Strategy koopt 811 BTC terwijl het STRC-inkoopprogramma voortduurt
Belangrijkste punten
- •Strategy kocht 811 BTC tussen 26 oktober en 1 november tegen een gemiddelde prijs van $80.846 per munt, waarmee de wekelijkse aankopen werden hervat na een week waarin uitsluitend STRC-aandelen werden ingekocht.
- •Strategy financierde een deel van de aankoop met $65,5 miljoen uit een uitgifte van 1,17 miljoen gewone MSTR-aandelen die in totaal $164 miljoen opleverde, volgens de 8-K-filing.
- •Per 2 november hield Strategy 849.327 BTC aan, ongeveer 4% van de maximale voorraad van 21 miljoen bitcoin, plus $4,9 miljard aan liquide dollaractiviteiten die Executive Chairman Michael Saylor omschreef als 3,3 jaar aan kasreserves.
- •Besteedde $208,2 miljoen aan de inkoop van preferente STRC-aandelen, wat een herstel ondersteunde dat de aandelen boven $99 bracht na een stijging van meer dan 10% in de afgelopen drie maanden.
- •Strive verwierf nog eens 124 BTC tegen een gemiddelde prijs van $80.526, wat het eerste gebruik markeerde van de SATS ATM-faciliteit, die geautoriseerd is om tot $1 miljard op te halen.

Strategy verwierf nog eens 811 bitcoin en wees geld toe aan de inkoop van preferente STRC-aandelen, waarmee de wekelijkse BTC-aankopen werden hervat na een week waarin uitsluitend STRC werd ingekocht. De laatste aankoop werd afgerond tussen 26 oktober en 1 november tegen een gemiddelde prijs van $80.846 per BTC.
Per 2 november bedroeg de gemiddelde acquisiteprijs van Strategy $75.451 per BTC, waardoor het bedrijf een kleine ongerealiseerde winst boekt op basis van de huidige marktprijzen. De aankoop was relatief klein en had geen significant effect op de markt, nu BTC steun zocht rond $77.000.
Strategy wees $65,5 miljoen uit de verkoop van gewone MSTR-aandelen toe aan de BTC-aankoop, met het resterende bedrag bestemd voor het versterken van de balans. In totaal verkocht het bedrijf 1,17 miljoen gewone MSTR-aandelen ter waarde van $164 miljoen, volgens de meest recente 8-K-filing. Die routinematige wekelijkse filings zijn uitgegroeid tot de belangrijkste openbare registratie van de aankooptempo van het bedrijf. Strategy heeft meer dan 18 miljoen geautoriseerde MSTR-aandelen beschikbaar voor uitgifte om extra aankopen te financieren.
MSTR handelde op $130,51. De wekelijkse BTC-aankopen hebben tot dusver geen zorgen over verwatering opgeroepen, terwijl Strategy zijn balans bleef positioneren voor potentiële winsten als de BTC-markt een bull-fase ingaat. De aanpak van het bedrijf kan de gevoeligheid van MSTR voor BTC-prijsbewegingen vergroten.
Strive koopt 124 BTC via SATS-faciliteit
Strategy blijft de grootste corporate houder van BTC, al heeft ook Strive zijn posities actief uitgebreid. Strive gebruikt een eigen preferred stock-model en heeft zijn BTC-bezittingen in de afgelopen drie maanden meer dan verdubbeld. De accumulatiestrategie die Strategy introduceerde, wordt geleidelijk overgenomen door andere beursgenoteerde bedrijven. De activiteit, samen met de kleinere aankopen van Strategy, heeft de aandacht voor het BTC treasury-model en de door de bedrijven gestelde langetermijnaanpak behouden.
Per 2 november had Strive nog eens 124 BTC verworven tegen een gemiddelde prijs van $80.526 per BTC. De aankoop markeerde het eerste gebruik van de SATS ATM-faciliteit van Strive. ATM-programma's stellen een bedrijf in staat nieuw uitgegeven aandelen direct op de open markt tegen geldende prijzen te verkopen, in plaats van via een vaste-prijsuitgifte. In tegenstelling tot de SATA preferred stock heeft SATS geen doelbereik en kan het tegen verschillende prijzen worden uitgegeven. Strive heeft geautoriseerd dat de faciliteit $1 miljard kan ophalen via SATS-uitgifte.
Strategy koopt preferente STRC-aandelen in
De preferente STRC-aandelen van Strategy blijven een aandachtspunt voor het bedrijf nadat ze in 2026 op grote schaal werden gebruikt voor kapitaalvorming. In de afgelopen week wees Strategy $208,2 miljoen toe aan STRC-inkopen, met een combinatie van nieuw opgehaalde middelen en kasreserves.
De inkoop ondersteunde een herstel van STRC en bracht de preferente aandelen boven $99. Strategy heeft in deze periode geen nieuwe STRC uitgegeven, maar wacht op grotere prijstabiliteit en beleggersinteresse. In de afgelopen drie maanden herstelde STRC met meer dan 10% en bewoog het dichter naar een bereik boven $100 tot hooguit $101, een niveau dat uiteindelijk nieuwe uitgiftes zou ondersteunen. Of Strategy de STRC-uitgifte heropent zodra de prijs zich rond dat niveau stabiliseert, is een detail om in de wekelijkse publicaties te volgen.
Bedrijf meldt 3,3 jaar aan kasreserves
Executive Chairman Michael Saylor verklaarde dat Strategy beschikt over kasreserves ter waarde van 3,3 jaar. Per 2 november hield het bedrijf $4,9 miljard aan liquide dollaractiviteiten aan, naast 849.327 BTC. Die positie komt overeen met ongeveer 4% van de vaste maximale voorraad van 21 miljoen bitcoin.
Strategy heeft gewerkt aan het versterken van de balans en het vergroten van het vermogen om een nieuwe crypto-winter te doorstaan. De totale schuld bleef rond $6,17 miljard, terwijl de verplichtingen gerelateerd aan preferred stock werden gerapporteerd op 13,136B. Die liquiditeit dient als buffer om de verplichtingen gedurende een langdurige neergang te dekken.
Het bedrijf blijft aanzienlijke verplichtingen dragen. Looptijden van een deel van de uitstaande schulden zouden ingaan vanaf september 2025, met grote aflossingen tot 2032, wat een langetermijnverplichting met zich meebrengt om aan die verplichtingen te voldoen.
Bron: Cryptopolitan