NieuwsCryptoMonero-koers blijft steken onder $625 nu open interest een record bereikt

Monero-koers blijft steken onder $625 nu open interest een record bereikt

Auteur: CryptoNewsNet·

Belangrijkste punten

  • •Het open interest in XMR-futures en perpetuals bereikte op 30 oktober een record van $377 miljoen, volgens Coinglass, boven de januaritop van ongeveer $345 miljoen die voorafging aan een stevige verkoopgolf.
  • •Het open interest bijna verdubbelde vanaf ongeveer $190 miljoen half oktober, terwijl de koers van XMR slechts bescheiden steeg, wat wijst op een forse opbouw van geleerde posities ten opzichte van de koersbeweging.
  • •XMR consolideert tussen ongeveer $572 en $625 binnen een stijgend kanaal, met herhaaldelijk afgewezen pogingen boven $620 en stijlen richting $660.
  • •In januari piekte Monero nabij $798 voordat het circa 66% van zijn waarde verloor in ongeveer drie weken, doordat een cascades van long-liquidaties de koers naar het gebied rond $270 drukte.
  • •De spotliquiditeit van XMR blijft dun doordat grote beurzen, waaronder Binance in februari 2024, de munt vanwege privacycompliance hebben gedelist, waardoor het volume is geconcentreerd op platformen zoals KuCoin en de diepte van de januaridaling werd vergroot.
Monero-koers blijft steken onder $625 nu open interest een record bereikt

Monero (XMR) verhandelt rond $596 op de dagelijkse grafiek en consolideert binnen een stijgend kanaal dat de rally sinds begin september heeft geleid. Tegelijkertijd tonen derivatengegevens aan dat het open interest in XMR-futures en perpetual-contracten is gestegen naar het hoogste niveau in de geschiedenis van de token. Coinglass registreerde op 30 oktober $377 miljoen aan open interest, boven de januari-top die vlak voordaan kwam waarin Monero ongeveer 66% van zijn waarde verloor in ruim 20 dagen. Daardoor oogt de huidige pauze onder $625 kwetsbaarder dan de bullish grafiekstructuur op zich doet vermoeden.

Koers geklemd tussen $572 en $625

Sinds half oktober brengt XMR de meeste sessies door in de bovenste helft van het kanaal. Elke push boven $620 is op verkopers gestuit, met stijlen die tweemaal richting $660 reikten voordat de koers weer lager sloot. De marktkapitalisatie bedraagt ongeveer $11,2 miljard en de token staat deze week iets minder dan 1% lager, een gematigde beweging gezien de hoeveelheid leverage die in dezelfde periode de markt werd ingestroomd.

De bredere trendstructuur is intact. De 50-daagse EMA van $557,64 ligt ruim boven de 200-daagse EMA van $457,52, een gat dat sinds de golden cross in augustus — toen het 50-daagse gemiddelde boven het 200-daagse gemiddelde klom — gestaag is verbreed. De ondergrens van het kanaal stijgt nu richting het 50-daagse gemiddelde, wat betekent dat kopers twee overlappende steunlagen onder zich hebben voordat het Fibonacci-niveau van $519,24 in beeld komt.

Momentumindicatoren wijzen op afkoeling in plaats van omkeer. De dagelijkse RSI staat op 54,60, onder het eigen gemiddelde van 59,68, wat laat zien dat de koopdruk sinds de hoogtepunten van eind oktober is afgenomen zonder dat verkopers de controle hebben gekregen, aangezien elke stand boven 50 nog steeds als positief geldt. Het volume is in dezelfde periode teruggelopen en de zijwaartse beweging weerspiegelt aarzeling aan beide kanten van de markt in plaats van een duidelijke keuze.

Open interest overschrijdt nu de januaritop

Open interest meet de totale waarde van futures- en perpetual-contracten die traders hebben geopend en nog niet gesloten. Omdat de meeste van die posities met geleend geld draaien, dient het cijfer als maatstaf voor de hoeveelheid leverage die op elk moment op de markt zit.

Coinglass-gegevens tonen een stijging van het open interest van ongeveer $190 miljoen half oktober naar $377 miljoen op 30 oktober, bijna een verdubbeling in twee weken terwijl de koers van XMR slechts bescheiden steeg.

In januari zette Monero zijn all-time high nabij $798 op 14 januari, terwijl Coinglass een piek in het open interest van ongeveer $345 miljoen toonde. De daaropvolgende afbouw sleepte XMR binnen ongeveer drie weken naar het gebied rond $270. Vandaag is de dollarwaarde van open contracten hoger terwijl de koers ongeveer 25% lager ligt, wat betekent dat traders aanzienlijk meer munten in geleerde posities aanhouden dan tijdens de top. De januaricijfers zijn benaderende waarden uit Coinglass-gegevens.

Hoe drukke leverage kleine bewegingen groot maakt

Gelieerde traders brengen slechts een fractie van de waarde van een positie in als onderpand, en beurzen sluiten de positie automatisch zodra verliezen die marge opeten. Wanneer een groot deel van de posities dezelfde kant op leunt en de koers zich tegen hen beweegt, komen die gedwongen sluitingen de markt binnen als verkoop- of kooporders, wat de koers verder duwt en de volgende laag liquidaties activeert. In januari verliep deze kettingreactie naar beneden, toen longposities die tijdens de stijging naar $798 waren opgebouwd golf na golf werden weggevaagd zodra de koers begon te dalen.

Het open interest-cijfer kan op zichzelf niet tonen welke kant druk is. Een stijging in een vlakke markt kan komen van longs die exposure toevoegen vóór een uitbraak boven $625, van shorts die inzetten op het vasthouden van de afwijzingen rond $660, of van een combinatie van beide. De praktische boodschap voor spot-houders is dat de uiteindelijke uitbraak uit de range van $572 tot $625 waarschijnlijk sneller en groter zal zijn dan de trage beweging van de afgelopen twee weken.

Waarom een sluiting onder $573 liquidaties kan triggeren

Het eerste gegeven om in de gaten te houden is de funding rate, de periodieke vergoeding die perpetual-traders elkaar betalen om contractprijzen in lijn te houden met de spotmarkt. Aanhoudend positieve funding zou erop wijzen dat longs domineren. In dat geval kan een dagelijkse sluiting onder $572,90 het soort long-liquidaties uitlokken dat in januari werd gezien, waarbij de 50-daagse EMA van $557,64 en de $519,24-retracement nabij de kanaalbodem in zicht komen.

Een dagelijkse sluiting boven $625 op stijgend volume zou de druk juist op shorts leggen, en zo'n squeeze zou XMR naar $659,64 kunnen voeren, de bovenkant van het Fibonacci-bereik en het gebied waar de rally's van oktober tot stilstand kwamen. Een gestaag dalend open interest terwijl de koers boven $572,90 blijft, zou de rustigste uitkomst zijn, omdat dat laat zien dat traders vrijwillig posities sluiten in plaats van gedwongen te worden.

Spotliquiditeit voegt een extra risicolaag toe die het open interest-cijfer niet weergeeft. Verschillende grote beurzen, waaronder Binance in februari 2024, hebben de handel in XMR stopgezet onder druk van privacycompliance. Die druk vloeit voort uit de kernontwerp van Monero: gelanceerd in 2014 als op privacy gerichte cryptocurrency, gebruikt het ring signatures, stealth addresses en RingCT om de afzender, ontvanger en het bedrag van elke transactie te verbergen, waardoor screening voor beurzen lastiger is dan bij tokens op transparante blockchains. Nu minder grote platformen de munt noteren, is spotvolume geconcentreerd op platformen zoals KuCoin, de beurs achter de grafiek in deze analyse. Dunnere orderboeken nemen gedwongen verkopen minder efficiënt op, en dat verklaart mede waarom de leverage-flush in januari tot een veel diepere daling leidde dan de 26% daling die XMR had geboekt in de eerste vier dagen na zijn top van 14 januari.

De derivatencijfers in dit artikel komen van Coinglass, zoals vermeld in de originele analyse die is gepubliceerd op Crypto News Flash.