Hyperliquid Strategies rapporteert $13,3 mln omzet en $620,6 mln nettoresultaat
Belangrijkste punten
- •Het nettoresultaat van $620,6 miljoen bedroeg ongeveer vijftig keer de kwartaalomzet van $13,3 miljoen; dit verschil wordt verklaard door $803,0 miljoen aan ongerealiseerde $HYPE-winsten onder mark-to-market boekhouding, niet door operationele inkomsten.
- •Van de kwartaalomzet kwam $12,3 miljoen uit staking-beloningen en validatorcommissies op de $HYPE-holdings van het bedrijf, terwijl de resterende $1,0 miljoen werd gegenereerd als rente-inkomsten.
- •Het bedrijf haalde $911 miljoen aan eigen vermogen op en gaf $802 miljoen uit aan extra $HYPE-aankopen, waarmee het bezit eind kwartaal steeg van 29,3 miljoen naar 38,5 miljoen tokens en eind oktober 2026 tot ongeveer 38,9 miljoen.
- •Per 30 september 2026 bedroegen de totale activa $3,764 miljard, waaronder een $HYPE-positie van $3,505 miljard gewaardeerd op $90,99 per token, met nul schulden op de balans.
- •Het nettoresultaat van het ene kwartaal overtrof de $305,5 miljoen van het hele boekjaar 2026, en de ongerealiseerde winsten overtroffen de jaarlijkse $709,9 miljoen — hoewel dergelijke winsten kunnen omslaan als de tokenprijzen dalen.

Hyperliquid Strategies Inc. (NASDAQ: PURR) heeft een kwartaal gerapporteerd waarin de winst ongeveer vijftig keer de omzet bedroeg — een opvallende verhouding die het gevolg is van mark-to-market boekhouding en niet van een wonderbaarlijk verdienmodel. Het bedrijf, dat $HYPE-tokens aanhoudt als kernactivum van zijn treasury, boekte $13,3 miljoen aan omzet over het kwartaal eindigend op 30 september 2026. Het nettoresultaat kwam uit op $620,6 miljoen, grotendeels aangedreven door ongerealiseerde winsten op zijn tokenbezit.
Waar de omzet vandaan kwam
Van de $13,3 miljoen aan kwartaalomzet kwam $12,3 miljoen uit staking-beloningen en validatorcommissies die werden verdiend op de $HYPE-holdings van het bedrijf, terwijl de resterende $1,0 miljoen werd gegenereerd als rente-inkomsten.
Ongerealiseerde winsten dreven het eindresultaat
Het bedrijf registreerde $803,0 miljoen aan netto ongerealiseerde winsten op zijn $HYPE-positie tijdens het kwartaal. Omdat er geen tokens werden verkocht, bestaat de waardestijging alleen op papier — maar toch stroomt deze door in het nettoresultaat, aangezien de boekhoudregels vereisen dat deze activa worden gewaardeerd tegen de huidige prijs. Deze mark-to-market behandeling is inmiddels standaard voor bedrijven die digitale activa aanhouden, en daarom kunnen hun kwartaalresultaten sterk schommelen met de tokenprijzen, zelfs wanneer de dagelijkse bedrijfsvoering ongewijzigd is.
Hyperliquid Strategies verwerkte tevens $15,3 miljoen aan niet-contante kosten verbonden aan een equity-faciliteit en boekte een belastingvoorziening van $172,3 miljoen, die een flinke hap uit de papieren meevaller nam.
Een treasury in koopwoede
Het kwartaal draaide niet alleen om het toekijken hoe tokens in waarde stegen. Het bedrijf haalde $911 miljoen aan eigen vermogen op en gaf $802 miljoen daarvan uit aan de aankoop van extra $HYPE.
Die aankopen brachten het bezit van 29,3 miljoen tokens naar 38,5 miljoen aan het einde van het kwartaal — een toename van ongeveer 9,2 miljoen tokens in drie maanden. Eind oktober 2026 was de treasury verder gegroeid tot ongeveer 38,9 miljoen $HYPE.
De balans in het kort
Per 30 september 2026 bedroegen de totale activa $3,764 miljard, waarvan $3,505 miljard bestond uit de $HYPE-positie, gewaardeerd op $90,99 per token. De balans toonde eveneens nul schulden en $3,403 miljard aan eigen vermogen.
Hoe het kwartaal zich verhoudt tot FY2026
Het boekjaar 2026, dat eindigde op 30 juni, leverde een nettoresultaat op van $305,5 miljoen, grotendeels gedreven door $709,9 miljoen aan ongerealiseerde $HYPE-winsten. Eén enkel kwartaal meer dan verdubbelde daarmee de winst van het hele voorgaande boekjaar en overtrof de totale ongerealiseerde winsten van het volledige jaar.
Hyperliquid Strategies begon FY2026 met ongeveer 12,5 miljoen $HYPE en eindigde met 29,3 miljoen. Het bedrijf houdt nu ruim drie keer zijn startpositie aan.
Achtergrond van het bedrijf
Het bedrijf kwam tot stand via een fusie in 2025 tussen een biotechbedrijf en strategische investeerders, met als doel een beursgenoteerd voertuig op te richten voor het opbouwen van een $HYPE-positie. Het heeft zich sindsdien gepositioneerd als de grootste digitale-asset treasury gericht op een ander activum dan Bitcoin of Ethereum. De meeste beursgenoteerde bedrijven die crypto-treasurystrategieën hebben omarmd, richtten zich op Bitcoin of Ethereum, waardoor het tokengerichte model van PURR een aparte variant op die aanpak is.
Wat dit betekent voor aandeelhouders en $HYPE
De $12,3 miljoen aan staking- en validatorinkomsten is de enige inkomstenstroom van het bedrijf die terugkeert, ongeacht waar $HYPE handelt. De $803,0 miljoen aan winst die dit kwartaalresultaat aandreef, kan net zo snel omslaan als de koers van de token daalt. Deze dynamiek betekent ook dat kwartaal-op-kwartaalvergelijkingen bij treasurybedrijven net zo veel zeggen over het koersverloop van de token als over de bedrijfsvoering.
De kapitaalronde verdient eveneens aandacht. Het uitgeven van $911 miljoen aan eigen vermogen om tokens te kopen vergroot de treasury, maar vergroot ook het aantal uitstaande aandelen. Of aandeelhouders uiteindelijk beter af zijn, hangt af van hoeveel $HYPE elk aandeel uiteindelijk vertegenwoordigt — niet alleen van de totale omvang van de positie.
Zonder geldschieters om terug te betalen, staat het bedrijf onder minder druk om tokens te verkopen tijdens een neergang.
Voor het $HYPE-ecosysteem is een koper die $802 miljoen inzet in één kwartaal moeilijk te negeren. De voortgezette aankopen tot eind oktober duiden erop dat de strategie nog steeds in beweging is. Aankomende filings zullen uitwijzen of de staking- en validatorinkomsten meegroeien met de vergrote positie, hoe de $HYPE-blootstelling per aandeel zich ontwikkelt naarmate het aantal aandelen groeit, en of de aankopen zich voortzetten na oktober.