NieuwsCryptoXRP Ledger Groeit in Q3 naarmate Stablecoin-aanbod $1,03 Miljard Bereikt

XRP Ledger Groeit in Q3 naarmate Stablecoin-aanbod $1,03 Miljard Bereikt

Auteur: Cryptofrontnews·

Belangrijkste punten

  • •Het stablecoin-aanbod op de XRP Ledger steeg in Q3 2026 met 25,2% op jaarbasis naar $1,03 miljard, waarbij RLUSD ongeveer $1,01 miljard vertegenwoordigde en een aandeel van 98,1% in de stablecoinmarkt van de ledger had.
  • •Wereldwijde XRP-beursgenoteerde producten trokken in het kwartaal $355,3 miljoen aan netto-instromen, waarmee het beheerde vermogen steeg van $2,01 miljard naar $3,32 miljard.
  • •De waarde van getokeniseerde real-world assets op de ledger groeide met 29,2% naar $498,7 miljoen, en de Britse verzekeraar Aviva lanceerde in deze periode een getokeniseerd fonds met BNY Mellon.
  • •Het betalingsvolume steeg met 4,3% naar 42,82 miljard XRP, maar het aantal betalingstransacties daalde met 33,6% en het totale aantal netwerktransacties daalde met 8,6% naar 203 miljoen.
  • •Het stablecoin-transfervolume steeg met 39,5% naar $14,09 miljard, terwijl het volume op de native gedecentraliseerde beurs klom met 20,2% naar $614,8 miljoen.
XRP Ledger Groeit in Q3 naarmate Stablecoin-aanbod $1,03 Miljard Bereikt

De XRP Ledger registreerde brede financiële groei in het derde kwartaal van 2026, aangedreven door de toenemende adoptie van stablecoins, sterkere instromen in XRP-beleggingsproducten en de voortdurende expansie van de markt voor getokeniseerde assets op de ledger.

Het stablecoin-aanbod op de ledger steeg 25,2% op jaarbasis naar $1,03 miljard, waarbij vrijwel het gehele gerapporteerde saldo in RLUSD werd aangehouden. De netto-instromen in wereldwijde XRP-beursgenoteerde producten bereikten in het kwartaal $355,3 miljoen, waarmee het beheerde vermogen steeg naar $3,32 miljard. De waarde van getokeniseerde real-world assets klom naar $498,7 miljoen, terwijl het volume op de native gedecentraliseerde beurs met 20,2% toenam naar $614,8 miljoen.

Stablecoin-aanbod en RLUSD Leiden Groei van de Ledger

Stablecoins — blockchain-tokens die gekoppeld zijn aan fiatvaluta's zoals de Amerikaanse dollar — behoren tot de meest gevolgde indicatoren van on-chain financiële activiteit, omdat hun aanbod de waarde weerspiegelt die op een netwerk wordt aangehouden voor transfers en afwikkeling. Volgens het officiële XRP-account stond het stablecoin-aanbod op de ledger in Q3 2026 op $1,03 miljard, 25,2% hoger dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar. De expansie plaatst stablecoins onder de sterkste onderdelen van de ledgeractiviteit.

RLUSD, Ripple's aan de dollar gekoppelde stablecoin, vertegenwoordigde ongeveer $1,01 miljard van het gerapporteerde aanbod. Het saldo steeg in het kwartaal met 49,7%, waarmee het asset een aandeel van 98,1% kreeg in de stablecoinmarkt van de ledger — een concentratie die de categorie sterk afhankelijk maakt van één enkele token.

Ook het stablecoin-transfervolume steeg in de rapportageperiode, met een totaal van $14,09 miljard, een stijging van 39,5% ten opzichte van het voorgaande kwartaal. In tegenstelling tot het aanbod, dat de waarde meet die op een bepaald moment op de ledger wordt aangehouden, registreert het transfervolume de waarde die in de periode tussen adressen is verplaatst — een onderscheid dat ertoe doet bij het beoordelen van de algehele netwerkactiviteit.

XRP-Beleggingsproducten Trekken Grotere Instromen Aan

Beursgenoteerde producten houden XRP aan namens beleggers en geven verhandelbare aandelen uit, waardoor deelnemers via conventionele makelarskanalen exposure krijgen zonder de token direct te bewaren — daarom worden netto-instromen beschouwd als een barometer van beleggersvraag. De netto-instromen in wereldwijde XRP-ETF's bedroegen in het kwartaal $355,3 miljoen, 39,6% hoger dan de voorgaande periode. Het beheerde vermogen steeg naar $3,32 miljard vanaf $2,01 miljard.

De uitsplitsing per uitgever omvat producten van Bitwise, 21Shares en Franklin Templeton, met daarnaast Canary Capital, Volatility Shares en andere aanbieders in de vergelijking. De gestapelde balken tonen bijdragen van verschillende uitgevers over de gerapporteerde periodes, wat erop wijst dat XRP-beleggingsproducten een bredere marktpresence hebben verworven. De bijgesneden grafiek maakt echter geen exacte cijfers per afzonderlijke uitgever bekend en biedt daardoor geen betrouwbare basis voor het rangschikken van hun respectieve kwartaalbijdragen.

Een bijbehorend financieel paneel vermeldt XRP op $1,49, wat een stijging van 40,9% in het gerapporteerde kwartaal weerspiegelt. ETP-instromen en beheerd vermogen dienen als afzonderlijke maten voor beleggersvraag.

Betalingen en Getokeniseerde Assets Groeien op XRPL

Het betalingsvolume steeg in Q3 met 4,3% naar 42,82 miljard XRP, terwijl het volume op de native gedecentraliseerde beurs klom met 20,2% naar $614,8 miljoen, een maatstaf voor transacties die rechtstreeks op de ingebouwde beurs van de ledger worden uitgevoerd. Beide cijfers wijzen op een grotere waardestroom door verschillende ledgerfuncties.

De groei van het betalingsvolume ging echter niet gepaard met meer betalingstransacties. Het aantal betalingstransacties daalde in het kwartaal naar verluidt met 33,6%, en het totale aantal netwerktransacties daalde met 8,6% naar 203 miljoen. De uiteenloop illustreert waarom transactiewaarde en het aantal transacties afzonderlijk beschouwd moeten worden: grotere transfers kunnen het betalingsvolume opdrijven, zelfs als er minder transacties plaatsvinden. Samen genomen laten de kwartaalcijfers gemengde resultaten zien voor de dagelijkse netwerkactiviteit.

Getokeniseerde real-world assets — traditionele instrumenten zoals fondsen die als blockchain-tokens worden weergegeven — bereikten op de ledger een waarde van $498,7 miljoen, een stijging van 29,2%. In dezelfde periode lanceerde Aviva, de Britse verzekeraar, een getokeniseerd fonds met BNY Mellon, een van de grootste bewaarders ter wereld, waarmee gevestigde financiële instellingen betrokken raken bij de tokenisatieactiviteit van de ledger.

Een afzonderlijke grafiek van Blockworks toont een getokeniseerd RWA-cijfer van $4,75 miljard, dat aanzienlijk verschilt van de gerapporteerde $498,7 miljoen voor de ledger. Beide cijfers mogen niet als gelijkwaardig worden beschouwd zonder overeenkomstige definities.

In het algemeen liet Q3 groei zien in stablecoins, beleggingsproducten en getokeniseerde assets, ook al daalde het aantal betalingstransacties ondanks een hogere overgedragen waarde op het netwerk. RLUSD's dominante aandeel in de stablecoinmarkt, de ETF-bijdragen per uitgever en of het aantal betalingstransacties herstelt behoren tot de datapunten om te volgen zodra de volgende kwartaalcijfers van de ledger bekend worden.