NieuwsCryptoHyperliquid Strategies vraagt Amerikaanse FCM-registratie aan na kwartaalwinst van $620,6 miljoen

Hyperliquid Strategies vraagt Amerikaanse FCM-registratie aan na kwartaalwinst van $620,6 miljoen

Auteur: Blockonomi·

Belangrijkste punten

  • •Hyperliquid Strategies heeft een aanvraag ingediend om een dochteronderneming te registreren als Amerikaanse futures commission merchant; bij goedkeuring kan het bedrijf Amerikaanse klantrekeningen beheren voor permissioned markten op Hyperliquid onder het onlangs aangekondigde HIP-3-framework.
  • •Het bedrijf boekte een kwartaalnettowinst van $620,6 miljoen, die voornamelijk bestond uit $803,0 miljoen aan ongerealiseerde HYPE-winsten, naast $12,3 miljoen aan staking-opbrengsten en validatorcommissies.
  • •Het bedrijf haalde $911 miljoen aan eigen kapitaal op in het kwartaal en zette $802 miljoen in, waaronder $785 miljoen voor de aankoop van circa 9,1 miljoen HYPE-tokens en $17 miljoen voor de terugkoop van 2,7 miljoen PURR-aandelen.
  • •De HYPE-bezittingen stegen van 29,3 miljoen tokens op 30 juni naar circa 38,9 miljoen per 28 oktober, gaccumuleerd tegen een gemengde kostprijs van $56,35 per token, tegenover de waardering van $90,99 per token op de balans van 30 september.
  • •Per 30 september had het bedrijf totale activa van $3.764,3 miljoen, waaronder $3.505,3 miljoen in HYPE, geen schulden, en werd de validator met Unit de grootste validator op het netwerk buiten de Foundation.
Hyperliquid Strategies vraagt Amerikaanse FCM-registratie aan na kwartaalwinst van $620,6 miljoen

Hyperliquid Strategies Inc. (NASDAQ: PURR), het grootste beursgenoteerde HYPE-treasurybedrijf, heeft een aanvraag ingediend om een dochteronderneming te registreren als Amerikaanse futures commission merchant (FCM), volgens de kwartaalresults over het derde kwartaal die eindigde op 30 september 2026. Als de registratie wordt goedgekeurd, zou de dochteronderneming Amerikaanse klantrekeningen beheren voor permissioned markten op Hyperliquid.

Het gelijktijdig gepubliceerde kwartaalrapport toonde een nettowinst van $620,6 miljoen, die voornamelijk werd gedreven door ongerealiseerde winsten op de HYPE-bezittingen van het bedrijf. In dezelfde periode haalde het bedrijf $911 miljoen aan eigen kapitaal op en gebruikte het merendeel daarvan voor de aankoop van circa 9,1 miljoen HYPE-tokens.

FCM-aanvraag gericht op Amerikaanse klanten

De aanvraag werd ingediend via een dochteronderneming van Hyperliquid Strategies. CEO David Schamis ging in de resultatenpublicatie in op de aanvraag. "We hebben dit kwartaal $802 miljoen ingezet en een aanvraag ingediend om een futures commission merchant te worden", aldus Schamis. "Die twee stappen zijn dezelfde inzet."

FCM's vervullen een duidelijk omschreven rol in de Amerikaanse derivatenmarkten: ze werven of accepteren orders voor futurescontracten en beheren klantrekeningen, en registratie bij de Commodity Futures Trading Commission (CFTC) is de weg naar die status. Omdat Amerikaanse klantrekeningen voor futures-handel doorgaans worden beheerd door geregistreerde FCM's, zou goedkeuring de doorslaggevende stap zijn voor toegang van Amerikaanse klanten tot het platform.

De in de aanvraag genoemde permissioned markten zouden opereren onder HIP-3*, een framework dat Hyperliquid onlangs aankondigde. Deze upgrade stelt deployers in staat om permissioned markten te bouwen en te lanceren op de onchain-infrastructuur van het netwerk, waarbij onafhankelijke exploitanten elke markt op een compliant manier beheren, terwijl de onderliggende chain een neutrale infrastructuurlaag blijft.

Het bedrijf wees erop dat er geen zekerheid bestaat over het tijdstip of de uitkomst van de aanvraag. Daarmee zijn toezichtsgoedkeuring en de komst van HIP-3-permissioned markten de twee ontwikkelingen om te volgen op het gebied van toegang vanuit de VS.

Kwartaalwinst gedreven door HYPE-winsten

Hyperliquid Strategies rapporteerde een nettowinst van $620,6 miljoen over het kwartaal, waarbij de netto ongerealiseerde winsten op HYPE-tokens met in totaal $803,0 miljoen het grootste onderdeel van het resultaat vormden. Het bedrijf verdiende daarnaast $12,3 miljoen aan staking-opbrengsten en validatorcommissies.

De samenstelling van het resultaat weerspiegelt de boekhouding van een treasurybedrijf: doordat de activa direct in de token worden aangehouden, bewegen de gerapporteerde winsten vooral mee met de marktwaarde van HYPE in plaats van met operationele omzet, zoals blijkt uit $803,0 miljoen aan ongerealiseerde winsten tegenover $12,3 miljoen aan staking- en validatorinkomsten.

Verschillende kosten deden een deel van die winsten teniet. De voorziening voor inkomstenbelastingen bedroeg $172,3 miljoen, en het bedrijf boekte $15,3 miljoen aan kosten, voornamelijk samenhangend met niet-contante lasten verbonden aan zijn committed equity facility.

De totale activa bedroegen $3.764,3 miljoen per 30 september. Van dat bedrag was $3.505,3 miljoen belegd in HYPE-tokens, gewaardeerd op $90,99 per token. Het eigen vermogen van de aandeelhouders bedroeg $3.403,0 miljoen, en het bedrijf had geen schulden.

Treasury-bezittingen blijven groeien

Het bedrijf zette $802 miljoen in tijdens het kwartaal. Daarvan ging $785 miljoen naar de aankoop van circa 9,1 miljoen HYPE-tokens, terwijl nog eens $17 miljoen werd gebruikt voor de terugkoop van 2,7 miljoen PURR-aandelen.

Daardoor stegen de bezittingen van 29,3 miljoen tokens op 30 juni naar 38,5 miljoen op 30 september. Per 28 oktober had Hyperliquid Strategies $1.583,2 miljoen ingezet om circa 25,9 miljoen HYPE te accumuleren, waarmee de totale bezittingen uitkwamen op ongeveer 38,9 miljoen HYPE tegen een gemengde kostprijs van $56,35 per token. Die gemengde kostprijs valt te vergelijken met de waardering van $90,99 per token die op 30 september op de balans werd gehanteerd voor de HYPE-bezittingen.

De Hyperliquid Strategies x Unit-validator is nu de grootste validator op het netwerk buiten de Foundation.

Bij de groei van het protocol zei Schamis: "Hyperliquid wint de onderdelen van onchain finance die echte fees genereren." Hij voegde eraan toe dat bijna al die waarde via programmatische buybacks terugvloeit naar HYPE-houders.

Het bedrijf heeft in totaal $1.578,4 miljoen opgehaald via zijn committed equity facility tegen een gemiddelde prijs van $10,36 per aandeel.

De volledige resultaten zijn bekendgemaakt in de officiële resultatenpublicatie van het bedrijf: Hyperliquid Strategies Inc. Reports Financial Results for the Quarter Ended September 30, 2026.