Hut 8 Corp. (HUT) Aandeel Stijgt 15% dankzij 7.859 MW Pipeline en $1,3 Miljard Jaarlijkse NOI-Doelstelling die AI-Expansie Aandrijven
Belangrijkste punten
- •Hut 8 tekende een tweede lease van 352 MW voor Fase 2 op de Beacon Point-campus, waarmee de verwachte basiscontractwaarde van de locatie uitkomt op circa $19,6 miljard en de twee fasen naar verwachting circa $1,3 miljard aan gemiddelde jaarlijkse netto bedrijfsopbrengst genereren.
- •Het bedrijf meldde eind september een ontwikkelingspipeline van circa 7.859 MW, bestaande uit 3.300 MW in due diligence, 3.180 MW onder exclusiviteit, 49 MW in ontwikkeling en 1.330 MW al in aanbouw.
- •De kwartaalomzet daalde naar $71,1 miljoen van $83,5 miljoen een jaar eerder, maar de nettowinst steeg naar $189,5 miljoen, mede dankzij $413,8 miljoen aan vooral ongerealiseerde winsten op digitale assets.
- •Hut 8 verkreeg een vierjarige senior secured revolving credit facility van $1,07 miljard en verhoogde de autorisatie voor aandeleninkoop naar $1 miljard, met een cumulatieve inkoop van circa $250 miljoen.
- •Het bedrijf kwam overeen twee geëlektrificeerde datacenterlocaties in West-Texas te verwerven voor maximaal $180 miljoen via een Chapter 11-verkoopproces met gelieerde ondernemingen van Poolin Technology, met tot 230 MW aan nuts-capaciteit bij volledige elektrificatie.

De aandelen van Hut 8 Corp. (HUT) sloten woensdag 15,90% hoger op $63,75 nadat het bedrijf kwartaalcijfers presenteerde die uitbreiding van de AI-infrastructuuractiviteiten, groeiende ontwikkelcapaciteit en aanzienlijke langetermijnleaseverplichtingen lieten zien. De stijging volgde op een pre-marktsessie waarin het aandeel 12,08% was gedaald naar $56,05.
Hut 8, een Bitcoin-miner die zich uitbreidt naar AI-datacenterinfrastructuur, meldde circa 7.859 MW in zijn ontwikkelingspipeline voor het kwartaal dat eindigde op 30 september 2026, samen met een tweede grote lease op de Beacon Point-campus, uitgebreide financieringscapaciteit en omvangrijke aandeleninkopen. De omvang van die openbaarmakingen illustreert de schaal van de koerswijziging van het bedrijf: de huidige omzet komt nog overweldigend van compute-activiteiten, terwijl de leaseovereenkomsten en pipelinegroei de basis leggen voor gecontracteerde AI-datacenterinkomsten in de komende jaren.
Tweede Beacon Point Lease Duwt Contractwaarde Naar $19,6 Miljard
Hut 8 versterkte zijn AI-infrastructuuractiviteiten gedurende het kwartaal door een tweede lease van 352 MW te tekenen op de Beacon Point-campus. De overeenkomst omvat Fase 2 en vertegenwoordigt circa $9,8 miljard aan verwachte basiscontractwaarde, waarmee de gecontracteerde capaciteit en de verwachte jaarlijkse netto bedrijfsopbrengst van de campus toenemen. Met deze toevoeging vertegenwoordigt Beacon Point nu circa $19,6 miljard aan verwachte basiscontractwaarde.
De twee Beacon Point-fasen vertegenwoordigen circa $1,3 miljard aan verwachte gemiddelde jaarlijkse netto bedrijfsopbrengst. De overeenkomsten zijn gestructureerd op triple-net-, take-or-pay-basis, wat betekent dat klanten betalen voor gecontracteerde capaciteit ongeacht het gebruik, ter ondersteuning van de gecontracteerde omzetverplichtingen van het bedrijf. Die structuur is een kenmerk van grootschalige datacenterleasing: het verlegt het gebruiksrisico naar de huurder en zet elektriciteitscapaciteit om in langetermijn-gecontracteerde omzet. Over de volledige AI-datacenterportfolio verwacht Hut 8 circa $26,6 miljard aan totale basiscontractwaarde.
De bouw ging in deze periode vooruit op zowel River Bend als Beacon Point. Het bedrijf richt zich op de eerste oplevering van een datahal op River Bend in het tweede kwartaal van 2027, terwijl Beacon Point Fase 1 wordt opgeleverd in het derde kwartaal van 2027 en Fase 2 in het tweede kwartaal van 2028.
7.859 MW Ontwikkelingspipeline Ondersteunt Expansiestrategie Hut 8
Hut 8 meldde eind september 7.859 MW in zijn ontwikkelingspipeline. Het totaal omvatte 3.300 MW in due diligence, 3.180 MW onder exclusiviteit en 49 MW in ontwikkeling, terwijl 1.330 MW de bouwfase was ingegaan binnen de AI-datacenterportfolio. De faseaanduidingen tonen een progressie: locaties gaan van evaluatie en onderhandeling naar actief ontwerp en bouw naarmate stroomtoegang, vergunningen en andere voorwaarden worden geregeld, en dergelijke capaciteit genereert doorgaans pas omzet wanneer deze is gebouwd, van stroom voorzien en gecontracteerd.
De capaciteit onder exclusiviteit nam gedurende het kwartaal toe met 1.300 MW. Het bedrijf sloot ook overeenkomsten voor de overname van twee geëlektrificeerde datacenterlocaties in West-Texas, die bij volledige elektrificatie tot 230 MW aan nuts-capaciteit bieden, onder voorbehoud van goedkeuringen en infrastructuurontwikkeling. Hut 8 verwacht dat de overnames tot $180 miljoen kosten; de transactie omvat gelieerde ondernemingen van Poolin Technology via een Chapter 11-verkoopproces. Hoe snel de due diligence- en exclusiviteitscapaciteit wordt omgezet in bouw, samen met de afronding van de overnames in West-Texas, zal een van de duidelijkste maatstaven voor de uitvoering zijn.
Op River Bend voltooide het bedrijf tijdens het kwartaal de staalconstructies en funderingen van alle vier de datahallen.
Omzet Daalt maar Nettowinst Stijgt dankzij Winsten op Digitale Assets
Hut 8 realiseerde $71,1 miljoen aan omzet voor de drie maanden die eindigden op 30 september 2026, een daling van $83,5 miljoen in dezelfde periode een jaar eerder. Compute-activiteiten leverden het grootste deel, $68,4 miljoen, terwijl de segmenten Power en Digital Infrastructure respectievelijk $1,3 miljoen en $1,4 miljoen genereerden.
De nettowinst steeg naar $189,5 miljoen van $50,6 miljoen in het kwartaal daarvoor. Het resultaat omvatte $413,8 miljoen aan vooral ongerealiseerde winsten op digitale assets. Omdat die winsten vooral ongerealiseerd waren, weerspiegelen ze veranderingen in de marktwaarde van de digitale asset-bezit van het bedrijf in plaats van afgeronde verkopen — een onderscheid dat het bedrijf zelf maakt door Adjusted EBITDA te rapporteren met en zonder de mark-to-market-effecten van digitale assets. De Adjusted EBITDA kwam uit op $33 miljoen, tegen $30,5 miljoen in dezelfde periode vorig jaar, terwijl de Adjusted EBITDA inclusief mark-to-market-winsten op digitale assets uitkwam op $350,3 miljoen.
Hut 8 Breidt Kapitaalstrategie Uit met Kredietfaciliteit van $1,07 Miljard en Inkoop van $1 Miljard
Hut 8 versterkte tijdens de periode ook zijn financieringspositie met een vierjarige senior secured revolving credit facility van $1,07 miljard. De faciliteit biedt extra financieringsflexibiliteit zonder directe uitgifte van aandelen of uitstaande leningen te vereisen.
Het bedrijf kocht tijdens het kwartaal voor $74,7 miljoen aan eigen aandelen in, met behulp van de opbrengsten uit Bitcoin-verkopen. Na afloop van het kwartaal kocht het nog eens $175,3 miljoen in en verhoogde de autorisatie voor inkoop naar $1 miljard, waarmee de cumulatieve inkoop onder het programma uitkwam op circa $250 miljoen. Met 1.330 MW al in aanbouw en opleverdoelen vanaf 2027 zijn de kredietfaciliteit en de vergrote inkoopautorisatie de twee instrumenten — externe financiering en aandeelhoudersrendement — die de kapitaalallocatie van het bedrijf vormgeven nu de bouwuitgaven doorgaan.
Hut 8 meldde ook circa $6,6 miljard aan contant geld, beperkt beschikbaar geld en beperkte kortlopende beleggingen per 30 september 2026. Beperkte saldi zijn gereserveerd voor specifieke doeleinden en niet vrij inzetbaar, een nuance die relevant is bij het afwegen van die omvangrijke liquiditeitspost tegen kortetermijnverplichtingen.