NieuwsAandelenNIO meldt 34.246 leveringen in oktober naarmate de All-New ES8 de 160.000 passeert

NIO meldt 34.246 leveringen in oktober naarmate de All-New ES8 de 160.000 passeert

Auteur: Coincentral·

Belangrijkste punten

  • •NIO leverde in oktober 34.246 voertuigen via de merken NIO, ONVO en FIREFLY, waarmee de leveringen in 2026 tot dusver op 334.547 komen, een stijging van 38,5% ten opzichte van het voorgaande jaar.
  • •De All-New ES8 passeerde 160.000 leveringen en stond van januari tot en met oktober eerste in de Chinese segmenten voor grote SUV's en het RMB400.000-niveau.
  • •De oktoberleveringen van ONVO van 8.383 voertuigen betekenden de vijfde opeenvolgende maandelijkse daling sinds de piek van het merk van 12.029 in mei, terwijl het gelijknamige merk NIO 18.125 leverde en FIREFLY 7.738.
  • •CEO William Li zei dat ONVO te maken heeft met intensievere concurrentie en beperkte merkbekendheid, en het bedrijf reageert met meer marketing, community-evenementen en winkeluitbreiding naar lagere stadsniveaus.
  • •NIO-aandelen sloten op 30 oktober op $3,21, een daling van 3,31%, nabij de onderkant van het 52-wekenbereik van $3,16 tot $7,54, met een marktkapitalisatie van ongeveer $7,57 miljard.
NIO meldt 34.246 leveringen in oktober naarmate de All-New ES8 de 160.000 passeert

NIO-aandelen (NIO) sloten op 30 oktober op $3,21, een daling van $0,11, of 3,31%, voor de dag. Het aandeel handelde tussen $3,16 en $3,27 bij een volume van 34,9 miljoen aandelen, boven het gemiddelde volume van 32,1 miljoen. Het bleef nabij de onderkant van het 52-wekenbereik van $3,16 tot $7,54.

De beweging kwam voorafgaand aan het leveringsrapport voor oktober van NIO Inc., gepubliceerd op 1 november. Het bedrijf leverde die maand 34.246 voertuigen via de merken NIO, ONVO en FIREFLY. Daarmee komen de leveringen in 2026 tot dusver op 334.547, een stijging van 38,5% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De cumulatieve leveringen bereikten 1.332.139 voertuigen. Omdat deze rapporten maandelijks worden uitgegeven, vormen ze de meest frequente operationele openbaarmakingen van het bedrijf tussen de kwartaalcijfers door, en de samenstelling per merk van elk totaal biedt een gedetailleerder beeld van de vraag dan alleen het totaalcijfer.

De All-New ES8 van het bedrijf passeerde 160.000 leveringen en stond van januari tot en met oktober eerste in de Chinese segmenten voor grote SUV's en het RMB400.000-niveau. NIO zei dat de concurrentie in de markt aan het verschuiven is van specificaties naar merkkracht, een bewering die het bedrijf presenteerde naast de segmentleidingscijfers van de ES8.

Volgens de leveringscijfers van oktober, gemeld in een bericht van Antonio Costa op X, leverde NIO 18.125 voertuigen onder zijn gelijknamige merk, terwijl ONVO er 8.383 leverde en FIREFLY 7.738. Het bericht is beschikbaar op https://x.com/ACInvestorBlog/status/2116792635511775740?ref_src=twsrc%5Etfw. De 8.383 van ONVO lag onder de 8.763 van september, wat de vijfde opeenvolgende maandelijkse daling betekent sinds de piek van het merk van 12.029 in mei, ook al groeiden de leveringen van de groep tot dusver dit jaar met 38,5%.

De marktkapitalisatie van NIO bedroeg ongeveer $7,57 miljard, terwijl de brutomarge 17,43% was, volgens gegevens van Motley Fool. Het aandeel van het bedrijf daalde het afgelopen jaar ongeveer 57%. De aan de Hong Kongse beurs genoteerde Class A-aandelen (9866) van NIO stonden in de meest recente update 0,24% lager.

Septemberresultaten lieten verschillen tussen de merken zien

De oktoberresultaten volgden op een wisselende september. NIO leverde die maand 37.408 voertuigen, een stijging van 7,7% ten opzichte van een jaar eerder. Het totaalcijfer verhulde een aanzienlijk verschil tussen de merken van het bedrijf.

De leveringen van het gelijknamige premiummerk stegen in september met 55,3% op jaarbasis, een toename van 7.590 voertuigen. De leveringen van ONVO gingen de andere kant op en daalden met 6.483 voertuigen.

ONVO had een sterke start van 2026. De leveringen in het tweede kwartaal stegen met ongeveer 71% naar 29.124 voertuigen en het merk bereikte in mei een maandelijks hoogtepunt van 12.029 leveringen. Sinds die piek heeft ONVO echter vier opeenvolgende maandelijkse dalingen geregistreerd. De leveringen in september daalden naar 8.763 voertuigen.

De vergelijking op jaarbasis werd ook beïnvloed door de L90, die in augustus 2025 met leveringen begon. Over het hele derde kwartaal stegen de leveringen van NIO met 25,4% ten opzichte van het voorgaande jaar, wat betekent dat de groei van 7,7% in september onder het kwartaaltempo lag. Een Motley Fool-artikel dat in het rapport werd aangehaald, stelde dat één zwakke maand het bedrijf niet bepaalt.

William Li schetst reactie voor ONVO

NIO's CEO William Li sprak tijdens de kwartaalbelconference van het bedrijf op 1 september over ONVO. Hij zei dat ONVO te maken had met intensievere concurrentie dan de twee andere bedrijfsonderdelen van NIO en wees op beperkte merkbekendheid als een andere uitdaging.

Li vergeleek de huidige bekendheid van ONVO met die van NIO vijf of zes jaar eerder. De reactie van het bedrijf omvat meer marketing, community-evenementen en winkeluitbreiding, waaronder inspanningen om klanten in lagere stadsniveaus te bereiken.

De nieuwste leveringsgegevens geven een update over de resultaten van die strategie. Het rapport toonde niet aan of een breder bereik zich zou vertalen naar stabielere orders. De komende maandelijkse leveringsrapporten zullen uitwijzen of die inspanning voor merkopbouw de koers van ONVO verandert, waardoor de post van het merk het cijfer is om in de gaten te houden bij elke publicatie.

Het bericht NIO Stock: ES8 Tops 160,000 Deliveries, Leads China Large SUV Segment verscheen eerst op CoinCentral.