Drukker, niet rijker: Robinhood, Coinbase en Circle in Q3
Belangrijkste punten
- •De omzet uit event contracts van Robinhood steeg in het derde kwartaal van $27 miljoen naar $173 miljoen en compenseerde daarmee een daling van de crypto-omzet van $268 miljoen naar $120 miljoen binnen een recordtotale omzet van $1,42 miljard.
- •Het contractvolume van Robinhood groeide ruwweg twee keer zo snel als de omzet die het opleverde, wat betekent dat de gemiddelde omzet per event contract daalde.
- •De stablecoin-omzet van Coinbase na USDC-beloningen daalde circa 17% op jaarbasis, doordat beloningen met ongeveer 16% stegen terwijl de stablecoin-omzet met circa 5% zakte, ondanks recordgemiddelde USDC-saldi van $22 miljard in Coinbase-producten.
- •De reserve-inkomsten van Circle daalden met 8% naar ongeveer $658 miljoen nadat het rendement op de reserves 0,61 procentpunt zakte naar 3,5%, hoewel het gemiddelde USDC in omloop met 8% groeide naar $73,3 miljard en het onchain transactievolume met 49% steeg naar $13,9 biljoen.
- •Circle boekte $182 miljoen van zijn $207 miljoen aan overige omzet uit de ARC-token-presale, en de aangepaste EBITDA steeg met 85% naar $317 miljoen, wat het bedrijf toeschreef aan de presale en lagere distributiekosten.

Het derde kwartaal maakte Robinhood, Coinbase en Circle drukker dan ooit, maar niet evenredig rijker. Robinhood ontving $146 miljoen meer uit de handel in event-contracts, terwijl de crypto-omzet met $148 miljoen daalde. Coinbase hield $35 miljoen minder over van zijn USDC-omzet na het uitkeren van klantbeloningen. De omzet van Circle daalde met 8% zodra de ARC-token-presale wordt weggefilterd, en hoewel het USDC-transactievolume met 49% sprong, zakten de reserve-inkomsten met 8%.
De resultaten van Robinhood van 27 oktober, de winstpresentatie van Coinbase van 29 oktober en de publicatie van Circle van 4 november zetten cijfers bij die afweging, hoewel geen van de drie bedrijven winst per productlijn rapporteert. De onderstaande vergelijkingen zetten elke nieuwe omzetlijn af tegen de kosten die de bedrijven wél openbaar maken: beurskosten, klantbeloningen en betalingen aan distributiepartners.
Event Contracts Vulden het Gat dat Crypto-Handel Achterliet
Robinhood boekte een recordkwartaalomzet van $1,42 miljard, een stijging van 12% ten opzichte van een jaar eerder. Binnen dat totaal daalde de crypto-omzet van $268 miljoen naar $120 miljoen, terwijl de omzet uit event-contracts steeg van $27 miljoen naar $173 miljoen, volgens de bij de SEC ingediende omzetopsplitsing. Beide posten vallen onder de transactiegebaseerde omzet, dus handel op sportuitslagen, verkiezingen en andere evenementen vulde het gat dat crypto achterliet.
Coindoo's berichtgeving over Robinhood's voorspelmarktvenues liet al zien dat event contracts in het tweede kwartaal de crypto-omzet passeerden. Het derde kwartaal voegt daar een minder vleiend detail aan toe: wat elk contract oplevert.
Omzet per contract berekend op basis van de gerapporteerde omzet en contractaantallen van Robinhood.
Het contractvolume groeide ruwweg twee keer zo snel als de omzet die het opleverde, wat betekent dat elk contract minder geld inbracht dan voorheen. Het cijfer is een gemiddelde over alle contracts en venues, en Robinhood splitst de prijzen niet uit per venue. Toch kan een bedrijf dat per contract betaald wordt alleen even snel in omzet groeien als het volume als dat gemiddelde stand houdt.
Zowel Robinhood als Coinbase bewegen nu dichter naar de exchange-kant van de handel om meer van elk contract te behouden. Robinhood zegt dat Rothera, het joint venture met Susquehanna, in zijn eerste volledige kwartaal voorbij $100 miljoen aan jaarlijkse omzet ging, en het noemt Rothera-gerelateerde kosten als een van de drijfveren van een stijging van 16% in operationele kosten. Het maakt ook bekend dat het het joint venture niet volledig in bezit heeft en er niet operationeel controle over uitoefent. Coinbase, wiens voorspelbusiness voorbij $200 miljoen aan jaarlijkse omzet is, zei dat die groei de beurskosten binnen de transactiekosten verhoogde, die uitkwamen op 17% van de netto-omzet. Bestuursvoorzitter Brian Armstrong zei dat de nieuwe CFTC-goedkeuring van het bedrijf om eigen contracts te listen die economie zou moeten verbeteren. De CFTC is het Amerikaanse agentschap dat futures en bepaalde event contracts reguleert.
Event contracts brengen ook een juridisch risico met zich mee dat Robinhood in zijn resultaten beschrijft: handhavingsacties, rechtszaken of wijzigingen in federale of staatswetgeving kunnen het bedrijf verhinderen ze aan te bieden, en het heeft eerder bepaalde nieuwe contracts ingetrokken vanwege feitelijke of dreigende handhaving door staten.
Recordomzet verhoogde de winst ook niet. De operationele kosten groeiden sneller dan de omzet en de nettowinst daalde met 14% naar $476 miljoen. De aangepaste nettowinst, die $67 miljoen aan ongerealiseerde verliezen rond een Robinhood Ventures-fonds en andere posten uitsluit, daalde met 3%.
Coinbase Betaalt Meer om een Record USDC-Positie Aan te Houden
Coinbase had het deze kwartaal meer nodig van zijn stablecoin-business. De transactieomzet daalde circa 44% ten opzichte van een jaar eerder naar $590,2 miljoen, en chief financial officer Alesia Haas zei dat het grootste deel van de nettowinst van $719 miljoen kwam uit ongerealiseerde winsten op crypto die het bedrijf als belegging aanhoudt. De aangepaste nettowinst was $78 miljoen.
Het gemiddelde USDC dat in Coinbase-producten wordt aangehouden bereikte een record van $22 miljard. Die saldi leveren Coinbase een deel van de rente op de USDC-reserves op, en Armstrong vertelde beleggers dat de exchange "ongeveer 50% van alle USDC-economie" vangt. De kosten om die saldi aan te trekken staan elders in het kwartaalrapport, omdat USDC-beloningen worden geboekt als sales en marketing in plaats van te worden verrekend met de stablecoin-omzet.
Bron: Coinbase's Form 10-Q voor Q3 2026. Restbedragen berekend uit niet-afgeronde cijfers, vóór andere kosten en belastingen. De omzet van het voorgaande jaar gebruikt de heringedeelde vergelijking uit het rapport, waardoor deze afwijkt van het cijfer dat Coinbase oorspronkelijk rapporteerde voor Q3 2025.
De stablecoin-omzet zakte circa 5% op jaarbasis, terwijl de beloningen met ongeveer 16% stegen. Het bedrag dat na beloningen overblijft daalde met ongeveer 17%, voordat enige andere kosten worden meegerekend.
De beloningenrekening reikt ook verder dan particuliere accounts. Haas zei dat de stijging van de marketinguitgaven in het vierde kwartaal een volledig kwartaal aan USDC-beloningen omvat die worden betaald aan Hyperliquid, de gedecentraliseerde derivatenbeurs, en de kostenprognose voor heel het jaar van Coinbase noemt groeiende investeringen in USDC-beloningen.
Het management stelt dat de uitgaven meer opleveren dan alleen saldi. Beloningen maken deel uit van het verhaal rond Coinbase One, het betaalde abonnement: Armstrong zei dat beloningen op $1.500 aan USDC alleen al de contributie dekken, en hij omschreef abonnees als Coinbase's waardevolste klanten. De stablecoin-omzet steeg ook met 5% ten opzichte van het tweede kwartaal, wat Haas toeschreef aan hogere saldi en rentetarieven. Het rapport laat niet zien hoe veel abonnements- of handelsomzet de beloningen opleveren, dus de daling op jaarbasis van wat Coinbase overhoudt is het enige deel van die afweging dat een lezer kan meten.
Eén Pool van USDC-Inkomsten, Twee Boekhoudingen
De resultaten van Circle laten de andere kant van dezelfde regeling zien. De distributie-, transactie- en overige kosten daalden met 8% naar $412 miljoen, vooral door lagere betalingen aan distributiepartners, waarvan Coinbase de grootste is. De kleinere stablecoin-omzet van Coinbase en de lagere distributierekening van Circle beschrijven grotendeels één krimpende pool vanuit de boeken van twee bedrijven, en daarom behandelt Coindoo's uitleg over wie de rente op USDC verdient ze als één inkomstenstroom. Wat de pool deed krimpen was de rentestand, niet de vraag.
Circle's Groei Kwam uit een Tokensale, Niet uit USDC
ARC is de native token van Arc, Circle's eigen blockchain. De presale is goed voor $182 miljoen van de $207 miljoen die Circle als overige omzet boekte — een post die een jaar eerder $29 miljoen opleverde — terwijl de abonnements- en dienstenomzet daalde. Circle stemde ermee in om in totaal $242,2 miljoen aan ARC te verkopen en hield de jaargids voor overige omzet op $310 miljoen tot $330 miljoen. Inkomsten van deze soort hangen af van beleggers die een token kopen, niet van bedrijven die Circle betalen om geld te verplaatsen.
Zonder de verkoop duwden de rentetarieven de kernbusiness achteruit. Het gemiddelde USDC in omloop groeide met 8% naar $73,3 miljard, maar het rendement op de reserves daalde 0,61 procentpunt naar 3,5%, waardoor de reserve-inkomsten met 8% daalden naar ongeveer $658 miljoen, volgens Circle's kwartaalrapport. Reserve-inkomsten zijn de rente op de activa die USDC dekken — grotendeels aangehouden in contanten en kortlopende Amerikaanse staatsinstrumenten waarvan de rendementen de benchmarkrentes volgen — dus ze volgen de renteomgeving eerder dan het gebruik. De omloop eind september, $73,9 miljard, was vrijwel onveranderd ten opzichte van een jaar eerder.
De activiteit groeide veel sneller dan de inkomsten. Het onchain USDC-transactievolume steeg met 49% naar $13,9 biljoen, en het Circle Payments Network bereikte $41,3 miljard aan jaarlijks betaalvolume — een run rate, niet het bedrag dat tijdens het kwartaal werd verwerkt. Geen van beide cijfers is kostenomzet. Chief financial officer Jeremy Fox-Geen zei in de winstcall dat hij in 2027 substantiële omzet van het betalingsnetwerk verwacht, wat betaalde betaal-inkomsten buiten de resultaten van dit jaar laat.
De winstgroei steunde op dezelfde twee posten. De aangepaste EBITDA steeg met 85% naar $317 miljoen, wat Circle toeschreef aan de presale en lagere distributiekosten, deels gecompenseerd door uitgaven aan nieuwe producten.
Vier Posten om in de Gaten te Houden in de Rapportages over het Vierde Kwartaal
De volgende ronde resultaten kunnen laten zien of deze bedrijven meer behouden naarmate ze groeien, of alleen maar groter worden.
De omzet per event contract van Robinhood. Een gemiddelde dat rond één cent blijft terwijl Rothera schaalt zou betekenen dat contractgroei in omzet wordt omgezet; een verdere daling zou betekenen dat er meer contracts per dollar nodig zijn.
De stablecoin-omzet van Coinbase minus USDC-beloningen. Coinbase verwacht dat hogere gemiddelde rentetarieven de abonnementsomzet ondersteunen, maar het heeft ook een volledig kwartaal aan Hyperliquid-beloningen aangekondigd. Een groter restbedrag zou het betoog van het management ondersteunen; een kleiner restbedrag naast recordsaldi zou laten zien dat beloningen de inkomsten die ze moeten ondersteunen ontgroeien.
De transactiekosten van Coinbase als aandeel van de omzet. Het listen van eigen voorspelcontracts geeft Coinbase een manier om de beurskosten te drukken die deze ratio opdreven.
De overige omzet van Circle exclusief ARC, en eventueel gerapporteerde betaalkosten. Deze zouden terugkerende klantinkomsten scheiden van tokensale-inkomsten.
Als saldi, volumes en contractaantallen blijven rekorden zetten terwijl die posten krimpen, dan loopt het adoptieverhaal nog steeds voorop bij het winstverhaal.
Dit artikel is uitsluitend ter informatie en vormt geen financieel advies.