NieuwsMacroBeheersing van het Engels voor het eerst in de top 5 van Roadcheck-schendingen door chauffeurs

Beheersing van het Engels voor het eerst in de top 5 van Roadcheck-schendingen door chauffeurs

Auteur: FreightWaves·

Belangrijkste punten

  • Beheersing van de Engelse taal kwam in 2026 binnen in de top vijf van bestuurdersgerichte out-of-service schendingen, waarbij 361 chauffeurs (9,1%) buiten dienst werden gesteld omdat zij dit niet konden aantonen.
  • De toename van ELP-handhaving volgt op een executive order van president Trump uit april 2025 die de bestaande Engelsvaardigheidseis van de FMCSA bevestigt.
  • Schendingen wegens 'geen medische kaart' stegen naar 1.072 (27% van de OOS-bevelen voor chauffeurs) en gingen daarmee voorbij aan schendingen van de arbeids- en rusttijden, die daalden naar 929 (23,4%).
  • Remsystemen bleven met 3.379 bekeuringen (24,3%) de grootste voertuiggerichte out-of-service schending, met een ongewijzigde top vijf voertuigcategorieën ten opzichte van 2025.
  • Ondanks dat vrachtzekering een aangekondigde handhavingsprioriteit was, veranderden de schendingen nauwelijks: van 1.737 vorig jaar naar 1.724 dit jaar.
Beheersing van het Engels voor het eerst in de top 5 van Roadcheck-schendingen door chauffeurs

De statistieken die de Commercial Vehicle Safety Association (CVSA) heeft vrijgegeven over de International Roadcheck Week van mei — het jaarlijkse 72 uur durende, zichtbare handhavingsoffensief waarbij inspecteurs in heel Noord-Amerika duizenden roadside controles uitvoeren op vrachtwagens en chauffeurs — liggen grotendeels in lijn met die van de Roadcheck Week van 2025, met één opvallende uitzondering: beheersing van de Engelse taal (English language proficiency, ELP).

Vorig jaar kwam deze categorie van bestuurdersschendingen niet voor in de top vijf van redenen waarom een chauffeur een Out of Service-bevel (OOS) kreeg (in tegenstelling tot een OOS-bevel wegens een voertuigschending). In 2025 waren de top vijf schendingen bij gecombineerde inspecties in de VS en Canada voor bestuurdersgerichte OOS-bevelen goed voor 86,8% van het totaal. Beheersing van het Engels zat daar niet bij, en de CVSA heeft niet bekendgemaakt waar de categorie binnen de overige 13,2% viel. De kleinste categorie in de top vijf van vorig jaar was rijden met een geschorst rijbewijs, met 5,1% van alle bestuurdersgerichte OOS-bevelen — wat betekent dat beheersing van het Engels in 2025, waar het ook rangschikte, minder dan dat aandeel uitmaakte.

In de resultaten van de International Roadcheck 2026, dinsdag vrijgegeven door de CVSA, werden 361 chauffeurs buiten dienst gesteld omdat zij geen Engelse taalvaardigheid konden aantonen. Dat kwam neer op 9,1% van alle bestuurdersgerichte OOS-bevelen. De eis zelf is niet nieuw: de regelgeving van de Amerikaanse Federal Motor Carrier Safety Administration vereist al lang dat beroepschauffeurs voldoende Engels kunnen lezen en spreken om met het publiek te kunnen communiceren, verkeersborden en signalen te begrijpen, te reageren op officiële vragen en administratie en rapporten bij te houden.

Dit was niet de enige verandering in bestuurdersschendingen tussen 2025 en 2026. In 2025 was de grootste categorie schending van de arbeids- en rusttijden (Hours of Service), met 1.076 gevallen die 32,4% van alle schendingen uitmaakten, terwijl 'geen medische kaart' op 493 schendingen stond, of 14,9% van alle OOS-bevelen. Dit jaar steeg 'geen medische kaart' scherp naar 1.072 schendingen, of 27% van alle bestuurdersgerichte OOS-overtredingen, terwijl HOS-schendingen daalden naar 929, of 23,4% van alle OOS-bevelen.

De overige belangrijkste OOS-schendingen voor chauffeurs dit jaar waren:

  • Geen CDL: 620 schendingen, 15,6% van het totaal, tegenover 810 schendingen en 24,4% vorig jaar
  • Valse logboeken: 266 schendingen, 6,7% van het totaal, tegenover 332 schendingen en 10% vorig jaar
  • Geschorst rijbewijs: 170 schendingen en 5,1% vorig jaar — dit jaar uit de top vijf verdreven door de opname van beheersing van de Engelse taal

Veranderingen sinds vorig jaar

Tussen vorig jaar en dit jaar kreeg beheersing van het Engels — al een bestaande regel — verhoogde aandacht na een executive order die president Donald Trump in april 2025 ondertekende en die de bestaande regelgeving bevestigde, samen met een federale inspanning om die regelgeving verder te codificeren. De verschuiving in de Roadcheck-gegevens komt nu handhavingsinstanties en vervoerders zich aanpassen aan die verhoogde controle, en chauffeurs die voor ELP buiten dienst worden gesteld face dezelfde operationele consequentie als bij andere OOS-schendingen: zij mogen niet rijden tot het tekort is verholpen. Hoe de categorie zich ontwikkelt in toekomstige handhavingsperiodes zal vermoedelijk nauwlettend worden gevolgd door vervoerders die internationaal rekruteren, hoewel de huidige gegevens slechts dit ene Roadcheck-tijdvak beslaan.

Andere gegevens in het International Roadcheck-rapport toonden verschillen met 2025, maar niets op de schaal van de ELP-stijging in de ranglijst.

De inspectiegegevens van de CVSA voor voertuigschendingen combineren de VS, Canada en Mexico; voor bestuurdersschendingen beslaan de gegevens alleen de VS en Canada.

Het totale aantal 'decals' dat door inspecteurs werd uitgereikt — dat aan andere functionarissen laat zien dat een vrachtwagen als volledig in orde is beoordeeld — steeg naar 11.880 trekvaste eenheden, tegenover 11.441 vorig jaar, terwijl het totaal aan decals (inclusief aanhangwagens en bussen) steeg naar 17.680, van 16.521.

Hoewel vrachtzekering dit jaar een aangekondigde prioriteit was, veranderde die nadruk de cijfers nauwelijks: vorig jaar waren er 1.737 OOS-schendingen in die categorie en dit jaar 1.724.

Remmen aan de top

De belangrijkste categorie voertuigschendingen die in 2026 tot een OOS-bevel leidde, waren remsystemen, met 3.379 schendingen, of 24,3% van het totaal, tegenover 3.304 en 24,4% vorig jaar. De top vijf voertuiggerichte OOS-categorieën bleef in dezelfde volgorde ongewijzigd tussen de twee jaren: remsystemen, banden, 20% defecte remmen, vrachtzekering en verlichting. Samen waren ze goed voor 84,4% van alle voertuiggerichte OOS-bevelen vorig jaar en 86,7% dit jaar. Het aanhouden van remmen aan de top van de voertuigranglijst weerspiegelt een langlopend patroon in roadside inspectiegegevens, een van de redenen waarom remsystemen herhaaldelijk het focuspunt vormden van gerichte handhavingscampagnes zoals de Brake Safety Week van de CVSA.

De focus van Roadcheck voor bestuurdersschendingen — 'knoeien met, vervalsen of manipuleren van elektronische registratieapparaten (ELD)', zoals de CVSA het omschreef — haalde de top vijf niet. Voor die schending werden 146 OOS-bevelen uitgevaardigd, 3,7% van het totaal, waarmee het de op zes na grootste categorie was.

Bron: FreightWaves