Circle (CRCL) Aandeel Stijgt na Q3 Omzet van $865 Miljoen en USDC Circulatie van Gemiddeld $73,3 Miljard
Belangrijkste punten
- •De omzet van Circle in het derde kwartaal van 2026 steeg met 17% op jaarbasis naar $865 miljoen, terwijl de aangepaste EBITDA met 85% klom naar $317 miljoen en de nettowinst uit voortgezette activiteiten met 5% toenam naar $226 miljoen.
- •De gemiddelde USDC-circulatie groeide met 8% naar $73,3 miljard, maar de reserve-inkomsten daalden met 8% naar $658 miljoen nadat het reserve-rendement met 61 basispunten zakte naar 3,5%.
- •De overige inkomsten stegen met 627% naar $207 miljoen, grotendeels gedreven door $182 miljoen uit de ARC-tokenpresale, waardoor de omzet na distributiekosten met 55% steeg naar $453 miljoen bij een marge van 52%.
- •Circle breidde zijn betalingsinfrastructuur uit via een definitieve overeenkomst om het Singaporese Tazapay over te nemen, de lancering van het Arc publieke mainnet op 16 september en een aandeleninvestering van $100 miljoen van Binance.
- •Het bedrijf handhaafde zijn samengestelde jaarlijkse groeidoel van 40% voor de USDC-circulatie en hanteerde voor boekjaar 2026 een prognose voor overige inkomsten van $310 miljoen tot $330 miljoen, een bandbreedte die erkende ARC-presale-inkomsten omvat.

Circle Internet Group (NYSE: CRCL) rapporteerde in het derde kwartaal van 2026 een omzet van $865 miljoen, een stijging van 17% op jaarbasis, naast een nettowinst van $226 miljoen en een aangepaste EBITDA die met 85% steeg naar $317 miljoen. De gemiddelde USDC-circulatie bereikte in het kwartaal $73,3 miljard, een groei van 8% op jaarbasis, en het aandeel van het bedrijf steeg na de resultaten met 4,36%. Als uitgever van USDC rapporteert Circle circulatie-, minting- en inwisselingscijfers naast de financiële resultaten, omdat de reserves die de stablecoin ondersteunen de belangrijkste inkomstenstroom genereren.
CRCL sloot de handelssessie op $75,22, een winst van $3,14, voordat het aandeel in de pre-market handel met 0,48% zakte naar $74,86. De kwartaalcijfers benadrukten sterkere betalingsactiviteit, een voortgezette infrastructuuruitbreiding en extra inkomsten uit de Arc-tokenpresale.
Omzet Stijgt terwijl Andere Inkomsten Zwakkere Reserveopbrengsten Compenseren
Circle genereerde in Q3 2026 in totaal $865 miljoen aan omzet en reserve-inkomsten, een stijging van 17% ten opzichte van een jaar eerder. De reserve-inkomsten daalden met 8% naar $658 miljoen doordat het reserve-rendement met 61 basispunten daalde naar 3,5%, hoewel de groei van de gemiddelde USDC-circulatie het effect van de lagere opbrengsten gedeeltelijk compenseerde. De reserve-inkomsten vormden nog steeds ongeveer drie kwart van de totale omzet in het kwartaal, en dat verklaart waarom de richting van het reserve-rendement zoveel gewicht heeft in de resultaten van Circle, zelfs wanneer de circulatie blijft groeien.
De overige inkomsten bereikten $207 miljoen, een stijging van 627% op jaarbasis, waarbij de ARC-tokenpresale $182 miljoen aan deze categorie bijdroeg, terwijl de inkomsten uit abonnementen en diensten daalden. Als gevolg hiervan steeg de omzet na distributiekosten met 55% naar $453 miljoen, een marge van 52%. Omdat de prognose van het bedrijf voor de overige inkomsten over boekjaar 2026 de erkende ARC-presale-inkomsten omvat, biedt die bijdrage van $182 miljoen een referentiepunt bij het afwegen van de guidance tegen de onderliggende activiteit uit abonnementen en diensten.
De nettowinst uit voortgezette activiteiten steeg in het kwartaal met 5% naar $226 miljoen, terwijl de aangepaste EBITDA uitkwam op $317 miljoen, een stijging van 85% op jaarbasis, doordat de inkomsten uit de tokenpresale de winstgevendheid ondersteunden. De operationele kosten groeiden met 16% naar $245 miljoen, en de aangepaste operationele kosten stegen met 13% naar $139 miljoen.
USDC-Circulatie Blijft Nabij $74 Miljard terwijl Transactieactiviteit Versnelt
De gemiddelde USDC-circulatie bereikte in Q3 2026 $73,3 miljard, een stijging van 8% op jaarbasis, terwijl de circulatie aan het einde van de periode op $73,9 miljard uitkwam, onveranderd ten opzichte van een jaar eerder. Het onchain USDC-transactievolume breidde met 49% uit naar $13,9 biljoen.
Circle mintte in het kwartaal $104 miljard aan USDC, een groei van 31% op jaarbasis, terwijl de inwisselingen eveneens met 54% toenamen naar $104 miljard, hetgeen de verhoogde activiteit in het stablecoin-ecosysteem weerspiegelt. De vrijwel gelijke bedragen aan minting en inwisseling lieten de netto-uitgifte in het kwartaal ongeveer vlak blijven, in lijn met de stabiele circulatie aan het einde van de periode. Het bedrijf rapporteerde een stablecoin-marktaandeel van 27%, een daling van 183 basispunten ten opzichte van een jaar eerder — een combinatie die aangeeft dat de bredere stablecoinmarkt sneller groeide dan de USDC-circulatie met zijn toename van 8%.
Het aantal significante wallets met meer dan $10 aan USDC steeg met 16% naar 7,3 miljoen. Het USDC op het platform van Circle bereikte $13,9 miljard, een jaarlijkse stijging van 36%, en het dagelijkse gewogen gemiddelde aandeel van de USDC-circulatie op het platform klom met 462 basispunten naar 18,1%.
Uitbreiding van Betalingen Vordert via Arc, Binance en Geplande Tazapay-Overname
Circle breidde zijn betalingsinfrastructuur uit via een definitieve overeenkomst om Tazapay over te nemen, een op Singapore gevestigd platform voor grensoverschrijdende betalingen. De voorgestelde overname wordt naar verwachting in 2027 afgerond, onder voorbehoud van goedkeuring door toezichthouders, en brengt meer dan $25 miljard aan jaarlijks betalingsvolume mee, evenals partnerschappen met meer dan 60 bank- en fintechinstellingen. Goedkeuring door de toezichthouders en de afronding van de deal in 2027 zijn de voorwaarden om in de gaten te houden voordat die volumes en bankrelaties deel gaan uitmaken van de activiteiten van Circle.
Het bedrijf lanceerde op 16 september het Arc publieke mainnet, trok meer dan 100 institutionele en ecosysteem-builders aan en voltooide de initiële mint van 10 miljard ARC-tokens, bestemd voor netwerkbeveiliging, utiliteit en governance. De ontwikkelaarscommunity van Arc telt meer dan 75.000 leden en 10.000 ambassadeurs, die tijdens de private mainnet-fase meer dan 1.200 projecten ontwikkelden. Nu het netwerk publiek is, is de manier waarop die gevestigde basis van builders met het open mainnet omgaat een maatstaf om in de komende kwartalen te volgen.
Binance kondigde een aandeleninvestering van $100 miljoen in Circle aan en vernieuwde zijn strategische partnerschap met het bedrijf. Circle breidde eveneens de toegang tot USDC-betalingen uit via Samsung Wallet, Visa Direct en diverse fintech-partnerschappen, waarmee stablecoin-betaling(sdiensten) worden uitgebreid over internationale markten en institutionele financiële netwerken.
Daarnaast sloot Circle een hoofdsponsoringsovereenkomst als principale partner met Chelsea Football Club voor het seizoen 2026/27. Allaria werkte met Circle samen om de USDC-liquiditeit en institutionele toegang in Argentinië uit te breiden, terwijl Tereina, Volante Technologies en andere partners integraties rond stablecoin-betalingen en financiële afwikkeling voortvarend ontwikkelden. Deze aankondigingen van het kwartaal — van consumentenwallets en grensoverschrijdende platforms tot steun van een beurs en regionale liquiditeitspartnerschappen — onderstrepen hoe breed Circle betalingsdistributie bouwt bovenop zijn op reserves gebaseerde kern.
Circle Handhaaft USDC-Groeidoel van 40% Gedurende de Cyclus
Circle handhaafde zijn meerjarige groeidoelstelling voor de USDC-circulatie op een samengestelde jaarlijkse groeivoet van 40%. Voor boekjaar 2026 verwacht het bedrijf overige inkomsten tussen $310 miljoen en $330 miljoen, een marge van omzet na distributiekosten van 41,7% tot 43,7% en aangepaste operationele kosten tussen $570 miljoen en $585 miljoen. De prognoses voor de overige inkomsten en de marge omvatten de erkende ARC-presale-inkomsten. De guidance stelt referentiepunten voor de komende kwartalen: de gemiddelde circulatie ten opzichte van het doel van 40%, de overige inkomsten ten opzichte van een bandbreedte die presale-gerelateerde bedragen omvat, en het reserve-rendement — dat dit kwartaal met 61 basispunten daalde naar 3,5% — als de variabele die de reserve-inkomsten bepaalt.
Deze doelstellingen weerspiegelen Circle's voortdurende investeringen in betalingsinfrastructuur, adoptie van stablecoins en blockchainontwikkeling. De resultaten van het derde kwartaal toonden hogere omzet, een sterkere aangepaste EBITDA en toenemende USDC-transactieactiviteit, terwijl lagere reserveopbrengsten en een onveranderde circulatie aan het einde van het jaar opvallende financiële indicatoren bleven. Circle's uitbreiding over betalingen, institutionele partnerschappen en blockchain-infrastructuur vormde de centrale focus van de kwartaalprestaties.