Coherent Corp. (COHR) daalt 6% ondanks 50% omzetgroei en 80% winstgroei in Q1
Belangrijkste punten
- •De omzet van Coherent in het eerste fiscale kwartaal bereikte $2,37 miljard, een stijging van 49,9% jaar-op-jaar en 15,9% kwartaal-op-kwartaal, met een pro forma groei van 56%.
- •De niet-GAAP verdunde winst per aandeel steeg met circa 80% naar $2,09 en de GAAP brutomarge verbeterde met 254 basispunten naar 39,1%.
- •De aandelen daalden met 5,98% naar $195,09 in de gewone handel ondanks de sterke resultaten, alvorens met 2,76% te herstellen naar $200,56 in de voorbeurs.
- •Het bedrijf verwacht een pro forma omzetgroei van meer dan 60% voor het fiscale jaar 2027, waarbij CEO Jim Anderson AI-infrastructuur en productiecapaciteit noemt als belangrijkste drijfveren.
- •Coherent streeft ernaar om vóór het einde van 2028 een niet-GAAP brutomarge van meer dan 45% te behalen in één kwartaal, ondersteund door prijsverbeteringen en strengere kostenbeheersing.

De aandelen van Coherent Corp. (NYSE: COHR) daalden met 5,98% naar $195,09 in de gewone handel, zelfs toen het fotonica- en materialenbedrijf sterke omzet- en winstgroei rapporteerde over zijn eerste fiscale kwartaal dat eindigde op 30 september 2026. Het aandeel herstelde in de voorbeurs met 2,76% naar $200,56. De verkoopdruk stond in scherp contrast met de onderliggende resultaten, die een omzetstijging van 50% jaar-op-jaar en een stijging van 80% in de aangepaste winst per aandeel omvatten.
Omzet stijgt 50% doordat AI-vraag de groei ondersteunt
Coherent rapporteerde een omzet van $2,37 miljard voor het kwartaal, een stijging van 49,9% ten opzichte van de $1,58 miljard in dezelfde periode vorig jaar. De omzet klom ook met 15,9% ten opzichte van de $2,05 miljard in het voorgaande kwartaal, wat zowel kwartaal-op-kwartaal- als jaar-op-jaargroei betekende.
Op pro forma basis groeide de omzet met 56% jaar-op-jaar. De gevestigde bedrijfsactiviteiten dreven het grootste deel van de groei, terwijl nieuwere groeisegmenten begonnen bij te dragen aan de omzet. Sterke vraag naar optische connectiviteit ondersteunde de prestaties van het bedrijf binnen haar fotonica-activiteiten. Hoeveel deze nieuwere segmenten in de komende kwartalen aan de omzet zullen bijdragen, is een cijfer om in de gaten te houden naarmate het fiscale jaar vordert.
Coherent levert optische technologie en materialen voor communicatie, industriële toepassingen en geavanceerde computerinfrastructuren. De continue uitbouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie verhoogt voortdurend de vraag naar snellere gegevensoverdracht. Als gevolg daarvan creëert de sectorbrede overgang van koperen verbindingen naar optische technologie extra kansen voor de producten van het bedrijf.
Winst stijgt 80% naarmate de winstmarges groeien
Coherent rapporteerde een niet-GAAP verdunde winst per aandeel van $2,09, een stijging ten opzichte van $1,16 een jaar eerder, een toename van circa 80% die een sterkere operationele prestatie binnen het bedrijf weerspiegelde. De GAAP verdunde winst bereikte $1,90, vergeleken met $1,19 in het kwartaal van het voorgaande jaar.
De winstgevendheid verbeterde op beide boekhoudkundige basis. De GAAP brutomarge van het bedrijf steeg naar 39,1%, een stijging van 254 basispunten jaar-op-jaar, terwijl de niet-GAAP brutomarge bereikte naar 40,6%, vergeleken met 38,7% in het overeenkomstige kwartaal. Verbeteringen in de prijsstelling en kostenbesparingen hebben de marges versterkt, ondanks stijgende operationele kosten.
De GAAP operationele winst steeg met 45,9% naar $378 miljoen, terwijl de niet-GAAP operationele winst uitkwam op $550 miljoen. De niet-GAAP operationele marge breidde uit naar 23,2%, vergeleken met 19,5% een jaar eerder. De winsten weerspiegelden een sterkere operationele hefboom, aangezien de omzetgroei verscheidene onderliggende kostenstijgingen overtrof.
Coherent behoudt sterke groeiverwachting voor fiscaal jaar 2027
Vooruitkijkend verwacht Coherent een pro forma omzetgroei van meer dan 60% voor het fiscale jaar 2027, ondersteund door een groeiende vraag naar optische connectiviteit. Chief Executive Jim Anderson identificeerde AI-infrastructuur en productiecapaciteit als belangrijke groeifactoren. Het bedrijf verwacht ook dat nieuwere bedrijfsssegmenten een groeiend aandeel van de omzet zullen bijdragen naarmate de productie opschalt.
Chief Financial Officer Sherri Luther schetste plannen voor verdere verbetering van de brutomarge. Coherent streeft ernaar om een niet-GAAP brutomarge van meer dan 45% te behalen in één kwartaal vóór het einde van 2028. Het management koppelde dit doel aan voortgezette prijsverbeteringen, strengere kostenbeheersing en winsten in operationele efficiëntie.
Deze genoemde benchmarks bieden concrete richtpunten voor de komende kwartalen: pro forma omzetgroei gemeten aan de drempel van 60% voor het volledige jaar, kwartaalbrutomarges op weg naar de niet-GAAP-doelstelling van 45%, en het omzetaandeel dat door nieuwere segmenten wordt bijgedragen naarmate de productie opschalt.
Ondanks de sterke resultaten stond het aandeel onder verkoopdruk tijdens de gewone handelssessie, voordat de voorbeursactiviteit een gedeeltelijk herstel liet zien. De gemengde handelsprestaties stonden in contrast met de omzetuitbreiding, de sterkere winstgevendheid en de ambitieuze groeiverwachting voor fiscaal jaar 2027 van het bedrijf.