard, tegenover $322,9 miljoen een jaar eerder.

Per 30 juni beschikte het bedrijf over $2,81 miljard aan kas en $300 miljoen aan kortetermijninvesteringen, tegenover $2,94 miljard aan langetermijnschuld. De netto-hebbedheid was -0,1 keer, wat betekent dat het bedrijf feitelijk in een netto-kaspositie verkeert — een balans die ruimte laat voor voortgezette capaciteitsinvesteringen en de overnameactiviteit die al bijdraagt aan de omzetgroei.

De kapitaalsuitgaven zullen naar verwachting ongeveer 4% van de omzet in 2026 bedragen. Vertiv breidt zijn productiecapaciteit uit en investeert in geavanceerde thermische systemen en stroominfrastructuur voor AI-datacenters, inclusief zowel AC- als 800-volt DC-ontwerpen. Ai-servers met hogere dichtheid genereren aanzienlijk meer warmte en verbruiken meer stroom dan conventionele racks, wat de vraag drijft naar de vloeistofkoeling en hoogcapacitaire stroomdistributie waarin Vertiv investeert.

Verhoogde richtlijnen

Voor Q3 2026 verwacht Vertiv nettobezettingsopbrengsten van $3,65 tot $3,85 miljard en een geadjusteerde winst per aandeel van $1,77 tot $1,83.

De richtlijnen voor 2026 als geheel werden verhoogd: de nettobezettingsopbrengsten worden nu geraamd op $13,8 tot $14,2 miljard, $250 miljoen hoger op het middelpunt. De geadjusteerde EPS-richtlijn ging naar $6,65 tot $6,75 en de richtlijn voor geadjusteerde vrije kasstroom werd verhoogd naar $2,4 tot $2,6 miljard. Of EMEA in de tweede helft terugkeert naar organische groei, zoals het management verwacht, en hoe de verhoogde omzetrichtlijn zich verhoudt tot de werkelelijke planning van datacenterprojecten, zullen belangrijke indicatoren zijn in de komende kwartalen.

Standpunt van analisten

Het gemiddelde koersdoel van Wall Street, gebaseerd op 24 analisten, bedraagt $338,79, wat 28,4% upside impliceert vanaf de recente slotkoers. Het bereik loopt van een laagtepunt van $245,00 tot een hoogtepunt van $412,00. De Zacks Consensus Estimate voor de winst per aandeel over de volledige verslagperiode is in de afgelopen maand 5,1% gestegen, met zeven opwaartse herzieningen en geen verlagingen. VRT heeft momenteel een Zacks Rank van 2 (Koop).