SOL-cashstrategie op Kamino verdient $2.190 terwijl Solana deze maand 21% daalt
Belangrijkste punten
- •Een op Kamino gebaseerde strategie die kapitaal aanhield in rendementsposities in plaats van volledig belegd in Solana, verdiende gedurende een maand waarin SOL 21% daalde circa $2.190 aan fees, rente en winst.
- •Het cashgedeelte van de strategie steeg in dezelfde periode met 2%, waardoor hetzelfde kapitaal circa 29% meer SOL kon kopen.
- •Twee geleerde Multiply-posities met het label AUTO/wYLDS boekten samen ongeveer $2.191,69 aan winst, een stijging van circa $455,73 ten opzichte van de eerdere gecombineerde stand van ongeveer $1.735,96.
- •Beide Multiply-posities hadden loan-to-value-ratio's boven de 75%, met latere standen van 76,56% en 75,85%, waardoor onderprijzen en leenvoorwaarden centrale risico's zijn: dalende onderprijswaarden kunnen posities richting gedwongen liquidatie duwen.
- •De analist nam circa $2.200 op van de rekening voor rekeningen en een familiemiddag/diner, terwijl de netto-APY's op het dashboard stegen naar 31,23% en 29,68%, van 28,01% en 26,55% — al garanderen deze standen geen toekomstige rendementen.

Een strategie die kapitaal aanhoudt in rendementsposities op Kamino in plaats van volledig belegd in Solana (SOL), genereerde gedurende een maand waarin SOL met 21% daalde ongeveer $2.190 aan fees, rente en positiewinst, volgens portefeuillecijfers gedeeld door een analist op X.
Terwijl SOL in de periode 21% verloor, steeg het cashgedeelte van de strategie met 2%, waardoor de houder meer koopkracht had voor toekomstige SOL-aankopen. Het portefeuilledashboard van Kamino toonde $2.19K aan fees en rente, naast twee Multiply-posities met een gezamenlijke winst van meer dan $2.190. Beide Multiply-posities hadden loan-to-value (LTV)-standen boven de 75%, waardoor onderprijzen en leenvoorwaarden belangrijke risico's zijn om in de gaten te houden.
De aanpak maakt gebruik van gedecentraliseerde financiering om rendement op vrijliggende middelen te verdienen terwijl wordt gewacht op betere koopmomenten. Die combinatie — rente op gestorte middelen plus geleerde exposure via leningen — is het mechanisme achter de fee-, rente- en winststanden in de dashboardcijfers hieronder. De laatste portefeuillecijfers illustreren hoe de strategie presteerde tijdens een zwakke maand voor SOL.
Cashopbrengsten overtreffen de maandprestatie van SOL
Analist gum op X vergeleek de maanddaling van SOL met de rendementen van cash op Kamino. De post meldde een daling van 21% in SOL tegenover een stijging van 2% van de cashpositie. Volgens de post kon hetzelfde kapitaal daardoor circa 29% meer SOL kopen.
De strategie houdt middelen beschikbaar zonder ze volledig onbenut te laten. In plaats van alles in SOL te beleggen tijdens een dalende markt, zet de strategie ongebruikt kapitaal aan het werk, zodat de houder kan verdienen terwijl wordt gewacht op een aantrekkelijker instapprijs. In dit geval zorgde het rendement op standby-kapitaal, in plaats van markt-timing, voor het koopkrachtverschil over de maand.
De post vermeldde ook een opname van circa $2.200 van de rekening, bestemd voor rekeningen en een diner met familie — een teken dat de opbrengsten buiten de portefeuille zelf werden gebruikt.
De screenshots tonen cijfers van twee opeenvolgende perioden. Het eerdere dashboard toonde circa $1.74K aan fees en rente, terwijl de latere afbeelding laat zien dat dit bedrag tegen 30 oktober ongeveer $2.19K bereikte.
Twee Multiply-posities boeken hogere winst
De latere screenshot vermeldde twee actieve posities met het label AUTO/wYLDS. Eén toonde $1.579,18 aan winst, de andere registreerde $612,51, samen een P&L van ongeveer $2.191,69.
De eerdere screenshot toonde winsten van $1.261,11 en $474,85, samen goed voor circa $1.735,96. Het verschil tussen de twee gecombineerde standen bedraagt ongeveer $455,73.
De portefeuillegrafiek vertoonde in beide perioden een opwaartse beweging. De eerdere weergave besloeg 18 tot en met 24 oktober, terwijl de latere zevendaagse grafiek doorliep tot 30 oktober, met een late stijging gevolgd door een kleine terugval.
De weergegeven netto-APY's stegen eveneens tussen de screenshots. De latere posities toonden 31,23% en 29,68%, tegenover eerder 28,01% en 26,55%. Dit zijn dashboardstanden, geen gegarandeerde rendementen voor toekomstige perioden.
Leverage en beursactiviteit vragen om nauwlettende aandacht
De latere posities hadden LTV-ratio's van 76,56% en 75,85%, tegenover 76,61% en 75,00% in de eerdere screenshot. Deze standen duiden op aanzienlijke leningen tegen het onderpand van de posities, wat risico's met zich meebrengt die verder gaan dan gewoon bezit van activa. Wanneer onderprijzen dalen, kunnen LTV-ratio's oplopen, en afhankelijk van de platformregels kunnen posities die de liquidatiethreshold naderen gedwongen worden gesloten. Wie vergelijkbare opzetten volgt, moet vooral de afstand tussen die LTV-standen en de liquidatiedrempel van het platform in de gaten houden, samen met leenkosten en onderprijzen naarmate de omstandigheden veranderen.
Een Coinglass-beursgrafiek toont Binance bovenaan het linkerpaneel met $167,86 miljoen. Gate volgt met $109,32 miljoen, terwijl OKX $107,90 miljoen registreert. Coinbase en Bitget noteerden respectievelijk $85,18 miljoen en $84,99 miljoen.
Het rechterpaneel toont een alternatieve rangschikking. Coinbase staat bovenaan met $742.650, gevolgd door Binance met $478.930 en Bitstamp met $430.570. Gate staat genoteerd met $371.570 en Kraken verschijnt twee keer.
De grafiek identificeert de gemeten activiteit niet en legt de kleurcodering niet uit. De rode en groene blokken kunnen daarom geen richting aangeven wat betreft kopen, verkopen of liquidatie. Ook kunnen deze beurscijfers niet rechtstreeks worden gekoppeld aan de verdiensten van de Kamino-portefeuille.
De screenshots tonen slechts een korte periode en niet de werkelijke prestatie tijdens een langdurige neerwaartse markt. De werkelijke resultaten hangen af van veranderende rendementen, leenkosten en onderprijzen. Voorwaarden voor opnames en liquidatie blijven ook relevant in het geval van geleerde DeFi-posities.