Hyperliquid Strategies notuje 13,3 mln USD przychodów i 620,6 mln USD zysku netto dzięki niezrealizowanym zyskom na $HYPE
Najważniejsze informacje
- •Zysk netto w wysokości 620,6 mln USD był około pięćdziesiąt razy wyższy niż kwartalne przychody 13,3 mln USD — różnicę wyjaśnia 803,0 mln USD niezrealizowanych zysków na $HYPE w ramach księgowania mark-to-market, a nie zyski operacyjne.
- •Z kwartalnych przychodów 12,3 mln USD pochodziło z nagród za staking i prowizji walidatorskich z posiadanych $HYPE, a pozostałe 1,0 mln USD stanowiły dochody odsetkowe.
- •Spółka pozyskała 911 mln USD kapitału własnego i wydała 802 mln USD na zakup dodatkowych $HYPE, zwiększając stan posiadania z 29,3 mln do 38,5 mln tokenów na koniec kwartału i do około 38,9 mln pod koniec października 2026 r.
- •Na 30 września 2026 r. łączne aktywa wynosiły 3,764 mld USD, w tym pozycja $HYPE warte 3,505 mld USD przy wycenie 90,99 USD za token, przy zerowym zadłużeniu.
- •Zysk netto pojedynczego kwartału przewyższył 305,5 mln USD wypracowane w całym roku obrotowym 2026, a niezrealizowane zyski przekroczyły roczne 709,9 mln USD, choć mogą się odwrócić, jeśli ceny tokenów spadną.

Hyperliquid Strategies Inc. (NASDAQ: PURR) zamknął kwartał, w którym zysk był około pięćdziesiąt razy wyższy niż przychody — uderzająca proporcja odzwierciedlająca księgowanie wg wartości rynkowej (mark-to-market), a nie żaden cud w modelu biznesowym. Spółka, która posiada tokeny $HYPE jako swój podstawowy aktywo skarbcowe, wykazała 13,3 mln USD przychodów za kwartał zakończony 30 września 2026 r. Zysk netto wyniósł 620,6 mln USD, napędzany w dużej mierze niezrealizowanymi zyskami na posiadanym portfelu tokenów.
Skąd pochodzą przychody
Z 13,3 mln USD przychodów kwartalnych 12,3 mln USD pochodziło z nagród za staking i prowizji walidatorskich uzyskanych z posiadanych $HYPE, natomiast pozostałe 1,0 mln USD stanowiły dochody odsetkowe.
Niezrealizowane zyski napędziły wynik netto
Spółka zanotowała 803,0 mln USD niezrealizowanych zysków netto na pozycji $HYPE w trakcie kwartału. Ponieważ nie sprzedano żadnych tokenów, wzrost wartości istnieje tylko na papierze — a mimo to trafia do zysku netto, ponieważ przepisy księgowe wymagają wyceny tych aktywów po ich aktualnej cenie. Takie podejście mark-to-market jest dziś standardem dla spółek posiadających aktywa cyfrowe, dlatego ich kwartalne wyniki mogą gwałtownie zmieniać się wraz z cenami tokenów, nawet gdy bieżąca działalność pozostaje niezmieniona.
Hyperliquid Strategies poniósł również 15,3 mln USD niegotowych kosztów związanych z linią kapitałową oraz zaksięgował rezerwę podatkową w wysokości 172,3 mln USD, która znacząco zmniejszyła ten papierowy zysk.
Skarbiec w trybie zakupowym
Kwartał nie polegał wyłącznie na obserwowaniu wzrostu wartości tokenów. Spółka pozyskała 911 mln USD kapitału własnego i wydała 802 mln USD na zakup dodatkowych $HYPE.
Te zakupy zwiększyły stan posiadania z 29,3 mln do 38,5 mln tokenów na koniec kwartału — wzrost o około 9,2 mln tokenów w ciągu trzech miesięcy. Pod koniec października 2026 r. skarbiec urósł dalej, do około 38,9 mln $HYPE.
Bilans w skrócie
Na 30 września 2026 r. łączne aktywa wynosiły 3,764 mld USD, z czego 3,505 mld USD stanowiła pozycja $HYPE, wyceniona po 90,99 USD za token. Bilans wykazywał również zerowe zadłużenie i 3,403 mld USD kapitału własnego.
Porównanie kwartału z rokiem obrotowym 2026
Rok obrotowy 2026, zakończony 30 czerwca, przyniósł zysk netto w wysokości 305,5 mln USD, napędzany głównie przez 709,9 mln USD niezrealizowanych zysków na $HYPE. Zatem pojedynczy kwartał więcej niż podwoił zysk całego poprzedniego roku obrotowego i przewyższył łączne niezrealizowane zyski całego roku.
Hyperliquid Strategies rozpoczął rok FY2026 z około 12,5 mln $HYPE i zakończył go z 29,3 mln. Obecnie posiada ponad trzykrotność pozycji początkowej.
O spółce
Spółka powstała w wyniku fuzji z 2025 r. z udziałem firmy biotechnologicznej i inwestorów strategicznych, z celem stworzenia publicznego pojazdu do akumulacji $HYPE. Od tego czasu pozycjonuje się jako największy skarbiec aktywów cyfrowych skoncentrowany na aktywie innym niż Bitcoin czy Ethereum. Większość spółek notowanych na giełdzie, które przyjęły strategie krypto-skarbcowe, skupiła się na Bitcoinie lub Ethereum, co czyni model PURR skupiony na jednym tokenie odrębnym wariantem tego podejścia.
Co to oznacza dla akcjonariuszy i $HYPE
12,3 mln USD przychodów ze stakingu i prowizji walidatorskich to jedyny strumień dochodów spółki, który powtarza się niezależnie od kursu $HYPE. Zysk 803,0 mln USD, który napędził wynik tego kwartału, może się równie szybko odwrócić, jeśli cena tokena spadnie. Ta dynamika oznacza także, że porównania wyników kwartał do kwartału w spółkach skarbcowych mówią tyle samo o trajektorii ceny tokena, co o samej działalności.
Uwagi wymaga też pozyskanie kapitału. Emisja akcji za 911 mln USD na zakup tokenów powiększa skarbiec, ale także zwiększa liczbę akcji. Czy akcjonariusze wyjdą na swoje, zależy od tego, ile $HYPE ostatecznie reprezentuje każda akcja — a nie tylko od łącznej wielkości portfela.
Brak wierzycieli do spłaty oznacza, że spółka jest mniej skłonna do sprzedaży tokenów w czasie spadków.
Dla ekosystemu $HYPE kupujący, który wydał 802 mln USD w jednym kwartale, jest trudny do zignorowania. Kontynuacja zakupów do końca października sugeruje, że strategia pozostaje w ruchu. Nadchodzące raporty pokażą, czy dochody ze stakingu i prowizji walidatorskich rosną wraz z powiększoną pozycją, jak per-akcyjna ekspozycja na $HYPE zmienia się wraz ze wzrostem liczby akcji oraz czy zakupy trwały poza październikiem.