NieuwsAandelenCoinbase keert terug naar winst met $719 miljoen nettoresultaat in Q3, grotendeels gedreven door winsten op crypto-bezittingen

Coinbase keert terug naar winst met $719 miljoen nettoresultaat in Q3, grotendeels gedreven door winsten op crypto-bezittingen

Auteur: Decrypt·

Belangrijkste punten

  • •Coinbase meldde in het derde kwartaal een nettoresultaat van $719 miljoen, of $2,51 per verwaterd aandeel, en versloeg daarmee de verwachting van analisten van een verlies van 15 cent, waarmee een einde kwam aan twee opeenvolgende verlieskwartalen.
  • •Ongeveer $715 miljoen van de kwartaalwinst kwam uit koerswinsten op als belegging aangehouden cryptocurrency, terwijl het aangepaste nettoresultaat zonder beleggingswinsten $78 miljoen bedroeg.
  • •Voorspelmarkten overschreden $200 miljoen aan jaarlijkse omzet, met meer dan 60% groei in dagelijkse handelaren ten opzichte van het voorgaande kwartaal, waarmee het een van de snelst groeiende producten van Coinbase is.
  • •De omzet uit abonnementen en diensten steeg 3% naar $570 miljoen, bijna de helft van de netto-omzet, aangevoerd door $307 miljoen uit stablecoins en recordgemiddelde USDC-bezittingen van $22 miljard.
  • •Coinbase verlaagde zijn aangepaste kostenprognose voor 2026 met $100 miljoen op het middelpunt naar tussen $4,15 miljard en $4,3 miljard, en de aangepaste EBITDA sprong 60% ten opzichte van het voorgaande kwartaal naar $333 miljoen.
Coinbase keert terug naar winst met $719 miljoen nettoresultaat in Q3, grotendeels gedreven door winsten op crypto-bezittingen

Coinbase keerde in het derde kwartaal terug naar winst, met een nettoresultaat van $719 miljoen, of $2,51 per verwaterd aandeel, dat donderdag werd gepubliceerd, waarmee een einde kwam aan twee verlieskwartalen op rij. Volgens Zacks hadden analisten een verlies van 15 cent per aandeel verwacht.

De beurs is weer winstgevend, hoewel een groot deel van de ommekeer afkwam op de crypto op de eigen balans: ongeveer $715 miljoen van de winst kwam uit koerswinsten op de cryptocurrency die Coinbase als belegging aanhoudt. Zonder deze en andere beleggingswinsten bedroeg het aangepaste nettoresultaat $78 miljoen. Het gat tussen beide cijfers typeert het kwartaal: balanswinsten deden het zwaarste werk, terwijl de kernactiviteit een slanker maar positief resultaat neerzette nu de handelsactiviteit afkoelde.

Omzet houd stand nu handelsactiviteit afkoelt

De totale omzet kwam uit op $1,22 miljard, in lijn met verwachtingen, vlak ten opzichte van het tweede kwartaal en 35% lager dan een jaar eerder. De transactieomzet daalde 1% naar $590 miljoen, maar overtrof daarmee de ongeveer $527 miljoen die analisten hadden verwacht, doordat de crypto-volatiliteit tot meerderejaarsdieptpunten zakte en het handelsvolume in de hele markt daalde.

Het bedrijf maakte de resultaten bekend in zijn kwartaalcijfers over Q3 2026.

Voorspelmarkten ontvouwen zich als groeimotor

De uitschieter waren de voorspelmarkten, die $200 miljoen aan jaarlijkse omzet overschreden en daarmee een van de snelst groeiende producten in de geschiedenis van Coinbase zijn, aldus het bedrijf. Het aantal dagelijkse handelaren groeide meer dan 60% ten opzichte van het voorgaande kwartaal, en de omzet is sinds de lancering met 82% per kwartaal toegenomen. CEO Brian Armstrong zei dat het product bleef "groeien, zelfs in sportief tragere maanden."

"Voorspelmarkten voegen een extra inkomstenstroom toe en zijn minder gecorreleerd aan crypto-volatiliteit", zei CFO Alesia Haas. In een kwartaal waarin de volatiliteit tot meerderejaarsdieptpunten zakte en de transactieomzet daalde, is die ontkoppeling van cryptoschommelingen centraal in de inspanning van het bedrijf om omzet buiten handelskosten op te bouwen.

Abonnementen en stablecoins verankeren de omzet

De omzet uit abonnementen en diensten steeg 3% naar $570 miljoen, bijna de helft van de netto-omzet, aangevoerd door $307 miljoen uit stablecoins. Het gemiddelde USDC dat in Coinbase-producten werd aangehouden bereikte een record van $22 miljard. Het aantal betalende Coinbase One-abonnees bereikte een recordhoogte, 24% hoger dan een jaar eerder, en het aandeel van de beurs in het wereldwijde crypto-handelsvolume steeg naar 10,7%, de vierde kwartaalgroei op rij. Samen zorgden deze terugkerende inkomstenbronnen voor een groot deel van de stabiliteit van het kwartaal terwijl de transactieomzet daalde — een mix die nu bijna de helft van de netto-omzet buiten pure handel plaatst.

Kostenbesparingen tillen aangepaste EBITDA

Coinbase verlaagde ook zijn aangepaste kostenprognose voor 2026 met nog eens $100 miljoen op het middelpunt, naar tussen $4,15 miljard en $4,3 miljard, na kostenreducties die in mei werden aangekondigd. De aangepaste EBITDA sprong 60% ten opzichte van het voorgaande kwartaal naar $333 miljoen. Tot 25 oktober bedroeg de transactieomzet voor het vierde kwartaal ongeveer $165 miljoen, een vroege indicatie of de handelsactiviteit richting jaareinde herstelt.

De positieve resultaten volgen op twee opeenvolgende verlieskwartalen. Coinbase leed in het eerste kwartaal een verlies van $394 miljoen en miste in het tweede kwartaal de verwachtingen nu de handelsactiviteit vertraagde, hoewel analisten destijds zeiden dat ze zich geen zorgen maakten over de koersdaling van het aandeel.

Het aandeel sloot donderdag af op $160,59, 1,1% lager, voordat de resultaten bekend werden, en veranderde weinig in de handel na beurstijd. Het aandeel staat meer dan 55% onder zijn 52-wekenhoogte van $361,40.