Constellation Brands (STZ) daalt 5% ondanks betere kwartaalcijfers nu jaarprognose onder verwachtingen blijft
Belangrijkste punten
- •Constellation Brands rapporteerde een vergelijkbare winst per aandeel van $3,74 over het fiscale tweede kwartaal, boven het analistenbereik van $3,55 tot $3,60, op een omzet van $2,63 miljard die met 6% jaar-op-jaar groeide.
- •De aandelen daalden 5% in de na-handels Handel omdat het bedrijf zijn aangepaste EPS-vooruitzichten voor het fiscale jaar 2027 vasthield op $11,20 tot $11,90, met een gemiddelde onder de analistenconsensus van $11,72.
- •De nettomzet van de bierdivisie steeg met 5% naar $2,47 miljard terwijl de operationele marge 120 basispunten zakte naar 39%, en de nettomzet van wijn en gedistilleerd sprong 17% naar $159 miljoen.
- •Het management noemde zwakkere consumentenbestedingen als tegenwind, met druk die zich concentreerde in off-premise verkopen en prijzen die gedurende het kwartaal nagenoeg vlak bleven.
- •Constellation stemde in met de overname van SpikedAde voor $75 miljoen vooraf, met tot nog eens $278 miljoen betaalbaar over vijf jaar als de prestatiedoelstellingen worden gehaald.

De aandelen van Constellation Brands (NYSE: STZ) daalden dinsdag 5% in de na-handels Handel, ondanks dat de bier- en gedistilleerdproducent fiscale cijfers over het tweede kwartaal presenteerde die boven de winstverwachtingen van Wall Street uitkwamen.
Constellation Brands, Inc. is een drankenbedrijf met een portfolio dat bier, wijn en gedistilleerde dranken omvat. De maker van Modelo, Corona en Pacifico rapporteerde een vergelijkbare winst van $3,74 per aandeel, boven het bereik van $3,55 tot $3,60 dat analisten hadden ingeschat, aldus The Wall Street Journal ().
De omzet over het kwartaal steeg met 6% jaar-op-jaar naar $2,63 miljard, boven de $2,54 miljard die analisten hadden verwacht. De nettowinst kwam uit op $565,8 miljoen, tegen $466,0 miljoen een jaar eerder, en de winst per aandeel klom van $2, naar $3,32.
Op papier een overtuigende verslag. Beleggers keken echter vooral vooruit. Prognoses bewegen een aandeel doorgaans sterker dan gerealiseerde resultaten, omdat ze de verwachtingen herkalibreren waartegen beleggers een bedrijf waarderen, en de jaarprognose van Constellation viel tegen tegen wat de markt wilde zien — de daling na handelssluiting onderstreepte dat de prognose zwaarder woog dan de kwartaarcijfers.
Prognose Blijft Achter Bij Verwachtingen
Constellation hield haar aangepaste EPS-vooruitzichten voor het fiscale jaar 2027 vast op $11,20 tot $11,90. Het gemiddelde van $11,55 ligt onder de analistenconsensus van $11,72, waardoor de prognose onder bleef bij wat beleggers hadden gehoopt ondanks de goede kwartaarcijfers. Uitgesmeerd over vier kwartalen komt het vastgehouden bereik neer op gemiddeld roughly $2,80 tot $2,98 per kwartaal — een langzamer tempo dan de $3,74 die net is geboekt.
De kwartaalcijfers en de prognose werden uiteengezet in een X-bericht van EarningsTime:
Constellation Brands, $STZ, Q2-27. A clean beat. Beer gains share while Wine & Spirits turns profitable.
🟢 Revenue: $2.63B vs. $2.57B est.
🟢 Adj. EPS: $3.74 vs. $3.62 est.
🍺 Beer sales: +5%; margin -160 bps
🍷 Wine & Spirits sales: +17% pic.twitter.com/ITIIqygn6R
— EarningsTime (@Earnings_Time) October 6, 2026 (https://x.com/Earnings_Time/status/2107566726829240459?ref_src=twsrc%5Etfw)
Het management wees op zwakkere consumentenbestedingen als tegenwind. Consumenten houden de hand aan de knip bij supermarkten en slijters, en die druk kwam vooral tot uiting in de off-premise verkopen — dus bier dat in winkels wordt gekocht in plaats van in bars of restaurants.
On-premise verkopen kregen daarentegen een impuls van drankmomenten rond het Wereldkampioenschap voetbal. De prijzen binnen het bedrijf bleven dit kwartaal nagenoeg vlak, wat betekent dat het volume het zware werk deed achter de omzetgroei. Met weinig prijsverhogingen om op terug te vallen, vormen de consumptietrends die het management signaleerde de belangrijkste variabele voor de rest van het fiscale jaar — en elke hering van de jaarprognose hangt ervan af of die zwakte aanhoudt.
Bier Blijft Aanvoeren, Maar Wijn en Gedistilleerd Groeien Sneller
Bier blijft de grootste activiteit van Constellation en is nog steeds goed voor het grootste deel van de omzet. De nettomzet in die divisie steeg met 5% naar $2,47 miljard, geholpen door een stijging van 5,5% in leveringen. Modelo bleef het top Bier merk naar dollaromzet, en Pacifico klom naar de top 10.
De operationele marge in bier zakte 120 basispunten naar 39%, omdat hogere marketing- en overheadkosten de lagere tariefkosten overtroffen — de kostenkant van de "verse investeringen" die het management aanhaalt voor die marktaandeelwinsten.
De activiteit wijn en gedistilleerd groeide procentueel sneller, al dan wel vanaf een kleinere basis. De nettomzet daar steeg met 17% naar $159 miljoen, met een toename van 10,2% in depletions.
Chief Executive Nicholas Fink zei dat het portfolio "de consument bleef aanspreken." Hij schreef de marktaandeelwinsten toe aan sterkere uitvoering en nieuwe investeringen.
Overname van SpikedAde bij Kwartaalcijfers
Constellation gebruikte de publicatiedag van de kwartaalcijfers ook om een overname aan te kondigen. Het bedrijf koopt SpikedAde, een op wodka gebaseerd ready-to-drink merk rond smaken van sportdranken, en betaalt $75 miljoen vooraf voor volledig eigendom. De deal kan oplopen tot nog eens $278 miljoen over vijf jaar als het merk zijn prestatiedoelstellingen haalt — een structuur die het grootste deel van de mogelijke uitbetaling koppelt aan de feitelijke prestaties van het merk.
Het bedrijf zei dat de transactie de vooruitzichten voor het fiscale jaar 2027 niet verandert. Constellation wees ook op zijn alcoholvrije Corona als een sterke verkoper die tot nu toe beperkte marketinguitgaven heeft gekregen, en noemde dat een teken van meer groeiruimte in de categorie. Samen wijzen de overname en de opmerkingen over alcoholvrij op twee groeivectoren naast de kernbieractiviteit: ready-to-drink en alcoholvrije formats.
Wall Street Kijkt Naar STZ
De huidige kijk van Wall Street op STZ-aandelen is een Moderate Buy, gebaseerd op acht Buy-, vier Hold- en één Sell-advies van de afgelopen drie maanden. Het gemiddeldeersdoel ligt op $155,08, wat een upside van ongeveer 34% impliceert ten opzichte van de huidige koersen — een aanzienlijke upside zelfs na de daling van dinsdag. Koersdoelen zijn modelspecifieke momentopnames en geen garanties, en analisten herzien ze doorgaans na elke publicatie van kwartaalcijfers.
Bron: CoinCentral (https://coincentral.com/constellation-brands-stz-stock-falls-5-even-after-beating-earnings-heres-why/)