Circle Q3 2026 Omzet Stijgt 17% naar $865 Miljoen naarmate USDC-Circulatie $73,3 Miljard Bereikt
Belangrijkste punten
- •Circle's omzet en reserve-inkomen in het derde kwartaal van 2026 bereikten $865 miljoen, een stijging van 17% op jaarbasis, terwijl de nettowinst met 5% groeide naar $226 miljoen en de aangepaste EBITDA met 85% klom naar $317 miljoen.
- •Het reserve-inkomen, Circle's grootste inkomstenpost, daalde 8% naar $658 miljoen doordat het rendement op reserves met 61 basispunten daalde, maar de overige omzet steeg 627% naar $207 miljoen, aangedreven door $182 miljoen uit de ARC-token-presale.
- •Circle lanceerde op 16 september het Arc public mainnet met 11 oprichtende validators en voltooide een genesis-mint van 10 miljard ARC-tokens.
- •Circle ondertekende een definitieve overeenkomst om de Singaporese betaaldienstverlener Tazapay over te nemen, die meer dan $25 miljard aan jaarlijks betaalvolume verwerkt, met verwachte sluiting in 2027 onder voorbehoud van goedkeuring door toezichthouders.
- •Het onchain-transactievolume van USDC steeg 49% op jaarbasis naar $13,9 biljoen, en het Circle Payments Network bereikte $41,3 miljard aan jaarlijks transactievolume met 205 ingeschreven financiële instellingen.

Stablecoin-uitgever Circle meldde een omzet en reserve-inkomen van $865 miljoen voor het derde kwartaal van 2026, een stijging van 17% op jaarbasis, nu de gemiddelde USDC-circulatie $73,3 miljard bereikte. De nettowinst steeg 5% naar $226 miljoen en de aangepaste EBITDA klom 85% naar $317 miljoen, volgens de officiële resultatenaankondiging van het bedrijf.
Het kwartaal omvatte tevens een personeelsreductie van circa 5%, de lancering van het public mainnet van Circle's Arc-blockchain en een definitieve overeenkomst om de Singaporese betaaldienstverlener Tazapay over te nemen, naast uitgebreide USDC-betaalintegraties met partners waaronder Samsung Wallet en Visa Direct.
Circle's Resultaten Weerspiegelen Gemengde Inkomstenbronnen
Het reserve-inkomen — Circle's grootste inkomstenpost, verdiend op de reserves die USDC dekken — daalde 8% op jaarbasis naar $658 miljoen, doordat het rendement op reserves van het bedrijf met 61 basispunten daalde. Omdat deze post de opbrengst op USDC-reserves volgt, beweegt een groot deel van Circle's omzet met rentestanden in plaats van met transactieactiviteit; groei in de gemiddelde USDC-circulatie compenseerde de daling gedeeltelijk.
De overige omzet steeg met 627% naar $207 miljoen, waaronder $182 miljoen gegenereerd uit de ARC-token-presale, wat betekent dat de presale alleen al het merendeel van het totaal van die categorie in het kwartaal vormde.
Het onchain-transactievolume van USDC bereikte $13,9 biljoen, een stijging van 49% op jaarbasis. Distributie-, transactie- en overige kosten daalden 8% naar $412 miljoen, terwijl de operationele kosten met 16% stegen naar $245 miljoen en de aangepaste operationele kosten met 13% naar $139 miljoen.
De nettowinst uit doorgaande activiteiten groeide 5% naar $226 miljoen. De aangepaste EBITDA klom 85% naar $317 miljoen, als gevolg van omzet uit de ARC-presale en lagere distributiekosten.
Het bedrijf verminderde het personeelsbestand in het kwartaal met circa 5% en boekte $9,15 miljoen aan herstructureringskosten, voornamelijk ter dekking van ontslagvergoedingen, compensatie tijdens de opzegtermijn en personeelsvoordelen.
Arc Mainnet-Lancering en Tazapay-Overname Breiden Activiteiten Uit
Circle lanceerde het Arc public mainnet op 16 september met 11 oprichtende validators en meer dan 100 institutionele en ecosysteem-builders, een stap die de stablecoin-uitgever uitbreidt naar het exploiteren van zijn eigen blockchain-netwerk naast zijn USDC-uitgifteactiviteiten. Het bedrijf voltooide de genesis-mint van 10 miljard ARC-tokens.
De ontwikkelaarsgemeenschap omvat nu 75.000 Arc House-leden, 10.000 Architect-ambassadeurs en meer dan 1.200 projecten.
Circle ondertekende ook een definitieve overeenkomst om Tazapay over te nemen, met verwachte sluiting in 2027 onder voorbehoud van goedkeuring door toezichthouders. Tazapay verwerkt meer dan $25 miljard aan jaarlijks betaalvolume, werkt met meer dan 60 bank- en fintech-partners en ondersteunt lokale uitbetalingen in meer dan 100 markten; als de deal naar verwachting wordt afgerond, zou dat bereik naast Circle's eigen betaalactiviteiten komen te staan. Stablecoins vormen ongeveer 60% van het transactievolume.
Betaalpartnerschappen en USDC-Activiteit Groeien
Circle zei dat het jaarlijks getransformeerde transactievolume op het Circle Payments Network (CPN) $41,3 miljard bereikte, een groei van 15,2 keer op jaarbasis, met 205 ingeschreven financiële instellingen op het netwerk.
Onder de in het kwartaal aangekondigde partnerschappen kondigde Binance een aandeleninvestering van $100 miljoen in Circle aan, en begon Chelsea FC met het tonen van Circle- en USDC-branding op de teamshirts voor het seizoen 2026/27.
Samsung Wallet stelde in aanmerking komende Amerikaanse gebruikers in staat om USDC te sturen naar bankrekeningen in meer dan 60 landen, terwijl Visa Direct de USDC-voorfinanciering naar commerciële implementatie verplaatste in meer dan 180 landen — plaatsingen die USDC binnen consumentenwallets en kaartnetwerkbetaalstromen brengen.
Circle kondigde daarnaast USDC- en EURC-integraties aan met het door SAP ondersteunde Tereina, naast partnerschappen met Allaria en Volante Technologies. De toezichtrechtelijke beoordeling voorafgaand aan de verwachte sluiting van Tazapay in 2027, het aantal ingeschreven instellingen van CPN en Arc's project- en ontwikkelaarscijfers geven lezers concrete ijkpunten om Circle's expansie voorbij zijn rentegevoelige reserve-inkomen in de komende kwartalen te volgen.