Layer 1-omzet zet TRON voor Ethereum
Belangrijkste punten
- •TRON voerde alle genoemde netwerken aan met 23,85 miljoen dollar aan maandelijkse chain-omzet, een voorsprong van 17,81 miljoen dollar op Ethereum's 6,04 miljoen dollar, volgens de vergelijking van Whale Factor.
- •De overige netwerken bleven achter, met Solana op 3,32 miljoen dollar, BNB op 1,49 miljoen dollar, Hyperliquid op 520.900 dollar en Avalanche op 451.100 dollar aan maandelijkse omzet.
- •De waarderingsmultiples divergeerden sterk, met TRX op 108 keer en MON op 58 keer geannualiseerde omzet, tegenover bijna 3.900 keer voor ETH en meer dan 5.300 keer voor BNB.
- •Base-layer omzetcijfers sluiten inkomsten uit die door sommige applicaties worden gegenereerd, zoals Hyperliquid's perpetual futures-activiteit, dus de data kan de volledige economische activiteit van elk ecosysteem niet vastleggen.
- •De cijfers vertegenwoordigen slechts een maandelijkse momentopname, en het artikel waarschuwt dat noch TRON's omzetvoorsprong noch MON's lage multiple op zichzelf vaststelt welk token betere waarde biedt.

TRON registreerde 23,85 miljoen dollar aan maandelijkse omzet, bijna vier keer Ethereum's 6,04 miljoen dollar, volgens cijfers die Whale Factor deelde op X.
Dezelfde dataset toont een brede spreiding in geannualiseerde omzetmultiple bij de grote netwerken: MON handelt op 58 keer de geannualiseerde omzet, TRX op 108 keer, ETH op bijna 3.900 keer en BNB op meer dan 5.300 keer. Omdat base-layer cijfers inkomsten die door sommige applicaties worden gegenereerd uitsluiten, kan de gerapporteerde chain-omzet niet de volledige economische activiteit van elk netwerk vastleggen. De Layer 1-omzetranglijst zet TRON boven negen andere concurrerende netwerken, en grote waarderingsverschillen gaan beleggers ertoe aanzetten zich af te vragen hoe blockchain-activiteit gewaardeerd zou moeten worden. Omzet is ook een terugkerende maatstaf geworden in crypto-marktcommentaar, omdat het de waardering van een netwerk koppelt aan de fees die de chain daadwerkelijk int, in plaats van alleen aan de prijs.
TRON voert de maandelijkse omzetranglijst aan
De marktvergelijking van Whale Factor zet TRON ($TRX) bovenaan met 23,85 miljoen dollar aan maandelijkse omzet. Chain-omzet in dit soort vergelijkingen weerspiegelt doorgaans de fees die een basisblockchain int van on-chain activiteit, zodat de cijfers volgen wat gebruikers en applicaties betalen om transacties op elk netwerk af te wikkelen tijdens de gemeten periode. Ethereum (ETH) volgt met 6,04 miljoen dollar, terwijl Solana (SOL) 3,32 miljoen dollar registreert. BNB komt daarna met 1,49 miljoen dollar, met een brede achterstand op de koplopers.
Op basis van de verstrekte cijfers genereerde TRON bijna 3,9 keer de gerapporteerde chain-omzet van Ethereum in de gemeten maand, een voorsprong van 17,81 miljoen dollar. De vergelijking meet echter gerapporteerde omzet, niet de volledige waarde van elk ecosysteem.
De overige netwerken rapporteren lagere maandtotalen in de cijfers van Whale Factor. Hyperliquid ($HYPE) registreert 520.900 dollar, gevolgd door Avalanche (AVAX) met 451.100 dollar. Monad (MON), Injective (INJ), Internet Computer (ICP) en NEAR maken de lijst compleet.
Fees, transactieaantallen en netwerkontwerp bepalen allemaal wat een chain int, dus de ranglijst weerspiegelt gebruik en prijzen samen in plaats van één enkele maatstaf voor activiteit. TRX handelde nabij 0,3301 dollar op 26 oktober 2026, volgens marktdata van MetaMask. Die prijs geeft marktcontext maar verklaart niet de omzetvoorsprong van het netwerk, aangezien omzet en tokenprijs verschillende aspecten meten van de marktpositie van een blockchain.
Waarderingsmultiples tonen een brede kloof
Whale Factor vergelijkt ook tokenwaarderingen met geannualiseerde chain-omzet. TRX hanteert een multiple van 108 keer, terwijl MON op 58 keer staat. Ethereum's multiple nadert 3.900 keer, en die van BNB overtreft 5.300 keer — scherpe contrasten tussen gerapporteerde omzet en marktwaarde.
Deze multiples functioneren vergelijkbaar met de koers-winstverhoudingen die voor beursgenoteerde bedrijven worden gebruikt: ze tonen hoeveel de markt momenteel betaalt voor elke dollar van de geannualiseerde chain-omzet van een netwerk. Omdat zowel marktwaarde als omzet in de tijd bewegen, beschrijven de cijfers het moment waarop de data werd samengesteld in plaats van een vaste relatie.
Hogere multiples kunnen aangeven dat beleggers verwachten dat de activiteit in de toekomst zal toenemen. Een lagere multiple bewijst echter op zichzelf niet dat een asset ondergewaardeerd is.
MON's lagere multiple kan de aandacht trekken van beleggers die netwerkwaarderingen vergelijken, maar een lagere waardering is op zichzelf niet voldoende. Omzettrends, tokensupply en toekomstige vraag beïnvloeden die beoordeling ook.
Ethereum's multiple schetst een ander beeld dan TRON's gerapporteerde omzetvoorsprong. De waardering kan verwachtingen weerspiegelen die verder gaan dan de omzet die in deze vergelijking is vastgelegd, en de cijfers alleen kunnen niet bevestigen of die verwachtingen worden waargemaakt.
Inkomsten van applicaties laten een deel van het beeld weg
Het bericht waarschuwt dat base-layer omzet inkomsten uitsluit die door sommige applicaties worden gegenereerd. Hyperliquid's perpetual futures-activiteit draait bovenop de onderliggende chain, dus de gerapporteerde 520.900 dollar legt niet alle omzet vast die die applicatie produceert.
Dit onderscheid is belangrijk bij het vergelijken van netwerken met verschillende economische structuren. Sommige activiteit genereert fees op de basislaag, terwijl applicaties omzet apart innen, waardoor een vergelijking die alleen naar de chain kijkt inkomsten elders in een ecosysteem kan missen.
De cijfers bieden ook slechts een maandelijkse momentopname van netwerkactiviteit. Omzet kan veranderen naarmate transactievraag, fees en marktomstandigheden verschuiven, en het vermenigvuldigen van het totaal van één maand met twaalf kan waarderingen vertekenen als de activiteit beweegt.
De ranglijst toont niet of de omzet gedurende meerdere maanden stabiel blijft, net zomin als netwerkomzet automatisch inkomsten voor tokenhouders oplevert. Die vragen vereisen apart bewijs buiten de verstrekte vergelijking om. Bijgewerkte datasets die meerdere maanden beslaan of inkomsten op applicatieniveau meenemen, zouden die leemten rechtstreeks aanpakken; tot dan toe blijft deze vergelijking een maandelijkse base-layer blik.
TRON voert de genoemde netwerken aan op maandomzet, terwijl MON de laagste vermelde multiple heeft. Geen van beide cijfers bepaalt welk token betere waarde biedt. Beleggers zouden consistente omzetrecords, tokenwaarderingsdata en bewijs van toekomstige vraag nodig hebben voordat ze die conclusie trekken.