Coinbase Boekt Hogere Winsten Ondanks Dalende Omzet
Belangrijkste punten
- •De nettowinst van Coinbase over het derde kwartaal van 2026 steeg 66% jaar op jaar naar $719 miljoen, al kwam $715 miljoen daarvan uit winsten op de eigen cryptocurrency-bezit, met een aangepaste nettowinst van slechts $78 miljoen.
- •De totale omzet van $1,22 miljard daalde 35% jaar op jaar doordat het spot-handelsvolume met 8% daalde naar $134,5 miljard, maar het cryptomarktaandeel van Coinbase steeg naar 10,7%, de vierde opeenvolgende kwartaalstijging.
- •Voorspellingsmarkten kwamen boven de $200 miljoen aan jaarlijkse omzet uit, ongeveer twee keer zo snel als in het vorige kwartaal, terwijl het aantal dagelijkse gebruikers met meer dan 60% toenam.
- •De omzet uit abonnementen en diensten bereikte $570 miljoen, goed voor 49% van de netto-omzet, ondersteund door een stijging van 24% jaar op jaar in betaalde Coinbase One-abonnementen en een stablecoin-omzet van $307 miljoen.
- •Bernstein handhaafde zijn Outperform-rating en $250 koersdoel voor Coinbase, terwijl William Blair een Outperform-rating behield met een geschatte waarde van ongeveer $240.

Coinbase Global meldde een nettowinst van $719 miljoen voor het derde kwartaal van 2026, een stijging van 66% ten opzichte van $433 miljoen een jaar eerder, terwijl zwakkere handelsactiviteit de omzet drukte. Het bedrijf publiceerde de resultaten op 29 oktober.
De totale omzet bedroeg $1,22 miljard, onveranderd ten opzichte van het vorige kwartaal maar 35% lager dan in dezelfde periode vorig jaar. Groei in voorspellingsmarkten en in abonnements- en dienstverlening leverde Coinbase extra inkomstenbronnen op. De tegenstelling tussen stijgende winst en dalende omzet laat zien hoeveel van de winst dit kwartaal afhing van de waarde van de eigen cryptobindingen van Coinbase in plaats van van de handel door klanten.
Crypto-investeringswinsten Verhogen Nettowinst
De gerapporteerde nettowinst van Coinbase omvatte $715 miljoen aan winsten op cryptocurrency-investeringen. Exclusief investeringswinsten en andere correcties meldde het bedrijf een aangepaste nettowinst van $78 miljoen. Onder fair value-boekhouding stromen koerswijzigingen in cryptobindingen direct door in de gerapporteerde winst, wat verklaart waarom het bedrijf ook aangepaste cijfers publiceert die deze schommelingen eruit filteren.
De aangepaste winst vóór interesten, belastingen, afschrijvingen en amortisatie (EBITDA) bereikte $333 miljoen, een stijging van 60% ten opzichte van het tweede kwartaal. Coinbase boekte zijn vijftiende opeenvolgende kwartaal met een positieve aangepaste EBITDA.
De SEC-filing van het bedrijf bevatte de financiële resultaten.
Voorspellingsmarkten Voegen Omzet Toe
Coinbase meldde dat voorspellingsmarkten boven de $200 miljoen aan jaarlijkse omzet uitkwamen, ongeveer twee keer zo snel als in het vorige kwartaal. Het aantal dagelijkse gebruikers van deze producten steeg in het kwartaal met meer dan 60%.
"Voorspellingsmarkten zijn een van de snelst groeiende producten in de geschiedenis van Coinbase", aldus ceo Brian Armstrong.
Met deze producten kunnen gebruikers contracten verhandelen over de uitkomst van echte gebeurtenissen. De bredere sector van voorspellingsmarkten trok ook aandacht nadat de NBA een overeenkomst over voorspellingsmarkten sloot met federale toezichthouders en handelsplatformen.
Het aantal betaalde Coinbase One-abonnementen steeg 24% ten opzichte van een jaar eerder. De omzet uit abonnementen en diensten bereikte $570 miljoen, goed voor 49% van de netto-omzet — wat betekent dat bijna de helft van de netto-omzet van het bedrijf nu buiten handelskosten om komt.
Derivatenvolume Daalt Terwijl Marktaandeel Stijgt
Coinbase verwerkte ongeveer $986 miljard aan derivatenhandelsvolume, een daling van 7% ten opzichte van het vorige kwartaal. Daarnaast introduceerde Crypto.com deze week rond-de-klok Amerikaanse derivatencontracten voor in aanmerking komende handelaren, wat de concurrentie in de sector vergroot.
Het spot-handelsvolume daalde 8% naar $134,5 miljard. Ondanks de lagere activiteit steeg het marktaandeel van Coinbase in het cryptocurrency-handelsvolume naar 10,7%, de vierde opeenvolgende kwartaalstijging. Marktaandeel wordt nauwlettend gevolgd als maatstaf voor de concurrentiepositie wanneer de totale handelsactiviteit afneemt.
Analisten van Bernstein schatten dat voorspellingsmarkten en derivaten ongeveer een kwart van de transactie-omzet vertegenwoordigden. De totale transactie-omzet bedroeg $590 miljoen, terwijl lagere spot-activiteit de handelskosten bleef drukken.
Stablecoin-omzet Ondersteunt Dienstenactiviteiten
De stablecoin-omzet bereikte $307 miljoen, een stijging van 5% ten opzichte van het tweede kwartaal. Inclusief $21 miljoen verdiend op zakelijke USDC-saldi kwam het gecombineerde bedrag uit op $328 miljoen. Het gemiddelde USDC-bedrag dat via Coinbase-producten werd aangehouden bereikte $22 miljard.
Ook de concurrentie in aan de dollar gekoppelde digitale valuta hield aan. Ripple en Robinhood schetsten afzonderlijk plannen voor RLUSD, een andere stablecoin, nu bedrijven gerelateerde diensten uitbreidden.
Bernstein handhaafde zijn Outperform-rating en $250 koersdoel. William Blair behield eveneens een Outperform-rating en schatte een waarde van ongeveer $240.
Hoe de mix van handels- en niet-handelsomzet van het bedrijf zich in de komende kwartalen ontwikkelt, en of de winsten in marktaandeel aanhouden nu concurrenten hun derivatenaanbod uitbreiden, behoren tot de ontwikkelingen om in de komende resultaten in de gaten te houden.
Bron: CoinCentral