Gates nieuwste Proof of Reserves toont XRP overgecollateraliseerd met een ratio van 115%
Belangrijkste punten
- •Gate.io rapporteerde een totale reserveratio van 118,49%, met $8,688 miljard aan reserves tegenover $7,332 miljard aan klantactiva per de snapshot van 18 oktober 2026.
- •De reserveratio van XRP van de beurs stond op ongeveer 115%, met 60.396.694 XRP in reserves als dekking voor de 52.529.328 XRP die klanten aanhouden.
- •De reserves overtroffen de klinesaldi met $1,356 miljard, althans daalde de totale ratio van 125% in januari en 122% in maart, mede door een groeiend klantenbestand.
- •Gates on-chain bezittingen van 58,65 miljoen XRP over vier XRPL-rekeningen vertegenwoordigen ongeveer 0,88% van de circulerende voorraad, ruim achter Upbit met 6,43%, Coinbase met 5,84% en Binance met 2,74%.
- •De Bitcoin- en Ethereum-reserveratio's bereikten respectievelijk 121,6% en 123,78%, terwijl de stablecoin-ratio's varieerden van 100,98% voor USD1 tot 181,11% voor GUSD.

Gate.io heeft haar nieuwste Proof of Reserves (PoR)-rapport gepubliceerd, waaruit blijkt dat de beurs meer XRP aanhoudt dan haar klanten gezamenlijk op het platform bewaren. PoR-rapportages zijn bedoeld om klanten te laten verifiëren dat de activa van een beurs de gebruikersstortingen dekken op een specifieke snapshotdatum.
Het rapport, gepubliceerd op 20 oktober 2026, stelt de reserveratio van XRP op ongeveer 115%, wat betekent dat Gate 15% meer tokens aanhoudt dan klanten hebben gestort. Op basis van een auditsnapshot van 18 oktober 2026 toont het rapport verder aan dat de reserves van de beurs de klinesaldi van klanten overtreffen bij elk ander belangrijk vermogensbestanddeel. Gate publiceert sinds 2020 geverifieerde reserverapporten.
Gate versterkt haar totale reservedekking
Het octoberrapport toont dat klanten gezamenlijk $7,332 miljard aan activa op het platform aanhielden ten tijde van de snapshot, waaronder meer dan 52 miljoen XRP. Gate hield op haar beurt $8,688 miljard aan totale reserves aan, waarmee de totale reserveratio op 118,49% uitkwam — een stijging ten opzichte van de 117,26% in de vorige rapportageperiode.
De reserves overtroffen de klinesaldi van klanten met $1,356 miljard, waardoor de beurs een extra buffer heeft om opnames te voldoen mochten veel klanten tegelijk hun activa willen opnemen.
Gate heeft gedurende heel 2026 overtollige reserves aangehouden, voortbouwend op haar eerste PoR-audit in 2020. De reserveratio stond in januari op 125%, toen de totale reserves $9,478 miljard bereikten, voordat deze in maart zakte naar 122%. Hoewel de ratio van oktober lager is dan beide eerdere cijfers — mede door een groter en sneller groeiend klantenbestand — houdt Gate nog steeds meer dan $1,3 miljard boven de gecombineerde klinesaldi van klanten, waardoor de totale reserves ruim boven de gerapporteerde verplichtingen blijven. Toekomstige reserverapporten zullen laten zien hoe de ratio en de omvang van die buffer zich ontwikkelen naast de klinesaldi.
XRP-bezittingen blijven klein vergeleken met concurrenten
De PoR van oktober stelt de reserveratio van XRP Gate op ongeveer 115%. Klanten hielden 52.529.328 XRP op de beurs, ten tijde van de snapshot ongeveer $69,8 miljoen waard, terwijl Gate 60.396.694 XRP aanhield, ter waarde van ongeveer $78,9 miljoen. Op het moment van publicatie was XRP gestegen naar $1,33, waardoor de waarde van de XRP-bezittingen van de beurs boven de $80,3 miljoen uitkwam.
On-chain gegevens van XRPScan tonen dat Gate 58,65 miljoen XRP aanhoudt over vier XRP Ledger (XRPL)-rekeningen, goed voor ongeveer 0,88% van de 68,4 miljard XRP-tokens in omloop.
Die aanwezigheid blijft klein vergeleken met de grootste gecentraliseerde beurzen. De Zuid-Koreaanse beurs Upbit leidt met ongeveer 4,4 miljard XRP over 13 XRPL-rekeningen, oftewel 6,43% van de circulerende voorraad. Coinbase volgt met 3,99 miljard XRP over 343 rekeningen, goed voor 5,84%, terwijl Binance derde is met 1,874 miljard XRP over 145 rekeningen, een aandeel van 2,74%. Robinhood, Bithumb, Uphold en Kraken behoren ook tot de top 10 van XRP-houdende beurzen, met saldi tussen 958 miljoen en 1,6 miljard XRP. Phemex meldde afzonderlijk een XRP-reserveratio van 153,55% in haar PoR van september 2026.
Bitcoin, Ethereum en stablecoins eveneens gedekt
Gate houdt ook meer Bitcoin en Ethereum aan dan haar klanten gezamenlijk bezitten. Klanten hielden 21.156 BTC op de beurs, terwijl Gate 25.727 BTC in reserves aanhield, ter waarde van $2,115 miljard — een Bitcoin-reserveratio van 121,6%, oftewel meer dan 4.500 BTC boven de klinesaldi.
Voor Ethereum hielden klanten 362.785 ETH aan, terwijl de beurs 449.042 ETH aanhield ter waarde van $1,082 miljard, resulterend in een Ethereum-reserveratio van 123,78%.
Ook de stablecoin-reserves overtroffen de klinesaldi van klanten. De beurs hield $929,8 miljoen aan USDT, goed voor een reserveratio van 111,68%; de USD1-reserves bereikten $395,594 miljoen, met een ratio van 100,98%; en de GUSD-bezittingen bedroegen $317,3 miljoen, goed voor een reserveratio van 181,11%.