Strategia gotówkowa SOL na Kamino zarabia 2 190 USD, podczas gdy Solana traci 21% w ciągu miesiąca
Najważniejsze informacje
- •Strategia oparta na Kamino, która utrzymywała kapitał w pozycjach przynoszących zysk zamiast być w pełni zainwestowana w Solanę, zarobiła około 2 190 USD z opłat, odsetek i zysków w miesiącu, gdy SOL spadł o 21%.
- •Część gotówkowa strategii wzrosła o 2% w tym samym okresie, co oznacza, że ten sam kapitał mógł kupić około 29% więcej SOL.
- •Dwie dźwigniowe pozycje Multiply oznaczone AUTO/wYLDS wygenerowały łączne zyski około 2 191,69 USD, co stanowi wzrost o około 455,73 USD względem wcześniejszego łącznego odczytu około 1 735,96 USD.
- •Obie pozycje Multiply miały wskaźniki loan-to-value powyżej 75%, z późniejszymi odczytami 76,56% i 75,85%, co czyni ceny zabezpieczeń i warunki pożyczek centralnymi ryzykami, ponieważ spadek wartości zabezpieczeń mógłby doprowadzić pozycje do przymusowej likwidacji.
- •Analityk wypłacił około 2 200 USD z konta na rachunki i kolację rodzinną, a wartości netto APY na dashboardzie wzrosły do 31,23% i 29,68% z 28,01% i 26,55%, choć odczyty te nie gwarantują przyszłych zwrotów.

Strategia, która utrzymuje kapitał w pozycjach przynoszących zysk na Kamino zamiast w pełni zaangażowanego w Solanę (SOL), wygenerowała około 2 190 USD z opłat, odsetek i zysków pozycji w miesiącu, w którym SOL spadł o 21%, według danych portfela udostępnionych przez analityka na X.
Podczas gdy SOL stracił 21% w tym okresie, część gotówkowa strategii zyskała 2%, co dało posiadaczowi większą siłę nabywczą na przyszłe zakupy SOL. Dashboard portfela Kamino wykazał 2,19 tys. USD w opłatach i odsetkach, a także dwie pozycje Multiply z łącznymi zyskami powyżej 2 190 USD. Obie pozycje Multiply miały wskaźniki loan-to-value (LTV) powyżej 75%, co czyni ceny zabezpieczeń i warunki pożyczek kluczowymi ryzykami do monitorowania.
Podejście wykorzystuje zdecentralizowane finanse do osiągania zwrotów z nieużywanych środków w oczekiwaniu na korzystniejsze okazje zakupowe. Ta kombinacja — odsetki płacone od zdeponowanych środków plus ekspozycja z dźwignią utrzymywana poprzez pożyczki — to mechanizm stojący za odczytami opłat, odsetek i zysków na poniższych danych dashboardu. Najnowsze dane portfela pokazują, jak sprawdził się on w miesiącu słabości SOL.
Zyski z gotówki wyprzedzają miesięczną performance SOL
Analityk gum na X porównał miesięczny spadek SOL ze zwrotami z gotówki utrzymywanej na Kamino. Post wskazywał spadek SOL o 21% wobec 2% zysku z pozycji gotówkowej. Według posta ta różnica sprawiła, że ten sam kapitał mógł kupić około 29% więcej SOL.
Strategia utrzymuje środki dostępne, nie pozostawiając ich całkowicie bezczynnymi. Zamiast angażować wszystko w SOL w spadającym rynku, strategia uruchamia niewykorzystany kapitał, pozwalając posiadaczowi zarabiać podczas oczekiwania na bardziej atrakcyjny poziom wejścia. W tym przypadku to zysk z kapitału w pogotowiu, a nie timing rynkowy, wygenerował lukę w sile nabywczej w ciągu miesiąca.
Post odnotował również wypłatę około 2 200 USD z konta, przeznaczoną na rachunki i kolację z rodziną — co wskazuje, że zyski były wykorzystywane poza samym portfelem.
Zrzuty ekranu pokazują dane z dwóch kolejnych okresów. Wcześniejszy dashboard wyświetlał około 1,74 tys. USD w opłatach i odsetkach, a późniejszy obraz pokazywał, że wartość ta osiągnęła około 2,19 tys. USD do 30 października.
Dwie pozycje Multiply odnotowują wyższe zyski
Późniejszy zrzut ekranu wymieniał dwie aktywne pozycje oznaczone AUTO/wYLDS. Jedna wykazywała zysk 1 579,18 USD, druga 612,51 USD, co daje łączny P&L około 2 191,69 USD.
Wcześniejszy zrzut ekranu pokazywał zyski 1 261,11 USD i 474,85 USD, razem około 1 735,96 USD. Różnica między dwoma odczytami łącznymi wynosi około 455,73 USD.
Wykres portfela pokazywał ruch wzrostowy w obu okresach. Wcześniejszy widok obejmował okres od 18 do 24 października, a późniejszy siedmiodniowy wykres sięgał do 30 października, z późnym wzrostem, po którym nastąpił niewielki regres.
Wyświetlane wartości netto APY również wzrosły między zrzutami ekranu. Późniejsze pozycje pokazywały 31,23% i 29,68% wobec wcześniej 28,01% i 26,55%. To odczyty z dashboardu, nie gwarantowane zwroty w przyszłych okresach.
Dźwignia i aktywność giełdowa wymagają uważnej uwagi
Późniejsze pozycje miały wskaźniki LTV 76,56% i 75,85%, wobec 76,61% i 75,00% na wcześniejszym zrzucie ekranu. Odczyty te wskazują na znaczną kwotę pożyczek zabezpieczonych kolateralem pozycji, co niesie ryzyka wykraczające poza zwykłe posiadanie aktywów. Gdy ceny zabezpieczeń spadają, wskaźniki LTV mogą rosnąć, a w zależności od zasad platformy pozycje zbliżające się do progów likwidacji mogą zostać przymusowo zamknięte. Dla każdego, kto śledzi podobne konfiguracje, praktycznym punktem kontrolnym jest odległość między odczytami LTV a progiem likwidacji platformy, monitorowana wraz z kosztami pożyczek i cenami zabezpieczeń w miarę zmian warunków.
Wykres giełdowy Coinglass pokazuje, że Binance prowadzi w lewym panelu z kwotą 167,86 mln USD. Gate plasuje się za nim z 109,32 mln USD, a OKX odnotowuje 107,90 mln USD. Coinbase i Bitget zanotowały odpowiednio 85,18 mln USD i 84,99 mln USD.
Prawy panel pokazuje alternatywne ranking. Coinbase prowadzi z 742 650 USD, za nim Binance z 478 930 USD i Bitstamp z 430 570 USD. Gate ma odnotowane 371 570 USD, a Kraken pojawia się dwukrotnie.
Wykres nie identyfikuje mierzonej aktywności ani nie wyjaśnia kodowania kolorystycznego. Dlatego czerwone i zielone bloki nie mogą ustalić kierunku kupna, sprzedaży ani likwidacji. Te dane giełdowe również nie mogą być bezpośrednio powiązane z zyskami portfela Kamino.
Zrzuty ekranu przedstawiają tylko krótki okres, a nie rzeczywistą wydajność podczas długotrwałego spadku. Faktyczne wyniki będą zależeć od zmieniających się stóp zwrotu, kosztów pożyczek i cen zabezpieczeń. Warunki wypłat i likwidacji również pozostają istotne w przypadku pozycji DeFi z dźwignią.