Cloudflare-aandeel springt 17% omhoog na 39% omzetgroei in Q3 naar $782,5 miljoen
Belangrijkste punten
- •De omzet van Cloudflare in het derde kwartaal bereikte $782,5 miljoen, een stijging van 39% op jaarbasis die de analistenverwachtingen van circa $737 miljoen met meer dan $45 miljoen overtrof.
- •De aangepaste winst per aandeel van $0,38 overtrof de prognoses van circa $0,34, terwijl het GAAP-nettoverlies opliep van $1,3 miljoen een jaar eerder naar $34,1 miljoen, wat de divergentie tussen niet-GAAP en GAAP boekhoudmaten weerspiegelt.
- •CEO Matthew Prince omschreef het kwartaal als het beste ooit voor het bedrijf, met een jaarlijkse omzet boven de $3 miljard dankzij de vraag naar cloudinfrastructuur, cybersecurity en AI-ontwikkeldiensten.
- •Cloudflare verhoogde zijn prognose: voor het vierde kwartaal $845 tot $846 miljoen omzet met een aangepaste winst van $0,43 per aandeel, en voor het volledige jaar $2,963 tot $2,964 miljard omzet met een aangepaste winst van $1,35 per aandeel.
- •De koersstijging na de cijfers ging tegen een brede marktdaling in, omdat de Nasdaq Composite bijna 5% verloor amid zware verliezen bij halfgeleider- en AI-infrastructuurbedrijven.

Cloudflare-aandelen stegen op donderdag 5 november 2026 met meer dan 17% in de handel na sluiting, nadat het internetinfrastructuurbedrijf een omzet van $782,5 miljoen in het derde kwartaal rapporteerde, een stijging van 39% ten opzichte van een jaar eerder en ruim boven de verwachtingen van Wall Street.
Het bedrijf boekte een aangepaste winst van $0,38 per aandeel, tegen analistenprognoses van circa $0,34, volgens MarketBeat. De omzet overtrof de verwachtingen van ongeveer $737 miljoen met meer dan $45 miljoen.
Cloudflare meldde dat de resultaten de snelste omzetgroei in bijna vier jaar vertegenwoordigden, aangedreven door de aanhoudende vraag naar zijn cloudinfrastructuur, cybersecurity en AI-ontwikkeldiensten.
"Het derde kwartaal was het beste kwartaal ooit voor Cloudflare", zei Matthew Prince, medeoprichter en CEO van het bedrijf. Prince voegde eraan toe dat Cloudflare een jaarlijkse omzet van meer dan $3 miljard had overschreden.
Cloudflare rapporteerde een aangepast bedrijfsresultaat van $137,1 miljoen, tegen $85,9 miljoen een jaar eerder. De aangepaste bedrijfsrisicomarge breidde uit van 15,3% naar 17,5%.
Op GAAP-basis liep het nettoverlies van het bedrijf echter op van $1,3 miljoen in dezelfde periode vorig jaar naar $34,1 miljoen. Het GAAP-bedrijfsverlies steeg ook, van $37,5 miljoen naar $67,9 miljoen.
Het verschil tussen de twee cijferreeksen komt neer op boekhoudkundige conventies: aangepaste, niet-GAAP cijfers blijven doorgaans buiten kosten zoals optiegebaseerde compensatie, terwijl GAAP-resultaten die wel meerekenen. Omdat niet-GAAP maten niet gestandaardiseerd zijn, kan hetzelfde kwartaal op aangepaste basis degelijk winstgevend lijken en onder GAAP verlieslatend zijn — daarom is de groeiende kloof tussen de twee sets resultaten van Cloudflare het volgen waard, naast de hoofdcijfers die de verwachtingen overtroffen.
De huidige resterende prestatieverplichtingen van Cloudflare, een maatstaf voor gecontracteerde omzet die naar verwachting binnen de komende twaalf maanden wordt gerealiseerd, stegen met 37% ten opzichte van een jaar eerder.
Het bedrijf verhoogde zijn financiële prognose voor de rest van 2026. Het-projectatie voor het vierde kwartaal is een omzet tussen $845 miljoen en $846 miljoen, met een aangepaste winst van $0,43 per aandeel.
Voor het volledige jaar verwacht Cloudflare nu een omzet tussen $2,963 miljard en $2,964 miljard en een aangepaste winst van $1,35 per aandeel. De winstmaterialen van het bedrijf zijn beschikbaar in de officiële kwartaalfiling van het derde kwartaal.
De verhoogde prognose impliceert een opeenvolgende stap omhoog: het middelpunt van de omzetrange voor het vierde kwartaal ligt ongeveer 8% boven de $782,5 miljoen van het derde kwartaal. Of Cloudflare de eigen hogere lat kan halen, zal duidelijk worden wanneer het bedrijf de resultaten van het vierde kwartaal publiceert.
De resultaten kwamen op een dag waarop technologieaandelen te maken kregen met een scherpe verkoopgolf. De Nasdaq Composite daalde bijna 5%, terwijl半导体- en AI-infrastructuurbedrijven zware verliezen leden. Ook Cloudflare-aandelen waren tijdens de reguliere handel gedaald, samen met andere cybersecurityaandelen, voordat ze herstelden na de publicatie van de cijfers. Het herstel na de cijfers was tegen de marktrichting in, wat onderstreept hoe de resultaten van één bedrijf een aandeel op een bepaalde dag kunnen onderscheiden van de heersende marktbewegingen.
Openbaarmaking: Dit artikel is redactioneel bewerkt door Vivian Nguyen.