Strive koopt 6x meer BTC dan Strategy in de jacht op de nummer 2-positie onder publieke Bitcoin-houders
Belangrijkste punten
- •De aankoop door Strive van circa 2.000 BTC voor $169 miljoen, bekendgemaakt op 5 oktober, was ongeveer zes keer zo groot als de Bitcoin-aankoop van Strategy voor dezelfde periode begin oktober.
- •Strategy voegde 4 BTC toe voor $28,7 miljoen tegen een gemiddelde prijs van $85.838,80 per munt, waarmee het recordreserve steeg naar 848.000 BTC.
- •Strategy financierde de nieuwste aankoop met $15,7 miljoen uit de verkoop van 92.894 MSTR-aandelen plus $13 miljoen in contanten, en besteedde tijdens de reportingperiode $73,7 miljoen aan STRC-preferred-terugkopen.
- •Strive houdt 29.462 BTC en staat vijfde onder de publieke corporate Bitcoin-houders, achter MARA, Twenty One en Metaplanet, en heeft circa 14.500 BTC extra nodig om de 44.000 van Metaplanet te passeren in de jacht op de tweede plaats eind dit jaar.
- •De aankopen van Strive worden vooral gefinancierd door zijn SATA-preferred stock, die $1 miljard aan nominale waarde heeft gepasseerd en goed was voor 57,7% van het kapitaal dat in de septembner-aankoopweek werd aangetrokken.

Strive (NASDAQ: ASST) zette zijn mars richting de tweede plek op het klassement van corporate Bitcoin-houders voort, nadat CEO Matt Cole de op twee na grootste Bitcoin-aankoop van het bedrijf bekendmaakte: een bedrag van $169 miljoen dat circa 2.000 BTC aan de portefeuille toevoegde. De openbaarmaking, gedaan op 5 oktober, is ongeveer zes keer zoveel als Michael Saylor's Strategy (NASDAQ: MSTR) in een SEC-filing meldde voor de periode tussen 1 en 4 oktober. Strategy kocht ondertussen 334 BTC voor bijna $29 miljoen, waarmee het record-Bitcoinreserve steeg naar 848.000 BTC. Ter vergelijking: de reserve van Strategy is nu ongeveer 29 keer zo groot als de volledige holding van Strive.
Strategy verlengt zijn BTC-reserverecord
Uit een 8-K-filing bij de SEC bleek dat Strategy $28,7 miljoen uitgaf om 334 BTC toe te voegen tegen gemiddeld $85.838,80 per munt. De aankoop brengt de reserve van Strategy op 848.000 BTC, een verlenging van een voorraad die al op een record van 847.666 BTC stond.
Strategy financierde de uitgave van $28,7 miljoen met $15,7 miljoen uit de verkoop van 92.894 MSTR-aandelen, samen met $13 miljoen uit de dollarcontanten van het bedrijf.
De grotere kop in de filing was de omvang van Strategy's inkoop van eigen STRC-preferreds: $73,7 miljoen voor 740.634 STRC. De week daarvoor gaf het bedrijf $102,6 miljoen uit aan dezelfde terugkopen, zoals Cryptopolitan meldde.
Het door Saylor geleide bedrijf schatte daarnaast een winst van $20,91 miljard op zijn digitale activa voor het kwartaal dat op 30 september eindigde.
Strive koopt 6x zoveel als Strategy
Strive zit in een snellere Bitcoin-accumulatiefase, verlengd door de nieuwste toevoeging van 2.000 BTC — de op twee na grootste aankoop in de geschiedenis van het bedrijf. De openbaarmaking komt neer ongeveer zes keer de Bitcoin die Strategy in hetzelfde begin-oktober-venster kocht.
Onder leiding van CEO Matt Cole leunt Strive op grote wekelijkse aankopen, terwijl de groeisnelheid van Strategy is afgevlakt onder het gewicht van de eigen voorraad. Zoals Cryptopolitan op 21 september meldde, voegde Strive 1.355 BTC toe voor $107,7 miljoen tegen gemiddeld $79.475 — een grotere aankoop dan de 950 munten die Strategy diezelfde dag meldde. Eerdere rondes omvatten 1.800 munten eind augustus en een aankoop van 469 munten die het bedrijf voorbij 25.000 BTC bracht. Het prijskaartje van $169 miljoen van de nieuwste aankoop ligt meer dan de helft hoger dan die septembenuitgave, wat onderstreept hoe snel het kapitaal dat Strive wekelijks inzet opschaalt.
Hoe ver Strive nog moet klimmen
Per 5 oktober staat Strive vijfde onder de publieke corporate Bitcoin-houders met 29.462 BTC, achter Strategy, het door Tether gesteunde Twenty One (43.514 BTC), Metaplanet (44.000 BTC) en MARA (35.577 BTC). De tweede plaats is het door Strive uitgesproken einddoel voor dit jaar. Op de huidige stand gaat dat pad eerst via MARA, daarna via de dicht bij elkaar gelegen Twenty One en Metaplanet, waarbij Strive nog circa 14.500 BTC extra nodig heeft om de 44.000 van Metaplanet te passeren.
De accumulatiedoortocht wordt grotendeels aangedreven door SATA, de Variable Rate Series A Perpetual Preferred Stock van Strive, die een dagelijks dividend uitkeert en $1 miljard aan nominale waarde heeft gepasseerd, volgens Cryptopolitan. Uitoefening van warrants gekoppeld aan de gewone aandelen bracht circa $21,2 miljoen aan bruto-opbrengsten binnen; meegerekend dat geld, good SATA goed voor 57,7% van het kapitaal dat Strive aantrok tijdens zijn septembner-aankoopweek.
Strategy financiert zijn Bitcoin-aankopen daarentegen via een mix van aandelenverkopen en contanten, terwijl het merendeel van de vuurkracht naar terugkopen van preferred-aandelen en dividenddekking gaat — in deze reportingperiode alleen al $73,7 miljoen aan STRC-terugkopen tegenover $28,7 miljoen aan nieuwe Bitcoin. Verdere beweging op het klassement zou zich op dezelfde plekken moeten voordoen als de verschuivingen van deze week: de 8-K-filings van Strategy en de aankoopopenbaarmakingen van Strive naarmate het jaareinde-doel nadert.