NieuwsAandelenIntel (INTC) Aandeel: Duikt Ondanks 78% Omzetgroei Datacenter en AI

Intel (INTC) Aandeel: Duikt Ondanks 78% Omzetgroei Datacenter en AI

Auteur: Blockonomi·

Belangrijkste punten

  • •De divisie Data Center en AI van Intel genereerde een derdekwartaalomzet van $7,3 miljard, een stijging van 78% jaar-op-jaar, waarmee het de sterkste groeimotor van het bedrijf werd.
  • •Ondanks een omzetstijging van 21% naar $16,5 miljard daalde de GAAP-nettowinst met 18% naar $3,3 miljard en de verwaterde GAAP-winst per aandeel met 33% naar $0,60, terwijl de non-GAAP-nettowinst met 169% steeg naar $2,8 miljard.
  • •De omzet van Intel Foundry klom met 58% naar $6,7 miljard, terwijl de omzet van de afdeling Client Computing en Physical AI met 5% daalde naar $8,1 miljard door een verzwakte pc-vraag.
  • •Het bedrijf verwacht dat de vertraging op de pc-markt minstens tot het eerste halfjaar van 2027 aanhoudt, terwijl het wijst op sterke vraag naar Xeon-processoren en de noodzaak om de aanbodcapaciteit uit te breiden.
  • •Het Intel-aandeel sloot 3,62% lager op $92,07 en zakte vervolgens na de publicatie van de cijfers met 16,82% naar $76,58 in de handel na beursuren.
Intel (INTC) Aandeel: Duikt Ondanks 78% Omzetgroei Datacenter en AI

Het aandeel Intel (INTC) verloor 3,62% en sloot op $92,07, waarna het na beursuren met 16,82% daalde naar $76,58 — een scherpe verkoopgolf die volgde op de publicatie van de kwartaalcijfers over het derde kwartaal van 2026. De resultaten lieten een sterkere omzet en aanzienlijke groei in de datacenteractiviteiten zien, maar een verzwakte pc-vraag en lagere GAAP-winst drukten op de koers, zelfs terwijl verschillende andere bedrijfsonderdelen verbeteringen boekten. Omdat handel na beursuren buiten de reguliere beursuren plaatsvindt, met minder deelnemers en een lager volume, kunnen koersschommelingen buiten de reguliere uren groter zijn dan tijdens de handelsdag, en kan het niveau waarop het aandeel de volgende reguliere sessie opent afwijken van de koersnotering na beursuren.

Hogere Omzet, Lagere GAAP-winst

Intel rapporteerde een omzet van $16,5 miljard in het derde kwartaal, een stijging van 21% ten opzichte van $13,7 miljard in dezelfde periode een jaar eerder. Het bedrijf genereerde in het kwartaal ook $5,1 miljard aan cash uit operationele activiteiten, wat de financiële prestaties achter de headline-cijfers onderstreept. Ondanks de hogere omzet en verbeterde operationele marges, verkocht de markt het aandeel na de publicatie scherp, waarbij de verzwakte pc-vraag en lagere GAAP-winst opwogen tegen de winsten elders in het portfolio.

De aan Intel toerekenbare GAAP-nettowinst kwam uit op $3,3 miljard, een daling van 18% ten opzichte van $4,1 miljard een jaar eerder. De verwaterde GAAP-winst per aandeel daalde in dezelfde periode met 33% naar $0,60, van $0,90. Het non-GAAP-beeld was aanzienlijk anders: de non-GAAP-nettowinst steeg met 169% naar $2,8 miljard, terwijl de verwaterde non-GAAP-winst per aandeel met 126% klom naar $0,52. Het verschil tussen de twee cijferreeksen weerspiegelt hoe elk ervan is opgebouwd: GAAP-resultaten omvatten alle posten die volgens de standaard boekhoudregels vereist zijn, terwijl non-GAAP-maatstaven posten uitsluiten die het bedrijf classificeert als buiten de kernactiviteiten vallend, wat jaar-op-jaarvergelijkingen in tegenovergestelde richtingen kan sturen.

De GAAP-brutowinstmarge van het bedrijf bereikte 43,0%, tegenover 38,2% een jaar eerder, een verbetering van 4,8 procentpunt. De non-GAAP-brutowinstmarge steeg naar 44,1% van 40,0%, en de non-GAAP-operationele marge nam toe naar 19,6%. Samen wezen deze cijfers op sterkere operationele prestaties in het kwartaal, hoewel de jaar-op-jaar daling van de GAAP-winst een complexer beeld schetste.

Datacenter- en AI-omzet Stijgt 78%

De divisie Data Center en AI van Intel genereerde een derdekwartaalomzet van $7,3 miljard, een stijging van 78% ten opzichte van het voorgaande jaar. Het segment leverde een van de grootste groeibijdragen van het bedrijf, nu de vraag naar rekenkracht in de datacenteractiviteiten bleef groeien, en werd een belangrijke motor achter de totale omzetgroei van Intel in het kwartaal. Het resultaat sluit aan bij een breder patroon in de halfgeleiderindustrie, waarin uitgaven aan datacenter- en AI-infrastructuur een belangrijkere drijfveer van de chipvraag zijn geworden, terwijl de pc-verkopen aan consumenten afzwakken.

De totale omzet van Intel Products bereikte $15,4 miljard, een stijging van 22% vergeleken met het derde kwartaal van 2025. De afdeling Client Computing en Physical AI genereerde daarentegen $8,1 miljard, een daling van 5% jaar-op-jaar. De divergentie onderstreepte het groeiende belang van datacenterproducten voor de totale resultaten van Intel, nu het bedrijf te maken had met zwakkere omstandigheden in zijn traditionele pc-bedrijf.

Intel Foundry rapporteerde een omzet van $6,7 miljard, een stijging van 58% ten opzichte van het voorgaande jaar. De omzet in de categorie All Other daalde met 30% naar $0,7 miljard, en intersegmentele eliminaties verlaagden de gerapporteerde geconsolideerde omzet. Na deze aanpassingen registreerde Intel een totale netto-omzet van $16,5 miljard voor het kwartaal.

Pc-vertraging Legt Extra Druk op de Vooruitzichten

Intel aangaf dat de zwakkere pc-marktomstandigheden een aanhoudende uitdaging vormen, waarbij de vertraging naar verwachting minstens tot het eerste halfjaar van 2027 zal aanhouden. Tegelijkertijd benadrukte het bedrijf de sterke vraag naar zijn Xeon-processoren en de noodzaak om het aanbod te vergroten. Productiecapaciteit en productbeschikbaarheid blijven daarom belangrijke factoren in het vermogen van Intel om aan de klantvraag te voldoen, en ze dienen tevens als belangrijke indicatoren voor de komende kwartalen: hoe snel Intel het aanbod van datacenterproducten kan uitbreiden, en of de klantvraag zich stabiliseert binnen het tijdsbestek dat het management heeft beschreven, zal bepalen welke jaar-op-jaarvergelijkingen het bedrijf hierna tegemoet gaat.

Chief Executive Officer Lip-Bu Tan benadrukte executie, productiecapaciteit en procestechnologie als prioriteiten voor het bedrijf. Chief Financial Officer David Zinsner lichtte de omzet, brutowinstmarge en winstprestaties van het kwartaal toe in vergelijking met de bedrijfsguidance. De vooruitzichten van het wezen op aanhoudende pc-zwakte naast kansen in Intels bredere productportfolio.

De nieuwste resultaten van Intel legden een duidelijke kloof bloot tussen de versnellende datacenteromzet en de dalende pc-gerelateerde verkopen. Hoewel de totale omzet met 21% steeg en Intel Foundry met 58% groeide, daalden zowel de GAAP-nettowinst als de verwaterde winst per aandeel jaar-op-jaar. De verkoop na beursuren maakte duidelijk dat sterke segmentgroei op zichzelf niet voldoende was om een scherpe negatieve reactie op het aandeel na de bekendmaking van de cijfers te voorkomen.

Bron: Blockonomi