NieuwsCryptoStrive boekt $508 miljoen nettoresultaat in eerste winstgevende kwartaal na jaar van Bitcoin-accumulatie

Strive boekt $508 miljoen nettoresultaat in eerste winstgevende kwartaal na jaar van Bitcoin-accumulatie

Auteur: Cryptopolitan·

Belangrijkste punten

  • •Strive, Inc. rapporteerde een nettoresultaat van $508,0 miljoen voor het derde kwartaal van 2026, het eerste winstgevende kwartaal, na een verlies van $257,6 miljoen in het tweede kwartaal door een daling van de reële waarde van Bitcoin.
  • •Ongeveer $533,7 miljoen van de $544 miljoen aan beleggingswinsten dit kwartaal kwam van ongerealiseerde fair-value-bijwaarderingen op digitale activa, terwijl de feitelijke operationele omzet slechts $2,7 miljoen bedroeg uit beleggingsadvieskosten en verkoop van medische apparatuur.
  • •Strive accumuleerde 8.136 BTC in het derde kwartaal en nog eens 15.124 BTC tussen 1 en 30 oktober, waarmee de holdings uitkwamen op 43.124 BTC ter waarde van circa $3,3 miljard per 2 november — de op drie na grootste publieke corporate Bitcoin-houder.
  • •Het bedrijf financierde de aankopen deels via een emissie op 20 oktober van 7 miljoen aandelen van zijn 15,00% SATS-preferred stock, met een netto-opbrengst van circa $609,0 miljoen en een vaste, terugkerende distributiekost.
  • •Strive zei stappen te overwegen richting bankieren, brokerage, gedecentraliseerde financiering, herverzekering, gestructureerde asset-backed securities en tokenisatie, zonder tijdlijn voor deze initiatieven.
Strive boekt $508 miljoen nettoresultaat in eerste winstgevende kwartaal na jaar van Bitcoin-accumulatie

Strive, Inc. (Nasdaq: ASST) heeft voor het derde kwartaal van 2026 een nettoresultaat van $508,0 miljoen gerapporteerd, het eerste winstgevende kwartaal, waarbij het resultaat bijna volledig werd gedreven door ongerealiseerde winsten op de Bitcoin die het bedrijf ruim een jaar aan het opbouwen is.

Strive kondigde de resultaten aan in een persbericht dat vrijdag 6 november werd gepubliceerd, een scherke ommekeer ten opzichte van de trend in eerdere rapportages. Het bedrijf verloor $257,6 miljoen in het tweede kwartaal, toen een daling van de reële waarde van Bitcoin het grootste deel van de balans wegnam, aldus de kwartaalcijfers van 10 augustus. Wat het cijfer dit keer omsloeg, was hetzelfde mechanisme in omgekeerde richting.

Een winst gebaseerd op papieren Bitcoin-winsten

Uit het derde-kwartaalrapport blijkt dat $533,7 miljoen van de $544 miljoen aan geregistreerde beleggingswinsten afkomstig was van ongerealiseerde winsten op digitale activa. Deze dynamiek volgt uit de fair-value-verslaggevingsregels voor digitale activa van bedrijven, waarbij ondernemingen hun Bitcoin elke rapportageperiode tegen marktwaarde waarderen en de wijziging in het nettoresultaat verwerken, ongeacht of munten worden verkocht. De operationele activiteiten waren in vergelijking klein: de feitelijke operationele omzet van $2,7 miljoen bestond uit $1,6 miljoen aan beleggingsadvieskosten en $1,1 miljoen aan verkoop van medische apparatuur, de activiteit die overblijft van de Semler Scientific-activiteiten van Strive.

De operationele kosten bedroegen $38,7 miljoen, waaronder een afschrijving van $14,65 miljoen op onderzoeksmiddelen voor medische apparatuur. Na aftrek van die kosten blijft het kwartaal uitkomen op $508,0 miljoen aan netto operationeel resultaat.

Op per-aandelenbasis rapporteerde Strive een GAAP-winst van $5,24 per volledig verwaterd aandeel. Het non-GAAP aangepaste nettoresultaat dat toekomt aan gewone aandeelhouders kwam uit op $494,6 miljoen, oftewel $5,46 per verwaterd aandeel, na $34,2 miljoen aan preferred-dividenden, volgens de SEC-filing van het bedrijf.

Een jaar van bijna wekelijkse Bitcoin-aankopen

Strive heeft dit jaar bijna elke week BTC geaccumuleerd, in een tempo dat door weinig bedrijven wereldwijd wordt geëvenaard. Het kocht alleen al 8.136 BTC in het derde kwartaal en 20.373 BTC in de eerste negen maanden van 2026, voordat er tussen 1 en 30 oktober nog eens 15.124 BTC werd toegevoegd.

Dit tempo volgt het corporate treasury-model dat Strategy pionierde, waarbij een beursgenoteerd bedrijf eigen en preferred vermogen aantrekt om terugkerende Bitcoin-aankopen te financieren — een aanpak die inmiddels is overgenomen door andere genoteerde houders zoals Metaplanet en Twenty One Capital.

De gerapporteerde Bitcoin yield, de indicator die het management gebruikt om de accumulatie per aandeel te volgen, was 18,5% voor het kwartaal en 63,2% jaar-tot-datum tot en met september. Alleen de Oktober-aankopen hadden een yield van 19,3%.

Per 2 november waren de holdings van Strive gestegen tot 43.124 BTC, ter waarde van circa $3,3 miljard. Daarmee is het de op drie na grootste publieke corporate Bitcoin-houder, achter Strategy, Metaplanet en Twenty One Capital. De gedragen digitale activa stonden op $2,34 miljard aan het einde van het kwartaal.

$609 miljoen opgehaald via de SATS-emissie

De aankopen zijn gefinancierd via preferred stock. Op 20 oktober sloot Strive een publieke emissie af van 7 miljoen aandelen van zijn 15,00% SATS-preferred stock met een netto-opbrengst van ongeveer $609,0 miljoen, waarbij het effect op de Nasdaq Global Market genoteerd werd onder de ticker SATS. Preferred shares van dit type dragen een vastgestelde uitkering die senior is ten opzichte van gewone aandelen, waardoor het tarief van 15,00% een vaste, terugkerende kostenpost vormt die niet schommelt met de Bitcoin-koers.

Dat geld is zichtbaar op de balans. Per 30 oktober hield Strive, dat in 2025 na een fusie een beursgenoteerd treasurybedrijf werd, $490,4 miljoen aan kasgeld en equivalenten aan, plus een positie van $50,1 miljoen in preferred stock van Strategy Inc.

In een statement verbond CEO Matthew Cole het kwartaalresultaat aan de accumulatiedrift. "Strive heeft zijn treasurybeheerstrategie met succes blijven uitvoeren en boekte tot op heden een sterke bitcoin yield", aldus hij.

Strive zei ook dat het stappen overweegt richting bankieren, brokerage, gedecentraliseerde financiering, herverzekering, gestructureerde asset-backed securities en tokenisatie, al gaf het geen tijdlijn voor deze initiatieven. De relevante indicatoren op korte termijn zijn de eigen openbaarmakingen van het bedrijf: verdere aankopaankondigingen, kwartaalrapportages die de treasury opnieuw tegen marktwaarde waarderen, en eventuele eerste stappen richting de genoemde financiële-dienstverleningsactiviteiten.