Circle boekt Q3-omzetgroei dankzij ARC-tokensale van $182 miljoen nu onchain-volume van USDC $13,9 biljoen bereikt
Belangrijkste punten
- •De totale omzet en reserve-inkomsten van Circle bereikten in Q3 2026 $865 miljoen, een stijging van 17% op jaarbasis, grotendeels gedreven door overige inkomsten die met 627% stegen naar $207 miljoen.
- •De ARC-tokenvoordeelverkoop droeg $182 miljoen bij aan de kwartaalomzet, en Arc lanceerde op 16 september op het publieke mainnet met deelname van meer dan 100 institutionele en ecosysteem-bouwers.
- •Het onchain-transactievolume van USDC groeide met 49% op jaarbasis naar $13,9 biljoen, terwijl de USDC in omloop aan het einde van het kwartaal op $73,9 miljard stond.
- •De reserve-inkomsten daalden met 8% doordat het rendement op reserves met 61 basispunten zakte naar 3,5%, en het marktaandeel van Circle in stablecoins met fiat-ondersteuning zakte 183 basispunten naar 27%.
- •Circle gaf een prognose voor 2026 voor overige inkomsten van $310 miljoen tot $330 miljoen en nam een meerjarige doelstelling aan van 40% samengestelde jaarlijkse groei in USDC-circulatie.

De resultaten van Circle over het derde kwartaal wijzen op een bedrijf dat steeds minder afhankelijk wordt van reserve-inkomsten. De stablecoin-uitgever meldde vertrouwen in zowel de omzet als de winst, met de ARC-tokenvoordeelverkoop die de omzet een boost gaf en de USDC-activiteit die zich verder onchain verdiepte. Tot de kopijffcijfers van het kwartaal behoren: een extra $182 miljoen opgehaald in de ARC-tokenvoordeelverkoop, een onchain-transactievolume van USDC dat bijna 50% op jaarbasis steeg naar $13,9 biljoen, reserve-inkomsten die met 8% daalden, en het marktaandeel van USDC dat het kwartaal afsloot op 27%.
ARC-tokenvoordeelverkoop voegt $182 miljoen toe aan omzetmix
Circle meldde een totale omzet en reserve-inkomsten van $865 miljoen in Q3 2026, een stijging van 17% ten opzichte van een jaar eerder. Een groot deel van die groei kwam uit overige inkomsten, die met 627% stegen naar $207 miljoen. Van dat bedrag werd $182 miljoen toegewezen aan de ARC-tokenvoordeelverkoop.
De netto-inkomsten uit lopende activiteiten stegen met 5% ten opzichte van een jaar eerder naar $226 miljoen. De aangepaste EBITDA groeide met 85% op jaarbasis naar $317 miljoen en de verwaterde winst per aandeel steeg naar $0,84, tegenover $0,64 een jaar eerder, volgens het Q3 2026 earnings release van Circle. De resultaten wijzen op een omzetmix die steeds verder gediversifieerd raakt buiten de reserve-inkomsten.
Arc mainnet-lanceuring reikt verder dan stablecoin-activiteiten
Arc lanceerde op 16 september op het publieke mainnet met deelname van meer dan 100 institutionele en ecosysteem-bouwers, wat een uitbreiding markeert van het netwerk voorbij de kernactiviteiten van Circle rond stablecoins. Circle bracht ook de eerste 10 miljard ARC-tokens uit. Beveiliging, nut en governance zijn de belangrijkste kenmerken van de token naarmate Arc in 2027 richting een proof-of-stake-model beweegt, wat de volgende grote technische mijlpaal van het netwerk vormt.
De tokensale biedt Circle een extra inkomstenstroom buiten de traditionele economie die gekoppeld is aan de reserves van USDC, wat de aangekondigde verschuiving van het bedrijf naar minder afhankelijkheid van reserve-inkomsten versterkt.
Onchain-volume van USDC springt naar $13,9 biljoen
Ondanks zwakkere economische omstandigheden in het reservebedrijf hield de USDC-activiteit zich goed gedurende het kwartaal. De gemiddelde USDC-circulatie bedroeg $73,3 miljard, een stijging van 8% ten opzichte van een jaar eerder, terwijl het onchain-transactievolume met 49% klom naar $13,9 biljoen.
Aan het einde van het kwartaal stond de USDC in omloop op $73,9 miljard. Het aantal onchain walletadressen met meer dan $10 aan USDC steeg met 16% op jaarbasis naar 7,3 miljoen, volgens Circle — een maatstaf voor hoe breed de stablecoin verspreid is onder onchain-gebruikers, als aanvulling op de headline-volumecijfers.
Circle verloor echter wel marktaandeel en stond 183 basispunten op jaarbasis af, waarmee het kwartaal werd afgesloten op 27% van de markt voor stablecoins met fiat-ondersteuning. Op dat niveau blijft het grootste deel van die markt in handen van concurrenten, ook al breidde de onchain-activiteit van USDC zelf zich uit.
Reserve-inkomsten dalen ondanks hogere USDC-circulatie
De reserves van Circle daalden met $8 miljoen naar $658 miljoen. De grootste druk kwam van het rendement op reserves, dat met 61 basispunten daalde naar 3,5%, een daling die enigszins werd getemperd door de stijging van de USDC-circulatie. De reserve-inkomsten zakten desondanks met 8% voor het kwartaal — een dynamiek die de rentsensitiviteit illusteert die ingebakken zit in op reserves gebaseerde inkomsten, precies die blootstelling die de groeiende overige inkomstenstromen van Circle, waaronder de ARC-voordeelverkoop, verminderen.
Distributie-, transactie- en overige kosten daalden met 8% naar $412 miljoen, waardoor de omzet na distributiekosten uitkwam op een totaal van $453 miljoen.
Prognose 2026
Circle heeft een meerjarig doel aangenomen om de USDC-circulatie met een samengesteld jaarlijks groeitempo van 40% te laten groeien, door marktcycli heen. Het bedrijf gaf ook een prognose voor 2026 voor overige inkomsten van $310 miljoen tot $330 miljoen, een bereik dat bedragen uit de erkende ARC-tokenvoordeelverkoop omvat. Hoe de circulatie zich verhoudt tot de 40%-doelstelling en of de overige inkomsten binnen het gidsbereik blijven, zijn de belangrijkste cijfers om in de gaten te houden naarmate de ecosysteemontwikkeling van Arc vordert.