Vanguard's India-portefeuille: 12 aandelen stijgen tot 190% in CY26, met 3 multibaggers en 3 nieuwe toevoegingen
Belangrijkste punten
- •Vanguard's belangen in 47 aan de BSE genoteerde bedrijven waren per 28 augustus 2026 waard 96.715 crore roepie, een stijging van 46% ten opzichte van 66.403 crore roepie in het kwartaal december 2025.
- •MTAR Technologies was de beste performeur met een stijging van 189% in CY26, van 2.421 naar 6.997 roepie, waarbij Vanguard een belang van 1,02% hield met een waarde van circa 220 crore roepie.
- •Sansera Engineering en TD Power Systems waren de andere multibaggers, met stijgingen van respectievelijk 130% en 115% in CY26.
- •De best presterende aandelen in de portefeuille zijn geconcentreerd in precisie-engineering en kapitaalgoederen, sectoren die verbonden zijn met India's uitgavencyclus voor productie en infrastructuur.
- •Vanguard voegde in het kwartaal juni 2026 drie nieuwe aandelen toe: Sammaan Capital (belang van 2,6%), Mphasis (1%) en MTAR Technologies (1%).

Vanguard's India-portefeuille: 12 aandelen stijgen tot 190% in CY26, met 3 multibaggers en 3 nieuwe toevoegingen
De portefeuille van Vanguard Fund maakt een krachtige statement op de Indiase aandelenmarkt, en de cijfers spreken voor zich. Vanguard behoort tot de top drie van actieve buitenlandse institutionele beleggers (FIIs) in het land en heeft via zijn wereldwijde fondsen een omvangrijke portefeuille Indiase aandelen opgebouwd. FII-aandeelhoudingsgegevens worden in India nauwlettend gevolgd, omdat kwartaalonverstrekkingen aan de beurzen een van de weinige publieke vensters bieden op hoe grote wereldwijde investeerders zijn gepositioneerd in mid- en large caps.
Per 28 augustus 2026 bedroeg de waarde van zijn belangen in 47 aan de BSE genoteerde bedrijven 96.715 crore roepie, gebaseerd op aandeelhoudersgegevens van het kwartaal juni 2026. Dat betekent een scherpe stijging van 46% ten opzichte van 66.403 crore roepie in het kwartaal december 2025.
Een recente analyse van ETMarkets toont aan dat 11 kernadviezen in Vanguard's portefeuille dit jaar (CY26) rendementen tussen 25% en 190% hebben geleverd, waarbij drie zijn uitgegroeid tot multibaggers. De analyse belicht ook drie aandelen die nieuw aan de portefeuille zijn toegevoegd. (Databron: ACE Equity, Trendlyne) De beste performeurs zijn geconcentreerd in precisie-engineering en kapitaalgoederen, sectoren die verbonden zijn met India's uitgavencyclus voor productie en infrastructuur.
MTAR Technologies
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 189% gestegen, van 2.421 naar 6.997 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 1,02% in het bedrijf, met een waarde van ongeveer 220 crore roepie. MTAR Technologies behoorde ook tot de nieuwe toevoegingen aan de portefeuille van Vanguard Funds in het juni-kwartaal.
Sansera Engineering
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 130% gestegen, van 1.677 naar 3.860 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 1,01%, met een waarde van ongeveer 244 crore roepie.
TD Power Systems
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 115% gestegen, van 351 naar 753 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 2,1%, met een waarde van ongeveer 243 crore roepie.
Sona BLW Precision Forgings
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 70% gestegen, van 479 naar 814 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 2,1%, met een waarde van ongeveer 1.043 crore roepie.
Restaurant Brands Asia
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 60% gestegen, van 63 naar 101 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 1,03%, met een waarde van ongeveer 74 crore roepie.
VA Tech Wabag
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 60% gestegen, van 1.303 naar 2.082 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 1,04%, met een waarde van ongeveer 135 crore roepie.
Navin Fluorine International
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 44% gestegen, van 5.920 naar 8.511 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 1,05%, met een waarde van ongeveer 458 crore roepie.
Redington
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 35% gestegen, van 272 naar 366 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 2,1%, met een waarde van ongeveer 603 crore roepie.
Hindustan Construction Company
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 30% gestegen, van 19 naar 25 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 2,3%, met een waarde van ongeveer 147 crore roepie.
The Federal Bank
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 29% gestegen, van 267 naar 344 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 2,1%, met een waarde van ongeveer 1.790 crore roepie.
Apollo Hospitals Enterprise
Het aandeel is dit jaar (CY26) met 26% gestegen, van 7.043 naar 8.846 roepie. Per het kwartaal juni 2026 had Vanguard Funds een belang van 1,05%, met een waarde van ongeveer 1.336 crore roepie.
3 nieuwe toevoegingen in juni 2026
Vanguard Funds voegde in het kwartaal juni 2026 drie nieuwe aandelen toe aan zijn portefeuille: Sammaan Capital met een belang van 2,6%, Mphasis met 1%, en MTAR Technologies met 1%. Of deze posities worden behouden, uitgebreid of afgestoten, zal pas zichtbaar worden in de daaropvolgende kwartaalonverstrekkingen van aandeelhoudersgegevens.