NieuwsAandelenMubadala Capital neemt meerderheidsbelang in Arrive Logistics in volledig aandelenakkoord zonder schulden

Mubadala Capital neemt meerderheidsbelang in Arrive Logistics in volledig aandelenakkoord zonder schulden

Auteur: FreightWaves·

Belangrijkste punten

  • •Mubadala Capital verwierf een meerderheidsbelang in Arrive Logistics in een 100% aandelenakkoord zonder schulden, waarbij bestaande investeerders zoals LeadEdge Capital en ATL Partners de optie kregen om te herinvesteren of uit te stappen.
  • •Arrive is dit jaar op koers om meer dan 4,5 miljard dollar aan truckloadvolume te overschrijden bij een run rate van ruim 8.000 ladingen per dag, met een volume dat in 2025 meer dan 20% hoger ligt dan een jaar eerder na groei van 25% tot 27% in 2024.
  • •Het bedrijf is van plan aanzienlijk te investeren in drop trailer, een segment dat grofweg de helft van de for-hire truckloadmarkt van 500 miljard dollar beslaat en waarin brokers historisch slechts 2% tot 3% aandeel hadden; Arrive exploiteert momenteel 700 tot 800 trailers.
  • •Arrive handhaaft een team van 45 personen voor fraude, claims en compliance, werkt met slechts 9% van de circa 450.000 vervoerders in haar screeningsysteem en meldt circa 900.000 ladingen zonder diefstal sinds het begin van het jaar.
  • •CEO Matt Pyatt verwacht dat de tarieven zich in het derde kwartaal stabiliseren na een piek in juli, en projiceert een hogere ondergrens van ongeveer 1,95 tot 2,05 dollar per mijl plus brandstof voor dry van in een toekomstige neerwaartse cyclus, tegenover de dieptepunten van 1,60 tot 1,65 dollar in 2023-2025.
Mubadala Capital neemt meerderheidsbelang in Arrive Logistics in volledig aandelenakkoord zonder schulden

De nieuwe meerderheidseigenaardeal van Arrive Logistics komt zonder schulden en met een plan om de groei nog verder te versnellen. CEO Matt Pyatt legt uit waarom het bedrijf de investering van Mubadala Capital accepteerde, wat er intern verandert en waarom Arrive nog steeds een vrachtmarkt ziet die vatbaar is voor disruptie. Pyatt schetst ook de omvang van Arrive — meer dan 4,5 miljard dollar aan truckloadzaken en 8.000 ladingen per dag — samen met zijn visie op tarieven, capaciteit en waar het vierde kwartaal naartoe kan gaan.

Arrive Logistics heeft een meerderheidsinvestering afgerond van Mubadala Capital, een onafhankelijke entiteit die voor het grootste deel eigendom is van het soevereine welvaartsfonds van Abu Dhabi, in een deal die de CEO van het bedrijf omschreef als 100% aandelen, zonder dat er schulden zijn gebruikt om de transactie te financieren. De overeenkomst stelt Arrive in staat om de aanwas te versnellen, de trailervloot uit te breiden en nieuwe klantverticale markten te betreden, zonder de winstdruk die samengaat met een beursnotering. De structuur valt ook op in een tijd waarin de betrokkenheid van private equity bij freightbrokering vaak gebruikmaakte van leveraged buyouts; een volledig aandelenakkoord laat het bedrijf achter zonder nieuwe schuldbetalingsverplichtingen, richting een onzekere tarievenomgeving.

Arrive-CEO en medeoprichter Matt Pyatt zei dat het tien maanden durende proces was ontworpen om de investeerdersbasis van het bedrijf te rationaliseren, waarbij bestaande investeerders — waaronder LeadEdge Capital, dat in 2018 toetrad, en ATL Partners en haar mede-investeerders, die in 2021 toetraden — de optie kregen om te herinvesteren of uit te stappen. "Wij zijn in feite gewoon de munitie aan het herladen, zo te spreken, en geven onszelf de mogelijkheid om te blijven investeren in ons bedrijf," zei Pyatt.

De broker is dit jaar op koers om meer dan 4,5 miljard dollar aan truckloadvolume te verwerken, met een run rate van ruim 8.000 ladingen per dag. Pyatt zei dat het ladingvolume in 2024 met 25% tot 27% groeide en in 2025 meer dan 20% hoger ligt dan een jaar eerder, en meer dan verdubbeld is sinds 2022. Die ontwikkeling gaat in tegen een groot deel van de brokersector, die van 2023 tot 2025 streed tegen een langdurige vrachtrecessie, gekenmerkt door overtollige capaciteit en gedrukte tarieven die vele kleinere brokers van de markt verdreven. Het bedrijf nam in 2024 500 mensen aan en dit jaar tot nu toe 650, en Pyatt zei dat de totale aanwas dit jaar uit zal komen op ongeveer 1.000.

"Je kunt de winst-en-verliesrekening niet optimaliseren en tegelijk de groei maximaliseren. Het is dus een mengeling — je wilt nooit cash verbranden, maar je wilt een fijne lijst volgen van: zet je tastbare investeringen in waarvan je weet dat je er rendement op krijgt, terwijl je blijft marktaandeel veroveren," zei Pyatt.

Een belangrijke inzet is het drop-trailersegment. Pyatt merkte op dat for-hire truckload grofweg een markt van 500 miljard dollar is, waarvan ongeveer de helft van het volume op drop trailer wordt vervoerd — een segment waarin brokers historisch slechts 2% tot 3% van het marktaandeel wisten te veroveren. Drop trailer, waarbij een trailer bij de laadkade van een verlader wordt achtergelaten voor laden of lossen buiten de standaard afspraakvensters, is gegroeid nu verladers die worden geconfronteerd met chauffeurstekorten en krappe laaddockcapaciteit naar flexibiliteit in planning zoeken. Arrive exploiteert momenteel 700 tot 800 trailers en is van plan aanzienlijk te investeren in de groei van die activabezittingen. Het bedrijf noemde daarnaast het segment van kleine en middelgrote verladers en verticale zorgmarkten als onderontwikkelde kansen.

Op het gebied van vrachtveiligheid zei Pyatt dat Arrive een team van 45 personen heeft opgebouwd dat fraude, claims en compliance dekt. Ladingsdiefstal en double-brokering-schema's hebben de afgelopen jaren meer aandacht in de sector gekregen, wat zowel vervoerders als brokers ertoe heeft aangezet de screening aan te scherpen. De broker werkt met slechts 9% van de circa 450.000 vervoerders in haar screeningsysteem, vereist dat vervoerders minimaal één jaar actief zijn, en routeert 93% van de ladingen via vervoerders die zij gemiddeld 15 keer per maand laadt. "Sinds het begin van het jaar zijn we, denk ik, 900.000 ladingen verder gekomen zonder een enkele diefstal," zei Pyatt.

Over de bredere markt zei Pyatt dat de tarieven naar alle waarschijnlijkheid in juli hun piek bereikten, verwacht dat ze zich in het derde kwartaal stabiliseren, en ziet dat normale seizoenspatronen de tarieven in het vierde kwartaal mogelijk terug naar het julipeil kunnen brengen. Hij betoogde dat de ondergrens in een toekomstige neerwaartse cyclus aanzienlijk hoger zal liggen dan in de vorige cyclus — ongeveer 1,95 tot 2,05 dollar per mijl plus brandstof voor dry van, vergeleken met de dieptepunten van 1,60 tot 1,65 dollar plus brandstof die van 2023 tot en met 2025 werden gezien — omdat de capaciteit niet met het tempo is teruggekeerd dat na de surge uit het COVID-tijdperk zichtbaar was.

Bron: FreightWaves