NieuwsAandelenNIO-aandeel: wat te verwachten van Q2-cijfers op dinsdag

NIO-aandeel: wat te verwachten van Q2-cijfers op dinsdag

Auteur: Coincentral·

Belangrijkste punten

  • NIO publiceert zijn Q2 2026-resultaten op 1 september vóór de opening van de Amerikaanse beurs; Wall Street verwacht een verlies van 7 cent per aandeel op een omzet van $4,78 miljard.
  • De Q2-leveringen bedroegen 107.658 voertuigen, 49,4% meer dan een jaar eerder, maar onder de eigen prognose van 110.000-115.000 stuks.
  • De voertuigmarges worden verwacht te dalen naar 17-18% in Q2, tegenover 18,8% in Q1, onder druk van stijgende kosten van geheugenchips, lithiumcarbonaat, batterijmaterialen, koper en aluminium.
  • De derde generatie ES8 voerde de productmix aan met 33.474 stuks, terwijl de ONVO-leveringen met 70,5% op jaarbasis stegen tot 29.124 voertuigen.
  • Investeerders letten op of NIO voor het derde opeenvolgende kwartaal non-GAAP-winst boekt; Deutsche Bank schat de non-GAAP-nettowinst op ongeveer 180 miljoen yuan.
NIO-aandeel: wat te verwachten van Q2-cijfers op dinsdag

In het kort

NIO publiceert zijn Q2 2026-cijfers op dinsdag 1 september, vóór de opening van de Amerikaanse beurs, met een telefonische conferentie om 8:00 uur Amerikaanse oostkust-tijd.

De Q2-leveringen bereikten 107.656 voertuigen, 49,4% meer dan een jaar eerder, maar onder de eigen prognose van het bedrijf van 110.000-115.000 stuks.

Analysten verwachten een verlies van 7 cent per aandeel op een omzet van $4,78 miljard, een aanzienlijke verbetering ten opzichte van het verlies van 32 cent dat een jaar eerder werd gerapporteerd.

Of NIO voor het derde kwartaal op rij non-GAAP-winst weet te boeken, is het belangrijkste punt waar investeerders op letten.

Het NIO-aandeel noteert momenteel rond de $4,38, 14% lager sinds het begin van het jaar.

Het NIO-aandeel gaat met een koers van $4,38 de Q2 2026-cijfers van dinsdag 1 september in. De publicatie vindt plaats vóór de opening van de Amerikaanse beurs.

Het aandeel heeft een volatiel jaar achter de rug. Het bereikte een bodem van $3,14 begin 2025 en steeg vervolgens naar $6,87 in april, nadat NIO zijn allereerste kwartaalgewinst rapporteerde. Die winst werd al snel gevolgd door een terugkeer naar een nettoverlies in Q1 2026, waardoor het aandeel opnieuw daalde.

De nettowinst van Q4 2025 zorgde voor een onmiddellijke sprong van 20% in het aandeel, en in de weken daarna klom het tot een stijging van 45,6%. Het nettoverlies van Q1 6 maakte die stijging snel ongedaan. Dat patroon legt aanzienlijk gewicht op het rapport van dinsdag.

De consensusverwachting van Wall Street is een verlies van 7 cent per aandeel op een omzet van $4,78 miljard. Dat zou een omzetstijging van 80% op jaarbasis betekenen en een flinke verbetering ten opzichte van het verlies van 32 cent dat in Q2 2025 werd gerapporteerd.

De leveringen in Q2 bedroegen 107.658 voertuigen, 49,4% meer dan een jaar eerder, waarmee het eigen prognosebereik van NIO van 110.000 tot 115.000 stuks werd gemist. April was de zwakke maand met 29.356 leveringen, maar mei en juni herstelden zich tot respectievelijk 37.705 en 40.597 stuks. Dat maandelijks herstel is relevant in de context van de uiterst concurrerende Chinese EV-markt, waar binnenlandse spelers zoals BYD, Li Auto en XPeng agressief concurreren op prijs en productvernieuwingscycli, waardoor leveringsmomentum en margediscipline samen de belangrijkste maatstaven voor rentabiliteit vormen.

Rentabiliteit is de echte test

Deutsche Bank zei begin juni te verwachten dat NIO in Q2 op non-GAAP-basis winstgevend zou blijven, gedreven door SUV-modellen met hogere marges. De bank schatte een non-GAAP-nettowinst van ongeveer 180 miljoen yuan.

In Q1 2026 rapporteerde NIO een aangepaste operationele winst van 66,8 miljoen yuan en een algehele brutomarge van 19,0%, het hoogste niveau in vier jaar. De omzet steeg met 112,2% op jaarbasis tot 25,53 miljard yuan.

NIO heeft in drie van de afgelopen vier kwartalen de EPS-verwachtingen overtroffen, met een gemiddelde verrassing van 53,3%.

De voertuigmarges worden verwacht te dalen naar 17-18% in Q2, tegenover 18,8% in Q1. Het bedrijf gaf aan dat stijgende kosten voor geheugenchips, lithiumcarbonaat, batterijmaterialen, koper en aluminium druk op de marges zullen zetten. Deze inputkostendruk is niet uniek voor NIO; het weerspiegelt een bredere stijging van de prijzen van batterijgrondstoffen en halfgeleiders die de hele EV-toeleveringsketen raakt, waardoor de reactie van het management op kostenoverdracht en prijzingsbeleid nauwlettend zal worden gevolgd.

Hoe de productmix eruitziet

De derde generatie ES8 was goed voor 31% van de Q2-leveringen met 33.474 stuks. De nieuwe ES9 leverde 11.703 stuks na de lancering op 28 mei. Firefly leverde 17.589 voertuigen en ONVO bereikte 29.124 stuks, 70,5% meer dan een jaar eerder. De multimerkenstructuur — NIO-gemerke SUV's in het premiumsegment, ONVO in het gezinssegment en het kleinere, goedkopere Firefly — staat centraal in de poging van het bedrijf om de adresseerbare markt te verbreden en ontwikkelingskosten over hogere volumes te spreiden.

De omzet van NIO over de laatste twaalf maanden bedraagt nu $14,3 miljard. De totale leveringen in de eerste helft van 2026 bereikten 191.123 voertuigen, 67,4% meer dan een jaar eerder.

Het bedrijf exploiteert nu meer dan 3.900 batterijwapelstations en 28.000 laadpunten, een infrastructuurnetwerk dat de laadaanpak van NIO onderscheidt van de meeste concurrenten en een aanzienlijke voortdurende kapitaalverplichting vormt. NIO noteert op een voorwaartse price-to-sales-ratio van 0,5, lager dan branchegenoten Li Auto en XPeng.

Investeerders letten daarnaast op de vooruitzichten van het management voor Q3-leveringen, omzet en eventuele updates over het winstdoel voor het hele jaar.

Het bericht NIO Stock: What to Expect From Q2 Earnings on Tuesday verscheen oorspronkelijk op CoinCentral.