XRP ETP-inflows stijgen nu XRPL-stablecoins $1,03 miljard bereiken
Belangrijkste punten
- •Wereldwijde XRP-beursgenoteerde producten trokken $355,3 miljoen aan netto-instroom aan in het derde kwartaal, een stijging van 39,6% ten opzichte van Q2, en eindigden de periode met $3,32 miljard aan beheerd vermogen.
- •Vier emittenten—Bitwise, 21Shares, Franklin Templeton en Canary Capital—hielden samen 64% van alle XRP-ETP-activa, met Bitwise aan het roer met $787,1 miljoen.
- •Het XRPL-native stablecoin-aanbod steeg met 25,2% naar $1,03 miljard, waarbij RLUSD na een groei van 49,7% naar $1,01 miljard goed was voor 98,1% van het stablecoin-totaal op de ledger.
- •De waarde van getokeniseerde reële activa op XRPL steeg met 29,2% naar $498,7 miljoen, ondersteund door de getokeniseerde fondsaandeelklasse van Aviva Investors en Ripple en het plan van CSD BR om BTG Pactual-fondsandelen op de ledger te spiegelen.
- •Ripple ontving op 6 juli de volledige MiCA-autorisatie van de Luxemburgse financiële toezichthouder, waarmee het gereguleerde crypto-betaalproduct werd uitgebreid naar alle 30 landen van de Europese Economische Ruimte.

Zowel de institutionele vraag naar XRP als de netwerkactiviteit namen toe in het derde kwartaal van 2026. Wereldwijde XRP-beursgenoteerde producten (ETP's) registreerden $355,3 miljoen aan netto-instroom, waarmee het beheerd vermogen met 65,2% steeg naar $3,32 miljard, volgens gegevens gemeld door Blockworks. Op de XRP Ledger (XRPL) steeg het stablecoin-aanbod met 25,2% naar $1,03 miljard, steeg de waarde van getokeniseerde reële activa (RWA) met 29,2% naar $498,7 miljoen, en nam het volume op de native gedecentraliseerde exchange (DEX) toe met 20,2% naar $614,8 miljoen.
ETP-vraag versnelt
Wereldwijde XRP-ETP's trokken in het kwartaal $355,3 miljoen aan netto-instroom aan, een stijging van 39,6% ten opzichte van de $254,5 miljoen in het tweede kwartaal. Augustus en september samen droegen $316,4 miljoen bij aan het kwartaaltotaal, ongeveer 89%, wat aangeeft dat de instroom zich concentreerde in de tweede helft van de periode. Het beheerd vermogen van ETP's steeg van $2,01 miljard naar $3,32 miljard, een toename van 65,2%. Als beursgenoteerde instrumenten die XRP-blootstelling bieden zonder directe token-custody, maken ETP's het mogelijk een positie in te nemen via standaard beleggingskanalen, een structuur die veel wordt gebruikt voor institutionele toegang tot digitale activa.
Bitwise leidde alle emittenten met $787,1 miljoen aan activa op kwartaaleinde. 21Shares volgde met $530,3 miljoen, vóór Franklin Templeton met $437 miljoen. Canary Capital hield $372,5 miljoen aan, en de vier emittenten samen vertegenwoordigden 64% van het totale ETP-vermogen, een concentratie die de geaggregeerde totalen van de categorie sterk afhankelijk maakt van een kleine groep producten. Emittentcijfers voor het lopende kwartaal zullen uitwijzen of dat tempo in de instroom zich voortzette.
XRPL-stablecoin-aanbod groeit
Het XRPL-native stablecoin-aanbod steeg in het kwartaal van $825,5 miljoen naar $1,03 miljard, een stijging van 25,2%. RLUSD dreef de expansie, met een groei van 49,7% naar $1,01 miljard en een aandeel van 98,1% in het stablecoin-aanbod van de ledger, waardoor de stablecoin-groei op XRPL in wezen een verhaal over één enkel activa is. Over alle chains bereikte de RLUSD-circulatie $2,52 miljard, wat betekent dat ongeveer $1,51 miljard, of zo'n 60% van de totale RLUSD in omloop, zich buiten XRPL bevindt. Het stablecoin-transfervolume op XRPL steeg ook met 39,5% naar $14,09 miljard.
Getokeniseerde activa groeien via institutionele projecten
De gedistribueerde waarde van getokeniseerde reële activa op XRPL steeg met 29,2% naar $498,7 miljoen, terwijl de vertegenwoordigde RWA-waarde met 32,4% steeg naar $4,75 miljard. De groei in getokeniseerde activa werd ondersteund door institutionele projecten die in het kwartaal werden gelanceerd.
Aviva Investors en Ripple lanceerden op 29 juli een getokeniseerde aandeelklasse van het Aviva Investors USD Liquidity Fund. BNY Mellon treedt op als bewaarder van het fonds, Komainu levert custody-ondersteuning en Licuido voorziet van de tokenisatie-infrastructuur.
Daarnaast kondigde CSD BR op 29 september plannen aan om aandelen van beleggingsfondsen van BTG Pactual op XRPL te spiegelen. De initiële fase omvat gepermissioneerde getokeniseerde aandelen die zijn ontworpen voor zakelijke en bankklanten. Samen genomen laten de twee initiatieven zien dat zowel vermogensbeheerders als aanbieders van kapitaalmarktinfrastructuur getokeniseerde fondsstructuren op XRPL bouwen, waarbij deelname aan de uitrol van CSD BR in de initiële fase beperkt is tot gepermissioneerde gebruikers.
Betaalactiviteit en netwerkontwikkeling
Het XRPL-betalingsvolume steeg met 4,3% naar 42,82 miljard XRP, ondanks een daling van 33,6% in het aantal betalingstransacties, een combinatie die impliceert dat de gemiddelde omvang per betaling groter was. Het totale aantal netwerktransacties daalde met 8,6% naar 203,23 miljoen. Het native DEX-volume steeg met 20,2% naar $614,8 miljoen, waarbij orderboekhandel goed was voor 87,2% van die activiteit.
Op regelgevend gebied ontving Ripple op 6 juli de volledige MiCA-autorisatie van de Luxemburgse financiële toezichthouder. MiCA, de Europese verordening inzake crypto-activa, maakt het mogelijk dat bedrijven die in één lidstaat zijn geautoriseerd hun diensten in de hele Unie aanbieden, en de goedkeuring breidde Ripples gereguleerd crypto-betaalproduct uit naar alle 30 landen van de Europese Economische Ruimte.