NIO-aandeel Q2-resultaten vooruitblik: waar u op moet letten vóór het rapport van 1 september
Belangrijkste punten
- •NIO publiceert zijn Q2 2026-resultaten op 1 september vóór de marktopening; analisten verwachten een verlies van 7 dollarcent per aandeel op een omzet van 4,78 miljard dollar.
- •De Q2-leveringen bereikten 107.658 voertuigen, 49,4% meer dan een jaar eerder, maar onder de prognose van het bedrijf van 110.000-115.000 stuks.
- •Deutsche Bank voorspelt dat NIO de non-GAAP-winstgevendheid in Q2 voortzet met circa 180 miljoen yuan aan nettowinst, terwijl de voertuigmarges naar verwachting afzwakken naar 17-18%, tegenover 18,8% in Q1.
- •De Q1 2026-resultaten van NIO toonden een brutomarge van 19,0%, de sterkste in vier jaar, en een omzet van 25,53 miljard yuan, 112,2% hoger op jaarbasis.
- •De derde generatie ES8 leidde de Q2-leveringen met 33.474 stuks, terwijl de nieuw gelanceerde ES9 11.703 stuks bijdroeg en de ONVO-leveringen met 70,5% stegen tot 29.124 stuks.

NIO publiceert zijn Q2 2026-resultaten op dinsdag 1 september vóór demarktopening, met een telefoonconferentie voor het management om 8:00 uur ET. Het aandeel van de Chinese fabrikant van elektrische voertuigen noteert rond $4,38, circa 14% lager sinds het begin van het jaar.
Analisten op Wall Street verwachten een verlies van 7 dollarcent per aandeel op een omzet van 4,78 miljard dollar. Deze cijfers zouden een omzetstijging van 80% ten opzichte van het voorgaande jaar betekenen en een aanzienlijke verbetering vergeleken met het verlies van 32 dollarcent per aandeel in Q2 2025.
Een volatiel jaar voor het aandeel
Het NIO-aandeel kende dit jaar scherpe schommelingen. Na een dieptepunt van $3,14 begin 2025 steeg het aandeel tot $6,87 in april, na het allereerste kwartaalnettoresultaat van het bedrijf. De winstgevendheidsaankondiging van Q4 2025 leidde direct tot een rally van 20%, die in de weken daarna opliep tot een winst van 45,6%. Het terugkeren naar verliezen in Q1 2026 wiste die winsten echter snel uit, waardoor het aandeel scherp daalde.
Deze volatiliteit legt extra gewicht op het resultaat van dinsdag, aangezien de markt heeft laten zien het aandeel fors te herwaarderen op basis van de vraag of de winstgevendheidsvoortuit standhoudt.
Q2-leveringen
NIO leverde in Q2 107.658 voertuigen, een stijging van 49,4% op jaarbasis, maar minder dan de interne prognose van het bedrijf van 110.000-115.000 stuks. April was met 29.356 leveringen de zwakste maand, terwijl mei en juni herstelden naar respectievelijk 37.705 en 40.597 stuks. De leveringstekort komt temidden van intense concurrentie op de Chinese markt voor elektrische voertuigen, waar NIO het opneemt tegen binnenlandse rivalen als BYD, Li Auto, XPeng en een groeiend aantal nieuwkomers.
Non-GAAP-winstgevendheid blijft centrale focus
Deutsche Bank voorspelde begin juni dat NIO de non-GAAP-winstgevendheid in Q2 zou voortzetten, gedragen door SUV-modellen met hogere marges, met een geschatte non-GAAP-nettowinst van ongeveer 180 miljoen yuan.
De resultaten van het eerste kwartaal van 2026 toonden een gecorrigeerde bedrijfswinst van 66,8 miljoen yuan en een algehele brutomarge van 19,0% — de sterkste margeprestatie van het bedrijf in vier jaar — terwijl de omzet met 112,2% op jaarbasis steeg tot 25,53 miljard yuan. NIO heeft in drie van de afgelopen vier rapportageperiodes de EPS-verwachtingen overtroffen, met een gemiddelde positieve verrassing van 53,3%.
De voertuigmarges worden verwacht af te zwakken naar 17-18% in Q2, tegenover 18,8% in Q1. Het management heeft eerder gewezen op stijgende kosten voor geheugenchips, lithiumcarbonaat, batterijcomponenten, koper en aluminium als druk op de marges.
Een kernvraag voor aandeelhouders is of NIO non-GAAP-winstgevendheid voor het derde opeenvolgende kwartaal kan behalen.
Uitsplitsing van het productportfolio
De derde generatie ES8 vertegenwoordigde 31% van de Q2-leveringen met 33.474 stuks. De nieuw gelanceerde ES9, geïntroduceerd op 28 mei, leverde 11.703 stuks. Firefly leverde 17.589 voertuigen, terwijl ONVO 29.124 stuks bereikte, een stijging van 70,5% op jaarbasis. Het multi-merkportfolio — premium SUV's onder het merk NIO, de middensegmentlijn ONVO en het compacte Firefly — weerspiegelt de strategie van het bedrijf om zijn potentiele klantenkring uit te breiden voorbij het oorspronkelijke premiumsegment.
Financiële positie en vooruitzichten
De omzet over de laatste twaalf maanden bedraagt momenteel $14,3 miljard. De leveringen in de eerste helft van 2026 bedroegen 191.123 voertuigen, 67,4% meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. De autofabrikant exploiteert meer dan 3.900 batterijwisselstations en 28.000 laadpunten — een wisselnetwerk dat de laadaanpak van NIO onderscheidt van die van de meeste concurrenten, die afhankelijk zijn van conventioneel opladen. De forward price-to-sales-ratio van NIO van 0,5 ligt onder die van concurrenten Li Auto en XPeng.
Investeerders zullen de Q3-leveringsrichtlijnen van het management, de omzetvooruitzichten, eventuele opmerkingen over winstgevendheidsdoelen voor het hele jaar en updates volgen over de verwachte invloed van kostenstijgingen en concurrentieprijszetting op de Chinese EV-markt op de marges in de tweede helft van het jaar.