NieuwsAandelenSuper Micro Computer meldt $19,9 miljard omzet en $1,594 miljard netto-inkomsten in het eerste boekhoudkundige kwartaal van 2027

Super Micro Computer meldt $19,9 miljard omzet en $1,594 miljard netto-inkomsten in het eerste boekhoudkundige kwartaal van 2027

Auteur: Blockonomi·

Belangrijkste punten

  • •Super Micro Computer behaalde in het eerste kwartaal van het boekjaar 2027 een omzet van $19,9 miljard, een stijging van circa 298% vanaf $5 miljard in dezelfde periode een jaar eerder.
  • •De netto-inkomsten stegen met circa 849% op jaarbasis naar $1,594 miljard, met een verdunde winst per aandeel van $1,75 en een verdunde non-GAAP winst per aandeel van $1,81.
  • •De brutomarge verbeterde naar 12,7% vanaf 9,3% een jaar eerder, maar daalde sequentieel vanaf 17,5% in het voorgaande kwartaal.
  • •De operationele activiteiten verbruikten gedurende het kwartaal $434 miljoen aan liquide middelen, en het bedrijf eindigde de periode met $6,9 miljard aan contanten tegenover $8,6 miljard aan gecombineerde bankschulden en converteerbare obligaties.
  • •Het aandeel SMCI steeg met 3,12% naar $31,39 in de reguliere handel en ging na de publicatie van de cijfers nog eens 5,96% omhoog naar $33,26 in de after-hours handel.
Super Micro Computer meldt $19,9 miljard omzet en $1,594 miljard netto-inkomsten in het eerste boekhoudkundige kwartaal van 2027

Super Micro Computer, Inc. (NASDAQ: SMCI) rapporteerde $19,9 miljard aan omzet en $1,594 miljard aan netto-inkomsten voor het eerste kwartaal van het boekjaar 2027, dat de drie maanden tot 30 september 2026 omvat. De omzet steeg met circa 298% vanaf $5 miljard in hetzelfde kwartaal van het boekjaar 2026, terwijl de netto-inkomsten met circa 849% toenamen vanaf $168 miljoen.

Het aandeel SMCI won 3,12% tijdens de reguliere handelssessie en sloot op $31,39 voordat het in de after-hours handel met 5,96% steeg naar $33,26. De kwartaalcijfers omvatten een hogere winst per aandeel en een verbeterde brutomarge ten opzichte van een jaar eerder, alhoewel de brutomarge sequentieel daalde ten opzichte van het voorgaande kwartaal.

Omzet bereikt $19,9 miljard in het eerste boekhoudkundige kwartaal van 2027

De omzet van Super Micro Computer in het eerste kwartaal steeg van $11,1 miljard in het vierde kwartaal van het boekjaar 2026 naar $19,9 miljard in de meest recente rapportageperiode. Het bedrijf zei dat de resultaten de groei in de kunstmatige-intelligentie- en datacenter-infrastructuuractiviteiten weerspiegelden. Een kwartaal van deze omvang illustreert hoe direct serverleveranciers profiteren van de uitgaven aan AI-datacenteropbouw, een markt waarin meerdere hardwarefabrikanten concurreren om systemen voor AI-workloads te leveren.

De brutomarge was 12,7%, tegenover 17,5% in het voorgaande kwartaal en 9,3% in dezelfde periode een jaar eerder. Op non-GAAP-basis bedroeg de brutomarge 12,8%, tegenover 9,5% in het eerste kwartaal van het boekjaar 2026. Het bedrijf rapporteerde $8 miljoen aan aanpassingen voor aandelenoptiecompensatie in de berekening van de non-GAAP brutomarge. Marges op dit niveau zijn kenmerkend voor serverintegratiebedrijven, waarbij leveranciers processoren, geheugen, opslag en netwerkcomponenten van toeleveranciers combineren tot voltooide systemen.

Super Micro Computer levert naast AI-infrastructuur ook producten voor zakelijke computing, opslag en netwerken. Het Data Center Building Block Solutions-platform ondersteunt implementaties variërend van grote datacenters tot kleinere containergebaseerde systemen.

Netto-inkomsten stijgen naar $1,594 miljard

De netto-inkomsten in het eerste kwartaal bedroegen $1,594 miljard, tegenover $1,178 miljard in het vierde kwartaal van het boekjaar 2026 en $168 miljoen in het eerste kwartaal van het boekjaar 2026. De verdunde netto-inkomsten per gewoon aandeel waren $1,75, tegenover $1,62 in het voorgaande kwartaal en $0,26 in het kwartaal een jaar eerder.

De verdunde non-GAAP winst per aandeel bereikte $1,81, tegenover $0,35 in het eerste kwartaal van het boekjaar 2026. De operationele activiteiten van het bedrijf verbruikten gedurende het kwartaal $434 miljoen aan liquide middelen, terwijl kapitaaluitgaven en investeringen nog eens $47 miljoen besloegen — een verschil dat aangeeft dat de gerapporteerde winst tijdens een periode van snelle omzetgroei sneller groeide dan de kasinstroom.

Contanten, schulden en infrastructuuruitbreiding

Super Micro Computer hield per 30 september 2026 $6,9 miljard aan contanten en kasequivalenten aan. De gecombineerde bankschulden en converteerbare obligaties bedroegen in totaal $8,6 miljard, oftewel $1,7 miljard meer dan het kas saldo, waardoor het bedrijf zich in een netto-schuldenpositie bevindt.

De productportefeuille van het bedrijf omvat datacentersystemen, opslagplatforms en 5G- en edge computing-oplossingen. Supermicro noemde ook zakelijke partnerschappen en een vergrote mondiale productiecapaciteit als belangrijke elementen van zijn bedrijfsstrategie.

Software, netwerken en proactieve diensten ondersteunen het bredere infrastructuuraanbod van het bedrijf en vullen de hardwareactiviteiten aan. De meest recente resultaten toonden daarom aanzienlijke omzet- en winstgroei op jaarbasis, naast een lagere brutomarge dan in het voorgaande kwartaal. Vooruitblikkend zullen de richting van de brutomarge, de operationele cashflow ten opzichte van de gerapporteerde winst en de ontwikkeling van schulden ten opzichte van contanten belangrijke posten zijn om te volgen in de komende rapportages van Supermicro.

Bron: Blockonomi