Strive koopt voor $143 miljoen aan Bitcoin, bezit stijgt naar 23.156 BTC
Belangrijkste punten
- •Strive kocht 1.800 BTC voor $143 miljoen tegen een gemiddelde kostenprijs van $79.431 per bitcoin, waarmee de totale holdings uitkomen op 23.156 munten.
- •De acquisitie werd gefinancierd via at-the-market-equity-emissies, waarbij het aantal uitstaande Class A-aandelen steeg van 72 miljoen naar 83,4 miljoen.
- •De BTC-per-aandeel-metric van Strive steeg met 4,3% naar 0,000248 BTC, wat accretie toont die de aandelenverdunning overtrof.
- •Gecombineerd met de aankoop van $370 miljoen door Strategy — 4.603 BTC na een pauze van twee maanden — kwam het zakelijke bitcoin-aankoopvolume over vijf dagen op ongeveer $513 miljoen.
- •Strive is de op zes na grootste beursgenoteerde zakelijke bitcoin-houder en gebruikt een schuldvrij model met SATA-preferred dividenden tot 13%, waarbij lagere hefboomwerking wordt geruild tegen langzamere accumulatie.

Strive heeft een aanzienlijke Bitcoin-aankoop gedaan door BTC ter waarde van $143 miljoen te verwerven, nu grote institutionele kopers terug lijken te keren op de markt. De acquisitie voegt 1.800 BTC toe aan de reserves van het bedrijf, waarmee de totale holdings uitkomen op 23.156 munten.
In een Form 8-K die op 31 augustus werd ingediend — het SEC-aangifteformulier dat bedrijven gebruiken om belangrijke gebeurtenissen aan aandeelhouders te melden — maakte het bedrijf bekend dat de aankopen plaatsvonden tussen 24 en 28 augustus tegen een gemiddelde prijs van $79.431 per bitcoin, inclusief kosten. De holdings stegen ten opzichte van de voorgaande week, toen Strive 1.110 BTC kocht voor $81,5 miljoen. De laatste aankoop behoort tot de grootste van het bedrijf, al blijft deze kleiner dan de 5.816 BTC die in september 2025 werden verworven via de transactie rond de fusie met Semler Scientific.
Financiering en kapitaalstructuur
Strive Inc. (Nasdaq: ASST), mede opgericht door Vivek Ramaswamy en geleid door CEO Matt Cole, wierf de middelen via at-the-market-emissies. Het aantal uitstaande Class A-gewone aandelen steeg van 72 miljoen naar 83,4 miljoen, een toename van 3,5 miljoen aandelen.
CEO Matt Cole maakte de aankoop bekend op X:
Strive acquired an additional 1,800 BTC for $143M at an average cost of $79,431 per bitcoin, bringing total holdings to ₿23,156. $ASST $SATA pic.twitter.com/6ztKhC4PFF — Matt Cole (@ColeMacro) August 31, 2026
Het aantal perpetual preferred SATA-aandelen steeg naar 9,07 miljoen. De totale kas groeide naar $183,5 miljoen vanaf $171,9 miljoen, terwijl BTC per aandeel met 4,3% steeg naar 0,000248 BTC, waarmee het effect van enige verdunning werd overtroffen. De BTC-per-aandeel-metric — een maatstaf die door zakelijke treasury-bedrijven werd gepopulariseerd om accretie te tonen onafhankelijk van de dollarprijs van bitcoin — is een belangrijke benchmark geworden die investeerders gebruiken om dit soort bedrijven te vergelijken, omdat groei ervan betekent dat elk aandeel meer bitcoin vertegenwoordigt, zelfs als het aantal aandelen toeneemt.
Waarom dit belangrijk is voor treasury-adoptie
De aankoop vond plaats tegelijk met de acquisitie door Strategy van 4.603 BTC ter waarde van $370 miljoen na een pauze van twee maanden, waardoor gecombineerde zakelijke aankopen over vijf dagen op ongeveer $513 miljoen uitkwamen. Zakelijke bitcoin-treasury-adoptie is sinds Strategy (voorheen MicroStrategy) de aanpak in 2020 pionierde uitgegroeid tot een aparte sector, en dit soort geclusterde aankopen worden gevolgd als graadmeter voor de vraag of beursgenoteerde bedrijven na stiltes in de cyclus opnieuw kapitaal aan bitcoin toewijzen.
Volgens BitcoinTreasuries.net is Strive de op zes na grootste beursgenoteerde zakelijke houder van Bitcoin.
Grenzen van het equity-model
Strive hanteert een schuldvrij, op eigen vermogen gebaseerd model waarin houders dividenden ontvangen tegen variabele tarieven tot 13% via SATA-preferred shares in plaats van via converteerbare schuld. Deze aanpak houdt het liquidatierisico minimaal, maar de groei wordt beperkt door de prestaties van de aandelenmarkt en door de waarde van SATA-holdings boven het niveau van $100 nominaal te houden. Dit in tegenstelling tot de converteerbare schuldfinanciering die sommige andere grote treasury-houders gebruiken, die snellere accumulatie mogelijk maakt maar verplichtingen met zich meebrengt die verband houden met hefboomwerking. Hoe effectief Strive eigen vermogen blijft aantrekken op accretieve voorwaarden — zichtbaar in toekomstige 8-K-aangiften en de wekelijkse aankoopknownmakingen — is de belangrijkste indicator om te zien of dit tempo van accumulatie zich voortzet.
Bron: GlobeNewswire
Disclaimer: dit artikel bevat marktanalyse. Cryptomarkten zijn volatiel. Doe altijd zelf onderzoek. Geen financieel advies.